+++    15 - 21 April 2024    +++    KALDEWEI „Bath[o]philia“ at Fuorisalone    +++    Milan, Via Durini 24, Casa Flash Art    +++

(CZ)
Profesionálové
Vy se ptáte – my odpovídáme

Vy se ptáte – my odpovídáme

Záruka

Jak dlouhou záruku poskytujete na vaše umyvadla?

Na umyvadla ze smaltu KALDEWEI poskytujeme záruční lhůtu 30 let, v souladu s našimi záručními podmínkami (záruční list).

Jak dlouhou záruku poskytujete na vaše vany a sprchové vaničky?

Na vany a sprchové vaničky ze smaltu KALDEWEI poskytujeme záruční lhůtu 30 let, v souladu s našimi záručními podmínkami (záruční list). U všech materiálů a nástrojů, které použijete k instalaci, se řiďte uvedenými pokyny pro použití. Sem patří zejména bezpečnostní předpisy uvedené v pokynech výrobce a doby schnutí a odpařování u vícesložkových malt, lepidel a těsnicích tmelů.

Jak dlouhou záruku poskytujete na vaše vířivá zařízení?

Na vanu samotnou poskytujeme záruku 30 let; na technické komponenty je záruční lhůta čtyři roky, v souladu s našimi záručními podmínkami (záruční list).

Poskytujete záruku na doplňky k vanám?

Za veškeré doplňky ze spektra výrobků společnosti KALDEWEI samozřejmě KALDEWEI ručí v rámci dvouleté záruční lhůty.

Moje vana / sprchová vanička / vířivá vana je vadná. Jak mohu uplatnit své nároky na záruční plnění?

Obraťte se prosím na svého smluvního partnera, který vám svého času vanu nebo sprchovou vaničku, resp. vířivou vanu prodal nebo nainstaloval. Ten předá zprávu našemu servisnímu oddělení.

Čištění

Jak nejlépe vyčistím vanu ze smaltované oceli KALDEWEI?

(Viz také „Jak vyčistím vanu ze smaltované oceli KALDEWEI s Perl-Effektem?“)

Čištění van ze smaltované oceli je snadné a bez námahy. 

 • Po použití opláchněte smaltovaný povrch teplou vodou a otřete jej měkkým, vlhkým hadrem nebo kůží na čištění skel.
 • U tmavých barev doporučujeme výrobek po použití osušit, abyste zabránili usazování vodního kamene.
 • Mírné znečištění odstraňte běžnými prostředky na mytí nádobí, čisticími prostředky pro domácnost, neutrálními čisticími prostředky nebo jemnými koupelnovými čističi – silnější znečištění nechejte nejprve změknout. Řiďte se pokyny uvedenými na čisticím prostředku.
 • Zamezte usazování vodního kamene utěsněním armatur a odstraněním zbytků vody po použití výrobku. Případně vzniklé usazeniny lze odstranit vlažným roztokem octa ve vodě (poměr mísení 1:1, NEPOUŽÍVEJTE octový koncentrát). Nakonec opláchněte.
 • Při používání výrobků pro péči o tělo obsahujících oleje nebo tuky, např. vlasových kondicionérů či sprchových a koupacích olejů, se mohou oleje a tuky na smaltovaném povrchu usazovat. Toto znečištění zvyšuje nebezpečí uklouznutí. V takovémto případě použijte alkalický čisticí prostředek, který rozpouští tuky. Následně vyčis-těte povrch kyselým čističem a opláchněte jej vodou.
 • Řiďte se zásadně také pokyny k péči výrobce armatury.
 • Nevhodné jsou čističe obsahující písek, silně abrazivní čisticí prostředky, velmi kyselé nebo velmi alkalické čisticí prostředky (např. octový koncentrát, alkalické chlorové čističe), ocelová vlna, ostré čisticí houby, louhy do praček.

