(CZ)
Profesionálové
Soubory 3D a BIM

3D A BIM DATA KE STAŽENÍ

 
Digitální plánování s KALDEWEI
 
S KALDEWEI jako partnerem se můžete spolehnout na nejvyšší jistotu plánování.
 
Profitujte jako architekt nebo plánovač při plánování, koordinaci a převodu 3D dat, BIM dat a CAD dat přímo od značkového výrobce.

Objevte všechny 3D výkresy, BIM soubory a 2D data k našim koupacím vanám, sprchám a umyvadlům KALDEWEI. Naše 3D data obsahují tvary a rozměry pro geometrické modely. Naše BIM data jsou naproti tomu vhodná pro BIM modely, v nichž jsou obsaženy veškeré informace pro skutečnou realizaci v budově.
Používáte pro své zobrazení projektu některý CAD systém? Žádný problém! I pro Váš CAD software od nás dostanete potřebná data ke stažení.

 

VAŠE VÝHODY S BIM DATY OD KALDEWEI:

  • Nejjednodušší manipulace: prostě vyhledejte data, která si přejete, a stáhněte si je pro své individuální plánování v jednom balíčku.
  • Stálá aktuálnost: přímé poskytování námi zajišťuje, že máte vždy digitálně k dispozici nejaktuálnější data.

 

FORMÁT SOUBORU

Data jsou k dispozici v obvyklých formátech .rfa (Revit) a .gsm (ArchiCAD). Pro renderingy resp. 3D vizualizace lze použít poskytovaná data .3ds a .max (3ds Max), .skp (Sketch’up), .vwx (Vectorworks) a .alto (Artlantis). Modelovaný je vždy základní produkt s obligátními pohledovými částmi, jako jsou například odtok a přepad. Tak se s daty v každodenním praktickém plánování manipuluje ještě jednodušeji.
 

KNOWHOW BIM

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE K BUILDING INFORMATION MODELINGU
 

CO JE BIM?

Building Information Modeling (zkratka: BIM) znamená modelování údajů budovy; jedná se o metodu, u níž se pomocí softwaru optimalizuje plánování, koordinace a realizace budov. Jádrem BIMu je vypracování digitálních modelů se všemi relevantními projektovými a pro produkt specifickými daty. 3D modely navíc obsahují například dodatečné informace, jako náklady a termíny.

 

PROČ BUILDING INFORMATION MODELING?

Užívání BIM umožňuje řemeslnicky mezioborové, počítačově podporované plánování, začleňující všechny účastníky do projektu stavby. Oboustranný tok informací zlepšuje komunikaci a zajišťuje lepší jistotu plánování a nákladovou efektivitu tím, že interakce mezi architekturou a technickým zařízením budov jsou co nejtransparentnější a mohou se tak včas zohlednit změny procesů.

 

DIGITÁLNÍ STAVĚNÍ NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI: STAVEBNÍ BRANŽE SE SETKÁVÁ S DIGITALIZACÍ

BIM dnes ještě více platí za standard pro projektování, koordinaci a kontrolu nákladů ve stavebnictví. Také mezinárodně BIM stále více získává na významu. V zemích jako jsou Velká Británie, Norsko, USA a Nizozemsko, je BIM již velmi rozšířený a je zčásti povinný při veřejných soutěžích. Celostní pojetí BIMu se na pozadí koncepce „Green Building“ a rostoucích požadavků na trvalou udržitelnost stává stále důležitější, jelikož metoda BIM poskytuje relevantní informace o celém životním cyklu budovy.

BIM U KALDEWEI

KALDEWEI aktivně podporuje perspektivní technologii Building Information Modelingu ke konstrukci objektů a podporuje plánovače a architekty v úzkém partnerství.

Již od roku 2016 KALDEWEI jako jeden z prvních výrobců sanity uchopuje téma budoucnosti Building Information Modeling a rozsáhle podporuje plánovače a architekty digitálními daty pro nejdůležitější softwarové aplikace. Od konce listopadu 2016 jsou BIM data KALDEWEI k dispozici ke stažení.