1. FILOZOFIE
  2. Trvalá udržitelnost

Trvalá udržitelnost

TRVALE UDRŽITELNÉ JEDNÁNÍ JE V NAŠÍ PŘIROZENOSTI.


Kdo více než 100 let přeměňuje přírodní suroviny v nadčasově krásné produkty dlouhé životnosti a jakožto rodinný podnik přemýšlí na generace dopředu, ten má téma trvalé udržitelnosti pevně a neochvějně zakotvené ve své DNA. Obzvláště když naše smaltovaná ocel představuje do budoucna pravděpodobně nejvhodnější materiál pro sanitární výrobky, je 100% recyklovatelná a dokonce z 20 % sestává ze znovu použitelné oceli. Proto je zákonitým důsledkem, že výrobu a transport organizujeme stejně šetrně ke zdrojům.

V roce 2017 KALDEWEI obdržel cenu Green Good Design Award za ekologicky vynikající produkty. V neposlední řadě odlišuje naše 30letá záruka produkty z našeho materiálu od alternativ z umělých hmot a doporučuje je pro ekologické a klimaticky neutrální stavění. Jako stavební kámen zelené certifikace budov resp. podle standardů LEED se trvalá udržitelnost dokonce vyplatí. Nesmí se zapomínat ani na stálost hodnoty díky dlouhé životnosti.

TRVALE UDRŽITELNÉ UŽ ZE ZÁVODU


KALDEWEI pro své smaltované výrobky používá výhradně přírodní suroviny. Platí to pro ocel stejně jako pro glazuru, která sestává z přírodních látek - například z křemene, živce a dalších minerálů. Koupelnové objekty jsou kompletně recyklovatelné. KALDEWEI je jediný výrobce sanity, který svůj smalt vyrábí sám a tak dokonale kontroluje složení a zpracování povrchového zušlechtění.

Ekologický a suroviny šetřící výrobní proces je pro KALDEWEI samozřejmý. Náročnost balení a přepravy je zredukovaná na minimum. Soustředění výroby v závodě v Ahlenu umožňuje integrované výrobní procesy a optimalizovanou logistiku. KALDEWEI v obzvláštní míře dbá na energetickou efektivitu a za tím účelem provozuje moderní kogenerační jednotku. Odpadní vody zpracovává ve vlastní čističce.

ANGAŽOVÁNÍ PRO TRVALE UDRŽITELNÉ STAVĚNÍ

KALDEWEI je členem Německé společnosti pro trvale udržitelné stavění (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen, DGNB), která v certifikaci budov hodnotí dobu užívání nad 50 let. V této inovativní analýze cyklu životnosti DGNB bodují produkty KALDEWEI v neposlední řadě svou 30letou zárukou.

Na mezinárodní úrovni je KALDEWEI členem U.S. Green Building Councilu, který vytvořil uznávaný standard LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) pro ekologické a klimaticky neutrální stavění. Ekologickou pečeť, po které se ptá stále více investorů a stavebníků, považují ekologické deklarace produktů – stejně jako ta předložená firmou KALDEWEI – za stavební kámen zelené certifikace budov. Navíc je KALDEWEI členem Singapur Green Building Councilu.

Svým členstvím podporujeme cíle sdružení Institut Bauen und Umwelt e.V. (IBU) – zejména podporu trvale udržitelného stavění. Za tím účelem IBU provozuje typ III: program ekologické deklarace podle ISO 14025 a EN 15804. Vypracováváním programů ekologické deklarace ( Environmental Product Declarations, zkráceně: EPDs) a jejich zveřejňováním v deklaračním programu IBU dáváme k dispozici všechny relevantní ekologické informace k našim produktům.

 

EPD "IBU.data"

TRVALE UDRŽITELNÉ JEDNÁNÍ – SPOLEČNĚ SE SVĚTOVÝM FONDEM NA OCHRANU PŘÍRODY WWF


Jako rodinný podnik však přemýšlíme nad rámec dopadů svého jednání. Přemýšlíme o příštích generacích a o tom, jaké životní prostředí jim zanecháme. Proto se angažujeme za zachování životního prostoru moře, které spojuje nás všechny a které je ohroženo razantně rostoucí záplavou plastového odpadu. Jako partner WWF podporujeme modelový projekt, který trvale a efektivně sníží vnášení plastového odpadu do světových moří - tím, že umělé hmoty učiní příliš cennými na to, aby se prostě jen vyhazovaly. Pro KALDEWEI to je další, chytrý krok do trvale udržitelné budoucnosti.

DELTA MEKONGU

V DELTĚ MEKONGU STAVÍ WWF A KALDEWEI ZAŘÍZENÍ NA SEPARACI ODPADU, ABY SE 2 300 TUN PLASTŮ ZA ROK DO MOŘE VŮBEC NEDOSTALO.

Plasty se řekami dostávají do moře. Obzvláště Mekongem. Ve Vietnamu se totiž velká část odpadů vyhazuje do přírody. Když v době dešťů Mekong vystupuje z břehů, bere s sebou tuny plastových odpadů do Pacifiku. Modelový projekt Long An tomu má trvale bránit. Z odpadu se stávají šance.

Long An je provincie na severozápadě delty Mekongu. A stejně jako celý Vietnam je svým odpadovým problémem přetížená. Proto modelový projekt WWF a KALDEWEI sází na posilování podnikání a na odpad jako ekonomický faktor.

„Více než 80 procent odpadů v deltě Mekongu je odpad organický,“ říká Trinh Thi Long z WWF Vietnam. Pokud se odpad bude třídit už na úrovni domácností, může se vytřídit organická část a umělohmotná část, prodávat jako hnojivo resp. jako cenné látky a tak přispívat k financování systému. Je to win-win situace pro drobné lokální podniky – a také pro životní prostředí.
 

Vize: zamezení 60 000 tunám plastového odpadu.

Tak lze jen v Long An nasbírat 2 300 tun plastového odpadu za rok. A uvolněné kapacity na skládkách a ve spalovnách využít k likvidaci hromad odpadů povalujících se v krajině. Součástí projektu je i zapojení obyvatel. Podaří-li se totiž obyvatelstvo motivovat ke spolupráci, bude modelový projekt aplikován na jiné distrikty a provincie v deltě Mekongu. Potom to bude už 60 000 tun plastového odpadu za rok, které budou sebrány a recyklovány, místo aby zatěžovaly moře.
 

Projekt WWF pro Mekong v číslech.

  • místo projektu: Long An v deltě Mekongu, Vietnam
  • struktura recyklačního systému pro 1,5 milionu lidí
  • v krátké době o 2 300 tun plastového odpadu za rok méně jen v provincii Long An
  • střednědobě o 60 000 tun plastového odpadu za rok méně v celé deltě Mekongu