Na následujícím odkazu se dostanete k našemu návodu na údržbu: záruční list.
U van a sprchových vaniček, které jsou vybavené Perl-Effektem, a u všech vířivých van prosím dodržujte návod na údržbu pro Perl-Effekt: záruční list.

Jak vyčistím vanu ze smaltované oceli KALDEWEI s Perl-Effektem?

(sériově u umyvadel, volitelně u koupacích van a extra plochých sprchových vaniček)

 • Zásadně platí všeobecné pokyny k péči o smaltovanou ocel KALDEWEI. Dodržujte kromě toho zde popsané zvláštní pokyny k péči.
 • Nepoužívejte mikrovláknový hadřík.
 • Na úpravu povrchu se nesmí dostat: malta, lepidlo na obklady, spárovací hmota, stavební prach, písek a ostatní materiály s abrazivními účinky.

Zde naleznete ke stažení návod na údržbu.

Jak mohu ve své vaně vyčistit antislip?

(volitelně u koupacích van a extra plochých sprchových vaniček)

 • Zásadně platí všeobecné pokyny k péči o smaltovanou ocel KALDEWEI. Dodržujte kromě toho zde popsané zvláštní pokyny k péči.
 • Po vyčištění opláchněte velkým množstvím vody a vysušte povrch např. stěrkou na sprchy nebo okna. U odolného znečištění použijte měkký kartáček na ruce.
 • Nepoužívejte hadříky pouštějící chlupy nebo vlhčené jednorázové kapesníky.
 • Příslušenství KALDEWEI CARE (odlišné dle regionu): KALDEWEI péče o smalt NENÍ vhodná pro povrchy s protiskluzovou funkcí.
 • KALDEWEI Secure Plus: Download

V mé vaně/sprchové vaničce se nacházejí malé hnědé tečky, vypadají podobně jako skvrny rzi. Když je očistím, vytvoří se zakrátko znovu. O co se jedná a jak toto mohu trvale odstranit?

Zde se jedná o eroze z potrubní sítě, zpravidla o částečky s obsahem oxidů železa. Ty ve styku s kyselinou a rovněž s vlhkostí korodují a vedou pak k vytvoření tohoto vzhledu. Příčinou je mimo jiné to, že se tyto částečky často ve spojení s vápnem chovají podobně jako krystal a pevně se usadí na dně vany. Pomoci lze dosáhnout tím, že se vana od často pouze mikroskopicky malých usazenin vápna nebo jiných usazenin očistí.

Respektujte prosím zde návody na údržbu ke smaltované oceli KALDEWEI s nebo bez Perl-Effektu (záruční list).

V mé vaně/sprchové vaničce se nachází pevně usazená nečistota / pevný povlak. Co je to a jak to mohu odstranit?

Zde se často jedná o zbytky, které pocházejí ještě z fáze stavby (např. cement, zbytky barvy, týdny stojící voda ve spojení s vrstvami prachu). Tento okem sotva viditelný film na skleněném povrchu smaltu vede k tomu, že se vana zdá „matná“. 
Pokud u vás nestačí obvyklý postup čištění (viz bod Jak nejlépe vyčistím svoji vanu?), mají specializované obchody připravený výběr speciálních prostředků pro čištění a údržbu. (Link)

Oprava, výměna

Moje vana utrpěla poškození povrchu. Mohu jej opravit?

To záleží na velikosti poškozeného místa. Řešení nabízejí opravné sady dostupné ve specializovaných obchodech. Menší poškození smaltu lze zakrýt takzvaným opravným  lakem, větší opravnou sadou. Řešení nabízejí opravné sady dostupné ve specializovaných obchodech.

Snášenlivost se smaltovanou ocelí

Poškodí se vany ze smaltované oceli KALDEWEI pryžovými rohožemi nebo nalepenými obrazci?

Ne, nám známé běžně prodávané výrobky nemají žádné vlastnosti poškozující povrch smaltované oceli KALDEWEI.

