(CZ)
Firma

O NÁS


Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG

Pro náročné a perspektivní lidi realizujeme luxusní a udržitelná sanitární řešení.

100 procent „Made in Germany“DATA A FAKTA


KALDEWEI je německý rodinný podnik, který již více než 100 let a dnes již ve čtvrté generaci vytváří koupelnová řešení, ve kterých se moderní luxus snoubí s udržitelným myšlením, hospodařením a jednáním. Podnik označuje toto globální strategické směřování pojmem „Luxstainability®.

Portfolio KALDEWEI zahrnuje koupací vany, extra ploché sprchové vaničky a umyvadla z ušlechtilé smaltované oceli. Tento materiál je výjimečný svým kvalitním povrchem, elegantním designem, velmi dlouhou životností a 100% recyklovatelností.

KALDEWEI v roce 2021 jako první výrobce sanitárního vybavení podepsal iniciativu „Science Based Targets“ a vydal se cestou klimaticky neutrální výroby. S novou limitovanou edicí KALDEWEI nature protect z oceli se sníženou bilancí CO2 je KALDEWEI tomuto cíli opět o velký krok blíž. Užitek z toho mají i partneři ve stavebnictví, protože s koupelnovými řešeními KALDEWEI nature protect mají stavební projekty mnohem nižší uhlíkovou stopu.

KALDEWEI také již několik let podporuje program WWF na ochranu moří, který se zasazuje o snížení znečištění oceánů plastovým odpadem. Z odpovědnosti vůči životnímu prostředí a dalším generacím.
 

 

 

 

RODINNÁ SPOLEČNOST

ŘÍZENÁ MAJITELEM VE ČTVRTÉ GENERACI

Franz KALDEWEI
1918-1952

Heinrich KALDEWEI
1928-1973

Franz Dieter KALDEWEI
1973-2008

Franz KALDEWEI
Od roku 2008

Jako jeden z předních mezinárodních výrobců hodnotných extra plochých sprchových vaniček, koupacích van a umyvadel ze smaltované oceli, je KALDEWEI zastoupen ve více než 80 zemích světa, z toho s dvanácti dceřinými společnostmi – v Číně, Anglii, Francii, Itálii, Rakousku, Polsku, Rusku, Švýcarsku, Španělsku, Jihovýchodní Asii, Česku a USA.


Tvůrci projektů i soukromí stavebníci po celém světě oceňují nespočetné výhody znamenitého materiálu smaltovaná ocel KALDEWEI a výrobky z něj již umístili do mnoha prvotřídních hotelů. Při tom podnik sází v rámci celého výrobního řetězce – počínaje výrobou smaltu, přes tvarování oceli a konče zušlechtění smaltem KALDEWEI – výhradně na výrobu ve svém sídle v německém Ahlenu. Z Ahlenu exportuje špičkový výrobce svá vysoce kvalitní řešení pro koupelny „Made in Germany“ do celého světa.

 

UDRŽITELNOST

Skutečnost, že udržitelnost je pro společnost KALDEWEI ústředním tématem, podtrhuje nejen boj proti plastům v koupelně a partnerství s organizací na ochranu životního prostředí WWF. KALDEWEI byla první společností v sanitárním průmyslu, která v roce 2021 podepsala iniciativu Science Based Targets (SBTi). Připojujeme se tak k iniciativě, jejímž cílem je dosáhnout cílů Pařížské dohody o ochraně klimatu definováním konkrétních opatření.

DALŠÍ INFORMACE

NÁŠ MATERIÁL JE NAŠE DNA

Ocel a sklo – dva veskrze původní, přírodní materiály, které se osvědčují již po staletí, a z nichž každý je obdařen zcela jedinečnými materiálovými vlastnostmi. Ocel se vyznačuje svou pevností, vysokou zatížitelností, robustností a tvarovatelností. Sklo je naproti tomu velmi odolné vůči chemickému a tepelnému zatížení a nabízí skvělý vzhled. Robustní ocel a odolné sklo vstupují ve smaltované oceli KALDEWEI v nerozlučitelný svazek, kde přednosti obou materiálů přechází v dokonalou symbiózu. KALDEWEI je jediným výrobcem koupelnového vybavení, který vyvinul svou vlastní recepturu na smaltování, a který smalt vyrábí ve vlastních tavicích pecích.

