(CZ)
Firma
Trvalá udržitelnost

Udržitelnost u KALDEWEI


LUXSTAINABILITY®

Moderní luxus si žádá udržitelné myšlení a jednání.


Neoddělitelnou součástí moderního luxusu jdoucího s dobou je také udržitelné myšlení, hospodaření a jednání. Již víme, že luxus a udržitelnost se vzájemně nevylučují, ale doplňují.

KALDEWEI je zárukou dokonalé symbiózy luxusu a udržitelnosti.

Naše pojetí:

LUXSTAINABILITY® je novotvar vycházející z anglických výrazů „luxury“ (luxus) a „sustainability“ (udržitelnost).

Luxus znamená smysluplný, úchvatný design a ušlechtilé produkty, které svou funkčností dlouhodobě vzbuzují nadšení u svých uživatelů. Udržitelnost zaručuje šetrné zacházení se zdroji během výrobního procesu. Dlouhá životnost výrobku kombinovaná s recyklovatelností je královskou disciplínou, protože takový výrobek těší vlastníka po celá desetiletí, než nastoupí svou novou cestu jako surovina nebo materiál a znovu se zrodí bez snížení nároků na kvalitu.

KALDEWEI se proto vědomě zaměřuje na recyklovatelný design a vysoce kvalitní materiály. Proto také naše koupelnové objekty vyrábíme ze smaltované oceli a ručíme za jejich dlouhodobou kvalitu a ušlechtilý povrch.
 

 

Smaltovanou ocel KALDEWEI tvoří ocel a sklo, 
vyrobené z přírodních surovin, jako jsou minerály, železná ruda a písek.

Náš materiál je naše DNA. Smaltovanou ocel KALDEWEI tvoří ocel a sklo, vyrobené z přírodních surovin, jako jsou minerály, železná ruda a písek. Jako jediný výrobce na světě používáme vlastní technologii smaltování a naše produkty „Made in Germany“ vyrábíme výhradně v našem sídle v Ahlenu.

Koupací vany, sprchové vaničky a umyvadla z ušlechtilé smaltované oceli neobsahují žádné plasty, jsou mimořádně odolné a na konci svého dlouhého životního cyklu je lze 100% recyklovat. Dobré pro koupelnu i pro životní prostředí.

TRVALE UDRŽITELNÉ JEDNÁNÍ JE NAŠÍ PŘIROZENOSTÍ


Kdo více než 100 let přeměňuje přírodní suroviny v odolné a nadčasově krásné produkty a jakožto rodinný podnik přemýšlí z hlediska budoucích generací, ten má téma trvalé udržitelnosti pevně a neochvějně zakotvené ve své DNA. Obzvláště když naše smaltovaná ocel představuje pravděpodobně nejperspektivnější materiál pro sanitární výrobky, je 100% recyklovatelná a dokonce z 20 % sestává ze znovu použitelné oceli. Je tedy logické navrhovat produkty a organizovat dopravu tak, aby byly stejně šetrné ke zdrojům, a neustále usilovat o větší udržitelnost v oblasti sanitárních výrobků.


KALDEWEI je průkopníkem ve svém odvětví a kráčí cestou klimatické neutrality. Ambiciózní cíle si však neklade jen samotný podnik. KALDEWEI vytváří důležité předpoklady k tomu, aby se odvětví stavebnictví stalo co nejrychleji klimaticky neutrálním. Již při výrobě oceli lze díky novým postupům značně snížit emise CO2. KALDEWEI je prvním výrobcem koupelnového vybavení na světě, který při výrobě používá ocel šetrnou ke klimatu.
 

Pro výrobu našich koupelnových řešení používáme klimaticky šetrnou ocel

V současnosti KALDEWEI používá pro svá koupelnová řešení šetrná k životnímu prostředí dva různé druhy oceli.

  • Jako prvnímu odběrateli na světě nám společnost thyssenkrup dodala zvláštní ocel řady „bluemint steel“. Výroba této oceli je u thyssenkrupp zcela bez emisí CO2*. Z této klimaticky šetrné oceli bluemint vyrábíme naši limitovanou edici výrobků KALDEWEI nature protect. 
  • Použití oceli Xcarb od výrobce ArcelorMittal představuje další krok ke klimatické neutralitě.

