+++    15 - 21 April 2024    +++    KALDEWEI „Bath[o]philia“ at Fuorisalone    +++    Milan, Via Durini 24, Casa Flash Art    +++

(CZ)

Stefan Diez


Je nutné převzít odpovědnost za budoucnost

Elle Décor poprvé vybral a prezentoval KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO od Stefana Dieze na Fuorisalone v Milánu.


Více informací o výrobku


Když se designér Stefan Diez pouští do nového projektu, vždy jde o krok dál, pokud jde o udržitelnost. Výrobky, které navrhuje, by měly být rozložitelné na základní složky a díky tomu téměř kompletně recyklovatelné. V KALDEWEI a v materiálu smaltovaná ocel našel pro svůj první projekt v sanitární oblasti ideálního průmyslového partnera. Výsledkem je mistrovské dílo německých inženýrů zhotovené ze smaltované oceli ve zcela novém oválném tvaru: KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO.

DIEZ OFFICE navrhuje nejrůznější výrobky denní potřeby, počínaje bytovým nábytkem přes nádobí až po průmyslový design nebo veletržní prezentace. Zásadní úkol: Navrhované výrobky by měly být co nejvíce recyklovatelné. Při tom je často nutné přemýšlet o produktech od základu jinak a vzájemně kombinovat nejrůznější přístupy. Klíčem k úspěchu jsou zde objevitelský duch a technické know-how.

 


Touha vytvářet něco nového provází Stefana Dieze po celý život. Vyrostl v řemeslnické rodině a poté, co se vyučil truhlářem, se rozhodl studovat průmyslový design. Na Státní akademii výtvarných umění ve Stuttgartu se učil od Richarda Sappera, jednoho z nejvýraznějších průmyslových designérů.

 

Poté, co mnoho let spolupracoval s německým průmyslovým designérem Konstantinem Grcicem, si Stefan Diez v roce 2002 otevřel v Mnichově vlastní designérské studio DIEZ OFFICE. Od té doby jeho kariéra strmě stoupá. Kromě své aktuální činnosti, kterou je vedení oboru průmyslového designu na Univerzitě užitého umění ve Vídni, získal již mnoho cen za design a udržitelnost. Za vrchol lze považovat ocenění Designér roku 2022, které mu udělil časopis AW. Svým pozoruhodným přístupem k tématu produktového designu a recyklovatelnosti inspiruje ke změně myšlení ve světě designu. Nový způsob myšlení se odráží také v jeho zásadách „Circular Design Guidelines“. Ve svých 10 principech udržitelné tvorby se zabývá především tím, jak lze z pohledu designéra skloubit ekologii a ekonomiku. Stefan Diez vyzývá všechny produktové designéry, aby převzali odpovědnost. Protože podle jeho názoru je dobrý výrobek „tak málo výrobkem, jak je to jen možné“. Jen tímto způsobem lze nově definovat hospodárnost.

Pro KALDEWEI vytvořil Stefan Diez novinku: KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO. Koncept volně stojící koupací vany ze smaltované oceli KALDEWEI spojuje dokonalý tvar a design s ekologickou recyklovatelností. Dvoustěnná, volně stojící koupací vana připomíná svými minimalistickými organickými liniemi a elegantní funkčností design japonského porcelánu.

Designová skulptura z recyklovatelné smaltované oceli se s grácií a lehkostí začleňuje do interiéru koupelny.

Poté, co ji objevil magazín Elle Décor, je tato koupací vana zřejmě na nejlepší cestě k tomu, aby se stala klasikou zítřka. Světové veřejnosti poprvé představil tuto volně stojící koupací vanu OYO DUO Calvi Brambilla, designér výstavy „Design Forever“, kterou připravil Elle Décor Italia.

 

 

Více informací o výrobku