Problematické to může být, zůstávají-li tyto podložky ve vaně trvale. Zde může dojít k tomu, že se pod rohoží hromadí zbytková vlhkost, usadí se a způsobí vážná znečištění. Zbytky vápna a nečistot pod podložkou nelze dostatečně opláchnout. 
Proto doporučujeme protiskluzové podložky z van nebo sprchových vaniček po použití ihned odstranit, aby bylo možné vanu nebo sprchovou vaničku důkladně očistit.

Mohou mé vaně uškodit prostředky na barvení vlasů, kosmetika nebo dezinfekční prostředky?

Smaltovaná ocel KALDEWEI je v zásadě odolná vůči kosmetickým i léčebným přísadám do koupele a parfémům, které snese lidská pokožka (např. prostředek na barvení vlasů). Existují však i látky obsažené v prostředcích pro osobní hygienu a zvláště čisticí prostředky, které by mohly za určitých okolností skleněný povrch smaltu poškodit. Respektujte prosím proto i pokyny a návody k použití a rovněž koncentrace uváděné výrobcem. Odstraňte vždy důkladně po použití zbylé látky ze smaltovaného povrchu.

Jaké přísady do koupele smím ve vířivých vanách použít?

Existují speciální přísady do koupele pro vířivé vany, které obsahují vonné látky, ale nevytvářejí žádné zbytky v potrubí a tak jsou pro vířivé systémy neškodné. Na to byste měli při výběru dbát. Pěnivé přísady vám vůbec nedoporučujeme.

V zásadě existuje velký počet výrobců přísad do koupele pro vířivé vany. V našich vířivých vanách ve školicím středisku KALDEWEI používáme přísady do koupele firmy Birke (www.birke-wellness.de, Kategorie Wasser, Luft & Duft --> Bäder, Whirlpool, Badebedarf). Ty existují v různých vůních a lze je na uvedené internetové adrese i přímo objednat.

Dalším výrobcem je např. Banisan (www.banisan.de) I zde naleznete na internetové stránce další informace o výrobcích a kontaktní formulář na výrobce. Tyto přísady do koupele byly otestovány naším oddělením péče o jakost a shledány bezproblémovými.

Nákupní prameny, poradenství, náhradní díly

Kde obdržím katalogový materiál s kvalitními výrobky KALDEWEI?

Naše brožury si můžete stáhnout zde: SEKCE KE STAŽENÍ nebo se obraťte na naše odborné obchodníky, resp. kontaktní osoby KALDEWEI.

Kde si mohu nechat poradit ohledně výrobků KALDEWEI? Kde mohu výrobky KALDEWEI spatřit?

Na následujícím odkazu naleznete odborné prodejce KALDEWEI ve vašem okolí: NAJDI OBCHODNÍKA.

Kde mohu objednat náhradní díly?

Objednejte prosím náhradní díly přes odborný obchod se sanitární technikou. Zde vám pomohou objednat správný díl.

Ostatní

Podle čeho rozeznám vany a sprchové vaničky KALDEWEI?

Od března 2007 jsou všechny vany, sprchové vaničky a vířivé vany KALDEWEI opatřeny jedinečným nezaměnitelným laserovaným logem. Nápis „KALDEWEI“ se nachází nahoře na zrcadle vany/sprchové vaničky a nelze jej bez poškození vany/sprchové vaničky sedřít nebo jinak odstranit.

Proč bych se měl rozhodnout pro výrobek KALDEWEI?

Pro vanu KALDEWEI hovoří mnoho důvodů:

KALDEWEI vyrábí jedinečnou smaltovanou ocel KALDEWEI. Jen tak je zaručeno optimální zacílení na požadavky na vany a sprchové vaničky.

Vany a sprchové vaničky KALDEWEI nelze materiály obvyklými v koupelně poškrábat. Povrch lze čistit obzvláště snadno, ekonomicky příznivě a ekologicky bezchybně bez „ostrých prostředků“.

