(CZ)
Plánování
Reference
PrevNext

(copy 3)

VILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCH

Berlín

VILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCH

Populární manželský pár berlínských galeristů se rozhodl – v obvyklém stylu – pro umyvadla a koupací vanu z kvalitní smaltované oceli.

Berlín je metropole moderní architektury. Restaurované vily z období industrializace 19. století stojí vedle konceptů ve stylu Bauhaus, jako například v „Bílém městě“, navržených a naplánovaných Ottem Rudolfem Salvisbergem. Švýcarský architekt působil v letech 1905 až 1930 v Německu a vytvořil v Berlíně směrodatné stavby ve stylu Bauhaus. Při tom vzniklo také malé sídliště v městské části Wilmersdorf. Jeden ze dvou ředitelských domů si nedávno zvolili za své nové soukromé sídlo v hlavním městě galerista Johann König a jeho žena, historička umění Lena Königová. Při renovaci byly koupelny vybaveny smaltovanými řešeními koupelen od společnosti KALDEWEI. Použity byly při tom dvě umyvadla a jedna koupací vana série Puro, jakož i ušlechtilá sprchová vanička v úrovni podlahy Conoflat.

Již od roku 2017 byla wilmersdorfská vila přebudovávaná pro dnešní použití jako rodinný dům. V průběhu desetiletí provedené úpravy byly s láskou vráceny do původního stavu a přízemí bylo přizpůsobeno. V koupelně se Königové s výrobky společnosti KALDEWEI rozhodli zcela vědomě pro moderní výbavu. „Kromě aspektu trvalé udržitelnosti a životnosti materiálu smaltované oceli, se nám jasný styl tvarů výrobků a jejich funkčnost zdá být mimořádně vzrušující“, vysvětluje Lena Königová.

VILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCHVILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCHVILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCHVILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCHVILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCHVILA JOHANNA A LENY KÖNIGOVÝCH
Architect:

Anne König

KALDEWEI products:

2 umyvadla PURO, koupací vana PURO, extra plochá sprchová vanička CONOFLAT

Town/city:Berlín

Zpět na přehled