Udržitelné stavění je novým standardem

KALDEWEI je členem Německé společnosti pro udržitelnou výstavbu (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen, DGNB), která u certifikace budov vyžaduje životnost nad 50 let. V této inovativní analýze životního cyklu zabodovaly u DGNB produkty KALDEWEI, v neposlední řadě svou 30letou zárukou. Na mezinárodní úrovni jsme členy Americké rady pro šetrné budovy (U.S. Green Building Council, USGBC), která vytvořila uznávaný standard LEED (Leadership in Energy an Environmental Design).

KALDEWEI Edice nature protect

Naše špičkové produkty vyrobené z oceli bez CO2* nebo z CO2* neutrální oceli ohlašují novou éru udržitelného plánování koupelen. Pokud se rozhodnete pro edici nature protect, zvolíte nejvyšší kvalitu s výrazně nižší uhlíkovou stopou. Přidejte se k nám na cestě ke klimatické neutralitě...   
 

DALŠÍ INFORMACE

Environmentální deklarace výrobku (EPD)

KALDEWEI je členem Německé společnosti pro udržitelnou výstavbu (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen, DGNB), která u certifikace budov vyžaduje životnost nad 50 let. V této inovativní analýze životního cyklu zabodovaly u DGNB produkty KALDEWEI. V neposlední řadě díky tomu, že...

DALŠÍ INFORMACE

Méně plastů v koupelně

Ještě nikdy nebylo povědomí o ekologickém stavění a renovování tak široké jako dnes. Zejména u koupelen...
 

DALŠÍ INFORMACE

Ekosystém Madaster

Špičkový výrobce koupelnových řešení KALDEWEI se řadí mezi prvních 17 „Kennedyů“ – průkopníků ekosystému Madaster. Madaster je….  

DALŠÍ INFORMACE

Lídr udržitelnosti

KALDEWEI je prvním výrobcem koupelnového vybavení, který získal od organizace Mind Click v oblasti udržitelnosti nejlepší možné hodnocení „Leader Level“...

DALŠÍ INFORMACE

Společenská angažovanost u KALDEWEI


Jako rodinný podnik přemýšlíme o možných dopadech našeho jednání. Myslíme na příští generace a na to, jaké životní prostředí jim zanecháme. Proto je pro nás společenská angažovanost samozřejmostí.

Se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) nás spojuje dlouholeté partnerství. Společně jsme uvedli do života program na ochranu moří jako modelový projekt v deltě Mekongu, který účinně a udržitelně snižuje množství plastového odpadu putujícího do oceánu. Projekt je podporován Spolkovým ministerstvem pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost (Bundesministerium für Umwelt, Naturschutz und nukleare Sicherheit - BMU).

Zjistěte více o naší spolupráci s WWF, podpisu iniciativy Science Based Targets pro ochranu klimatu a dalších důležitých projektech ve prospěch našeho životního prostředí a společnosti.

Delta Mekongu

V deltě Mekongu staví WWF a KALDEWEI zařízení na separaci odpadu, aby se 2300 tun plastů ročně vůbec nedostalo do mořských…

DALŠÍ INFORMACE

Skeleton Sea

Skeleton Sea, skupina surfařů z Portugalska bojuje za čisté oceány. Vaše akce s...
 

DALŠÍ INFORMACE

Spolupráce s WWF

KALDEWEI je první německý výrobce koupelnového vybavení, který se angažuje v mezinárodním měřítku – společně s WWF…

DALŠÍ INFORMACE

Iniciativa SBTi

Jako první podnik v sanitárním odvětví se KALDEWEI svým podpisem připojil k iniciativě Sience Based Target (SBTi)...

DALŠÍ INFORMACE

Bluemint Steel

KALDEWEI zvyšuje udržitelnost v oblasti luxusního koupelnového designu s novou ocelí bluemint® od thyssenkrupp...

DALŠÍ INFORMACE

54 000 listnatých stromů

54 000 nově vysazených stromů dokáže absorbovat oxid uhličitý (CO2) a prospěšné jsou už jen svou existencí...

DALŠÍ INFORMACE