(CZ)
Plánování
Reference
PrevNext

(copy 3)

ZŘÍCENINA KLÁŠTERA Neapole

Neapole

ZŘÍCENINA KLÁŠTERA Neapole

Z terasy klouže pohled přes vinice, olivové háje a citronovníky dále přes takzvané „dolní město“ Neapole a přes Vesuv, přístav a Neapolský záliv až k ostrovu Capri. Uprostřed této jedinečné krajiny na vrchu Vormero proměnili Giovanni a Janine svůj sen o vlastním domě ve skutečnost: Koupili zříceninu ze 14. století, provedli nákladnou rekonstrukci objektu a vybavili jej zařízením ve stylovém mixu moderního a nadčasového designu.

Kromě vlastních zkušeností využili stavitelé při realizaci svého plánu podpory architekta Antonia Gravagnuola, který se specializuje na projekty chráněné památkovou péčí a také německého designéra interiérů, Stephana Pöppelmanna. Společně s nimi vznikl individuální obytný objekt, který umně spojuje minulost se současností.

„Moderní koupelna je multifunkční prostor, který klade vysoké nároky na design. Harmonické spojení architektury, designu, funkčnosti a dokonalého osvětlení vytváří optimální koupelnu,“ popisuje Stephan Pöppelmann tvůrčí pojetí tohoto prostoru. Designér se při zařizování velkorysé koupelny nechal inspirovat charakteristickými klenbami tehdejšího kláštera. „Přesvědčily nás přirozené, klasické a současně moderní tvary řešení od KALDEWEI. Protože jsou v koupelně klenbové stropy, chtěli jsme na tento tvar navázat i v designu koupací vany a umyvadla. Rozhodli jsme se proto pro umyvadlo na desku Centro, u kterého se zaoblený tvar odráží ve vnitřní části, a pro koupací vanu Meisterstück Classic Duo Oval,“ vysvětluje pozadí rozhodnutí Janine. Vana se svým bezespárovým panelem ze znamenité smaltované oceli KALDEWEI je klasickým archetypem volně stojící koupací vany. Purismus a prostá elegance vyzařují rovněž z umyvadla na desku Centro navrženého Anke Salomon a nabízejícího velkorysou odkládací plochu.

Trio výrobků KALDEWEI završuje sprchová vanička v úrovni podlahy Scona v nenápadné perlové šedé matné barvě. Tato extra plochá sprchová vanička se harmonicky začleňuje do pestrého dláždění podlahy a s kulatým krytem odtoku umístěným uprostřed sprchovací plochy rovněž navazuje na tvar kruhového oblouku. Na WC pro hosty je umístěno prostorově úsporné nástěnné umyvadlo Cono. Charakteristickým prvkem hranatého umyvadla je čtvercový a rovněž smaltovaný kryt odtoku. „S řešeními pro koupelny od KALDEWEI ze smaltované oceli jsme dosáhli dokonalé shody výrobků a interiérové architektury,“ vyjadřuje své nadšení Stephan Pöppelmann.

ZŘÍCENINA KLÁŠTERA NeapoleZŘÍCENINA KLÁŠTERA NeapoleZŘÍCENINA KLÁŠTERA NeapoleZŘÍCENINA KLÁŠTERA NeapoleZŘÍCENINA KLÁŠTERA Neapole
Opening:

2019

KALDEWEI products:

Koupací vana MEISTERSTÜCK CLASSIC DUO OVAL
Umyvadlo na desku CENTRO
Extra plochá sprchová vanička SCONA v perlové šedé matné z kolekce Coordinated Colours
Umyvadlo CONO

Town/city:Neapole

Zpět na přehled