• Inspirace
  • Materiál
  • Trvalá udržitelnost

KALDEWEI klade DŮRAZ NA ZELENÝ DESIGN

Kaldewei klade DŮRAZ NA ZELENÝ DESIGN

KALDEWEI kráčí již více než 90 let cestou trvalé udržitelnosti. K důsledné změně filozofie používání materiálů patří to, že lze všechny vany a sprchové vaničky ze smaltované oceli KALDEWEI na konci jejich životnosti 100% recyklovat. Díky ekologicky šetrnému postupu při výrobě, balení, přepravě a likvidaci byla společnost KALDEWEI jako první německý výrobce vybavení koupelen certifikována Institutem Bauen und Umwelt e.V. podle ISO 14025 ve smyslu trvale udržitelného stavění.

 

Téma ochrany životního prostředí a klimatu má u KALDEWEI pevné kořeny. Tento přední výrobce sanitárního vybavení totiž jako průkopník ve své branži určuje měřítka udržitelnost. Proto také nepřekvapí, že byla firma KALDEWEI v roce 2009 prvním německým výrobcem koupelnového vybavení, který předložil environmentální prohlášení o produktu (EPD). Tuto dobrovolnou certifikaci, jejíž součástí je i ekologická bilance koupacích van a sprchových vaniček ze smaltované oceli, nechala firma KALDEWEI obnovit v roce 2014 nezávislým institutem pro stavebnictví a životní prostředí (Institut Bauen und Umwelt e.V.). Tuto specifickou ekologickou bilanci vypracoval jeden z předních poskytovatelů služeb v oblasti řízení udržitelnosti, společnost PE International.

Environmentální deklarace výrobku komplexně analyzuje účinky výrobku po celou dobu jeho životního cyklu – od pořízení surovin přes výrobu, balení a přepravu až po likvidaci. Rozsáhlá certifikace vychází z ustanovení mezinárodně platných norem (ISO 14025, 14040 a EN 15804).

 

GREEN GOOD DESIGN AWARD 2017

V tomto roce se smaltovaná ocel KALDEWEI stala jedním z vítězů ceny „Green Good Design Award“. Toto vyznamenání uděluje Chicagské muzeum architektury a designu (Chicagoer Athenaeum Museum) spolu s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie (European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies) ekologicky nejpřínosnějším výrobkům a budovám a je považováno za jednu z nejrenomovanějších cen v oblasti udržitelnosti na světě.

 

KALDEWEI: Ekologická známka a podpora trendu zelených budov

KALDEWEI je členem Německé společnosti pro udržitelnou výstavbu budov (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen – DGNB), jejíž certifikace budov hodnotí objekty z hlediska doby používání delší než 50 let. V rámci této inovační analýzy životního cyklu nasbíraly výrobky KALDEWEI body mimo jiné za svou 30letou záruku: To je také jedna z důležitých předností, kterou se koupací vany a sprchové vaničky ze smaltované oceli liší od alternativních výrobků pro koupelny vyrobených z plastů.

Na mezinárodní úrovni dokazuje firma KALDEWEI angažovanost v oblasti udržitelné výstavby například svým členstvím v U.S. Green Building Council (Americká rada pro šetrné budovy), která je tvůrcem uznávaných standardů LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) pro udržitelnou a klimaticky neutrální výstavbu. Pro ekologickou známku, o kterou projevuje zájem stále více investorů a stavebníků, jsou environmentální deklarace výrobků – jako je deklarace předložená firmou KALDEWEI – stavebním kamenem „zelené“ certifikace budov. Kromě toho je KALDEWEI členem organizace Singapur Green Building Council.

 

Odpovědnost za životní prostřední na všech úrovních

Udržitelnost začíná u KALDEWEI již při tvorbě designu, který splňuje nároky trvalé estetiky. Vývoj výrobků podtrhuje vysoká hodnota koupacích van a smaltovaných extra plochých vaniček KALDEWEI, které přinášejí zákazníkům radost po dlouhou dobu. To je také důvod, proč KALDEWEI poskytuje na svou smaltovanou ocel obdivuhodnou 30letou záruku. Udržitelnost se tak projevuje i ve velmi dlouhé době životnosti koupacích van a sprchových vaniček KALDEWEI. Výrobky, jejichž kvalita materiálu a designu odolává létům, tak vylepšuje ekologickou bilanci, pokud jde o přepravu, výrobu i likvidaci.

KALDEWEI používá pro své smaltované výrobky výhradně přírodní suroviny. Platí to pro ocel stejně jako pro glazuru, jejíž podstatou jsou základní látky země: křemen, živec a další nerosty. Koupací vany a smaltované extra ploché sprchové vaničky jsou zcela recyklovatelné, aniž by bylo nutné oddělovat obě základní složky – ocel a smalt, a nic nespadá pod zvláštní odpad. KALDEWEI je jediným výrobcem sanity, který si svou smaltovanou ocel vyrábí sám a může tak dokonale kontrolovat složení i výrobu včetně úpravy povrchu.

Ekologický a k životnímu prostředí šetrný výrobní proces je pro KALDEWEI samozřejmostí. Je postaven na všech platných zákonných normách týkajících se emisí, bezpečnosti práce a odpadu, které přední výrobce nejenom splňuje, ale často i předstihuje. KALDEWEI minimalizuje množství obalů a snižuje náklady na přepravu. Již například soustředění veškeré výroby do sídla společnosti v Ahlenu umožňuje integrovat výrobní procesy a optimalizovat logistiku. KALDEWEI dbá ve zvýšené míře na energetickou efektivitu a provozuje moderní blokovou tepelnou elektrárnu. Výrobu opouštějící odpadní voda je upravována ve vlastních čisticích stanicích a v souladu s ochranou životního prostředí likvidována.

Smaltovaná ocel KALDEWEI zaručuje v soukromých i nájemních budovách dlouhodobý komfort a radost z používání sanitárního vybavení a léta přetrvávající krásu koupelnových výrobků. Neméně tak hotely, lázeňská zařízení a objekty zdravotnického a ošetřovatelského sektoru profitují z odolnosti koupacích van a smaltovaných extra plochých vaniček KALDEWEI. Podle volby lze výrobky opatřit úpravou povrchu, která umožňuje obzvláště rychlé odtečení vody i se zbytky mýdla a částeček vodního kamene. Ostré a neekologické čisticí prostředky tak mohou uživatelé výrobků ze smaltované oceli KALDEWEI klidně ponechat ve skříni a ještě přispět k ochraně životního prostředí.

IAPMO
IBU
LEED
UPC