(CZ)
Firma Design
Werner Aisslinger a Tina Bunyaprasit

„KOUPELNA POSKYTNE VÍCE PROSTORU PRO FANTAZII!“


WERNER AISSLINGER je mnohokrát oceněný designér. Jeho „Juli Chair“ zdobí muzeum MoMA, jeho studio Aisslinger najdete v Berlíně a Singapuru. A práce obou studií aktuálně zaplňují jednu kompletní muzejní expozici. Pod názvem „House of Wonders“ vystavuje Werner Aisslinger se svým týmem objekty v Pinakotéce moderního umění v Mnichově. Mezi vystavovanými objekty je také jedna vana KALDEWEI.

PANE AISSLINGERE, SPOLEČNĚ S TINOU BUNYAPRASIT JSTE PRÁVĚ PRO KALDEWEI NAVRHL SVOU PRVNÍ KOLEKCI KOUPELNOVÉHO VYBAVENÍ. PRACUJETE RÁD V NEPROBÁDANÉM TERÉNU?

W. Aisslinger: Naše designérské studio se cítí doma v mnoha světech. Jsme zvyklí se kreativně vžívat do nových souvislostí a tím, že pracujeme na spoustě velkých projektů v oblasti bytové architektury, jako jsou hotely, nákupní centra či zámořské lodi, je pro nás projektování koupelen běžnou záležitostí.


CO ODLIŠNÉHO PŘINÁŠÍ PROJEKTOVÁNÍ KOUPELNOVÝCH OBJEKTŮ?

W. Aisslinger: Koupelny prodělávají prudkou evoluci a kromě toho, že se již delší dobu zvětšují, zútulňují a stále více orientují na wellness, zůstanou do budoucna jedinými místy v našich obydlích, kde budou každodenní rituály důležitější než neustále přítomný a do všech oblastí pronikající digitální svět. Pro designéry to znamená vytvořit příjemné místo, které bude současně barevnější, orientovanější na materiál a stále nekonvenčnější a nápaditější.


CO BYLO PRO VÁS PŘI PRÁCI NA TĚCHTO PROJEKTECH NEJVĚTŠÍ VÝZVOU?

W. Aisslinger: Udělat společně s KALDEWEI další krok vpřed a jako první výrobce vyzkoušet se smaltovanou ocelí téma „bezokrajovosti“.
Další otázkou bylo, jak zcela novým způsobem interpretovat v prostoru čisté, jednostěnné vany, a jak je integrovat do okolní architektury. Tak vznikly projekty TRICOLORE a GRID, které nabízejí koncepčně nové napojení na okolní architektonické pojetí a jako volně stojící nábytek vana a umyvadlo
přejímají skulpturální strukturu, aniž by ztrácely na funkčnosti.

POETICKÉ A PLNÉ FANTAZIE.
JAKO KOUPELNA BUDOUCNOSTI.


TRICOLORE si pohrává hned se dvěma tématy: Prvním je revoluční vpád nové vícebarevnosti do povětšinou monochromaticky bílého světa sanity. V druhém evokuje koupací vana historický archetyp volně stojící vany se lvími tlapami, tentokrát se však prezentuje v kompletně novém, moderním designovém pojetí. Moto - koláž: Vana je vyrobena ve dvoubarevném smaltu, třetí barvu přináší podstavec, jehož obvodový ocelový pás vypadá, jako by byl vyřezaný ze zcela jiné vany.


Podstatou konceptu GRID je rozpuštění ploch a objemu ve prospěch otevřené rámové struktury. Ta nechává jednostěnné, a proto neuvěřitelně lehkým dojmem působící objekty umyvadlo a vanu takřka vznášet v prostoru, takže vytvářejí dojem siluety. Mřížovou strukturu přitom nenese jen vana a umyvadlo, může zahrnovat také různé odkládací možnosti pro doplňky, zkrášlovací prostředky či rostliny, jež lze ve stylu koláže zavěsit na mříž.

Superplan Zero.

SUPERPLAN ZERO je mistrovský kousek z udržitelné smaltované oceli instalovaný v úrovni podlahy. Bezbariérový přístup a extrémně precizně zpracované poloměry rohů povyšují extra plochou sprchovou vaničku nad běžnou vydlážděnou sprchovací plochu. Extra velká plocha pro stání s téměř nepostřehnutelným spádem a odtok umístěný u stěny zaručují nevšední zážitek ze sprchování. Rozsáhlá škála rozměrů a barev dokáže splnit jakýkoli požadavek, pokud jde o plánování a individualizaci. Spokojeni ale budou i profesionálové díky časově úsporné montáži, kterou umožňují instalační systémy KALDEWEI, a malé montážní výšce – a to i u velkoformátových sprch.
 

SUPERPLAN ZERO