Tloušťka materiálu u smaltované oceli zaručuje nepřekonatelnou stabilitu. Smaltovaná ocel KALDEWEI má výrazně vyšší tvrdost než akrylát. Smaltovaná ocel KALDEWEI odolá bez problému "rázové zkoušce" podle DIN ISO 4532.

Smaltovaná ocel KALDEWEI má stejné povrchové vlastnosti jako skleněné výplně sprchových koutů, obklady a keramika, takže je dán jednotný vzhled materiálu v celé koupelně. 

Smalt je nesmírně odolný proti stárnutí: ozdobným smaltem zdobená skříňka „Sv. tři králové“ v kolínské katedrále (z roku 600) to působivě dokládá.

Smaltovaná ocel KALDEWEI je odolná vůči kyselinám podle ISO 28706-1 (Zkouška s kyselinou citronovou), třída AA (nejvyšší hodnota).

Smaltovaná ocel KALDEWEI je stálá na světle a odolná vůči UV záření a proto nevybledne. 

Na smaltované oceli KALDEWEI nezanechají žhnoucí a doutnající předměty žádná spálená místa a stopy po očazení (např. cigarety nebo svíčky).

Vany ze smaltované oceli KALDEWEI se staticky nenabíjejí a nepřitahují při suchém čištění prach. 

Vany a sprchové vaničky KALDEWEI se při výkyvech teploty téměř nerozpínají, proto nevznikají žádné trhliny ve spárách a poškození stavby způsobená prosakující vlhkostí.

KALDEWEI kráčí již více než 90 let důsledně cestou ekologické šetrnosti. 
Protože KALDEWEI vyrábí své kvalitní smaltované výrobky výhradně z přírodních surovin.
K důsledné změně filozofie používání materiálů patří také to, že lze všechny vany a sprchové vaničky ze smaltované oceli KALDEWEI na konci jejich životnosti 100% recyklovat, tzn. že se jako suroviny znovu využijí přímo k výrobě oceli.  

Na všechny vany a sprchové vaničky KALDEWEI získáte 30letou záruku (záruční list)!

Mohu pomocí čísla záručního listu vyhledat model vany?

Ne, model vany není v záručním listu uveden.

Mohu na základě výrobního čísla na záručním listu blíže vyhledat vířivý systém a model vany?

Ne, typ vířivého systému a model vany nejsou v záručním listu uvedeny.
Pokud znáte výrobní číslo vany,  je možné se dotázat na výbavu přímo u výrobce.
Existují tři možnosti, jak zjistit výrobní číslo:

 1. Číslo otisknuté na záručním listu pro ’VÍŘIVÉ SYSTÉMY KALDEWEI’.
 2. Číslo otisknuté na straně 2 v německé části návodu k obsluze, pod zkušební značkou.
 3. Číslo otisknuté ve spodní oblasti etikety (žluté nebo bílé) na vnější straně vany.

Musejí se silikonové spáry obnovovat?

U trvale elastických spár se jedná o takzvané údržbové spáry, které podléhají pravidelné kontrole a případně údržbě a obnovení.

Jinak nelze vyloučit, že se může těleso stavby vlhkostí pronikající do zdiva poškodit. Jak a v jakém rámci jsou tyto údržby anebo obnovení prováděny, je však věc svobodného uvážení příslušného uživatele a závisí mimo jiné i na intenzitě používání.

Chladne voda ve vanách ze smaltované oceli KALDEWEI rychle?

Ne, to je široce rozšířená legenda! Ztráta tepla probíhá u všech van zcela nezávisle na materiálu z více než 80% v důsledku vnějších vlivů, jako je teplota v místnosti, cirkulace a povrchové odpařování. Ocel je znamenitým vodičem tepla a přebírá rychle teplotu okolí, resp. vody. Teplo zachycené ocelí proudí zpět do vody, když ta vychladne. Spotřebitelské testy ukázaly, že se dokonce zahřívá zešikmení pro záda i nad hladinou vody.

U vířivých van se systémem Vivo Vario Plus si můžete volitelně objednat příhřev vody, který zajišťuje konstantní teplotu vody.