DALŠÍ INFORMACE

CELOSVĚTOVĚ OCENĚNÝ DESIGN

Se svými 150 vyznamenáními (mimo jiné Red Dot Design Award, Green Good Design Award, Interior Innovation Award) je KALDEWEI jedním z nejoceňovanějších výrobců koupelnového vybavení na světě. Kromě vývoje designu ve vlastním designovém centru sází KALDEWEI vědomě na spolupráci s renomovanými návrhářskými studii, jako např. Sottsass Associati, Phoenix Design, Arik Levy, Anke Salomon a Studio Aisslinger.

DALŠÍ INFORMACE

DŮSLEDNÉ VEDENÍ ZNAČKY

Úspěšný vývoj podniku je neoddělitelně spojen se značkou KALDEWEI. Firma KALDEWEI od počátku poznala hodnotu striktní orientace na zákazníky, důsledného vedení značky a nezaměnitelné komunikace, a kontinuálně je po desetiletí uplatňovala v praxi. Díky integrované strategii dnes značka KALDEWEI spočívá na pevných pilířích, má jednoznačnou pozici i diferencovanost na trhu, a díky systematickému budování se stala profitující špičkovou značkou.

Značka KALDEWEI utváří měřítka, pokud jde o jedinečnost a účinnost komunikace, i co se týče prodeje se zaměřením na zákazníka. Také v oblasti digitálních technologií se KALDEWEI vydává novými cestami a sází na moderní možnosti mobilní a digitální komunikace. Jako „značka století“ patří KALDEWEI do okruhu nejsilnějších značek Německa a lze ji také najít mezi Top 50 německými luxusními značkami.

ZJISTIT VÍCE

KOUPACÍ VANY

Koupací vany KALDEWEI jsou skutečné stylové ikony pro realizaci jedinečných koupelen, Volně stojící, rohové či instalované ke stěně, slibují tvarově dokonalý design z hodnotné smaltované oceli KALDEWEI a splňují nejvyšší uživatelské nároky.

DALŠÍ INFORMACE

SPRCHOVACÍ VANIČKY

Sprchovací vaničky od KALDEWEI nabízejí nespočetné možnosti k dokonalému ztvárnění koupelny. Jednotná, optimálně sladěná řešení sestávající ze smaltované extra ploché vaničky, montážního systému a odtokového systému, lze snadno a rychle instalovat v rovině podlahy a nabízejí nejvyšší stupeň estetičnosti a komfortu.

DALŠÍ INFORMACE

UMYVADLA

Koupací vany KALDEWEI jsou skutečné stylové ikony pro realizaci jedinečných koupelen, Volně stojící, rohové či instalované ke stěně, slibují tvarově dokonalý design z hodnotné smaltované oceli KALDEWEI a splňují nejvyšší uživatelské nároky.

DALŠÍ INFORMACE

Spa & wellness

Vířivé vany KALDEWEI představují optimální řešení individuálního požitku z koupání. Své uživatele nadchnou inovační technologií, vysokou kvalitou a spolehlivostí, a nabízejí tak optimální komfort i blahodárný odpočinek.

DALŠÍ INFORMACE

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ

Bezpečné a snadno instalovatelné montážní systémy, rozmanité barvy a povrchy i příslušenství zvyšující komfort: KALDEWEI nabízí individuální řešení pro každou koupelnu.

DALŠÍ INFORMACE

Digitální řešení

Společnost KALDEWEI podporuje své partnery širokou škálou digitálních služeb, jako je konfigurátor výrobků a sprch, online plánovač koupelen, instalační videa a výukové programy a digitální data BIM ke stažení.

DALŠÍ INFORMACE