Kaldewei píše historii: Evoluce sprchy

Ahlen, listopad 2016. – Změny potřeb lidí a s tím související rostoucí nároky na koupelny se odrážejí také ve vývoji nových výrobků a inovačních řešení. Estetičnost, komfort a funkčnost jdou ruku v ruce s architektonickými trendy. Zejména v segmentu sprch můžeme při poohlédnutí za uplynulými desetiletími rozeznat zajímavou evoluci. Kaldewei tento vývoj s dynamikou a citem pro styl také vždy významně ovlivňoval: od hluboké sprchové vaničky až k smaltované extra ploché sprchové vaničce v úrovni podlahy s integrovaným odtokem ve stěně.

V roce 1956 začala firma Kaldewei vedle koupacích van poprvé vyrábět sprchové vany ze smaltované oceli s hloubkou 28 cm. Zpočátku měly sprchy, které po právu nesly název „vana“, čistě funkční charakter. Ještě do 80let se prodávaly jen čtyři různé rozměry ve dvou odlišných hloubkách 28 cm a 15 cm. Klasikou mezi sprchovými vaničkami se brzy stala Kaldewei Sanidusch. Do nové etapy evoluce sprchy pak vstoupil Kaldewei s modelem Duschplan, který měl hloubku již jen 6,5 cm.

Větší volnost pohybu: stále větší a plošší sprchové vaničky
Nároky lidí na pohodlí a design v koupelně postupně rostly. Kaldewei tak svou nabídku rozšířil o další velikosti, aby vyhověl poptávce po větší volnosti pohybu. Trend, který přetrvává až dodnes. Firma Kaldewei nabízí svou úspěšnou řadu Conoflat ve 33 rozměrech – a to včetně velikosti XXL - 100 x 180 cm. Vedle kontinuálního rozšiřování nabídky velikostí podnik sází na stále rostoucí tvarovou rozmanitost, čímž poskytuje větší flexibilitu při realizaci koupelen. Zplošťování sprchových vaniček doprovázelo také přizpůsobení průměru odtoku z 52 mm na 90 mm, aby byl zaručen dostatečný průtok vody odtékající ze sprchy. Superplan byla v roce 1994 první sprchou od Kaldewei, kterou bylo možné díky její malé hloubce 2,5 cm instalovat zcela v rovině podlahy. Představuje tak další evoluční stupeň na cestě k extra ploché sprchové vaničce.

Conoflat: první smaltovaná extra plochá sprchová vanička od Kaldewei bez vnitřních kontur
První absolutně plochou sprchovou vaničku bez vnitřních kontur Conoflat představila firma Kaldewei v roce 2009. Tento historický milník koupelnové architektury obdržel mnoho renomovaných cen za design, mezi nimiž bylo například ocenění „interior innovation award – Best of Best“. Spolu se sprchovou vaničkou Conoflat Kaldewei poprvé prezentoval kolekci barev Coordinated Colours, jež umožňuje harmonické sladění smaltovaných extra plochých sprchových vaniček s aktuálními trendy podlah a materiálů.

Xetis: První extra plochá sprchová vanička Kaldewei s odtokem integrovaným ve stěně
Vrchol evoluce sprchy si v roce 2012 na svůj účet připisuje Kaldewei Xetis - celosvětově první smaltovaná extra plochá vanička s odtokem, který je integrován ve stěně, což s sebou díky minimalistickému designu přináší zcela nové možnosti uspořádání moderního místa pro sprchování. Zavedením extra ploché sprchové vaničky Scona o dva roky později reaguje Kaldewei na rostoucí poptávku po extra plochých sprchových vaničkách v úrovni podlahy určených všem cílovým skupinám a vyhovujících každému rozpočtu. Kaldewei tak znovu potvrzuje svou roli rozhodujícího inovátora.

Dnes firma Kaldewei nabízí více než 50 000 modelů a variant pro realizaci sprchy v úrovni podlahy. Odolné kryty odtoku ze smaltované oceli, vyladěné montážní a kanalizační systémy i nové protiskluzové úpravy a zušlechtění povrchu umožňující snadnou údržbu jsou dalšími vývojovými počiny v úspěšné historii sprch ze smaltované oceli Kaldewei.

Zdroj: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
doc  |  972 KB
Všechny obrázky
zip  |  20 MB
1_Kaldewei_Sanidusch

911 KB

Sprchová vanička Kaldewei Sanidusch se díky svému modernímu a čistému tvaru a hloubkám 14 a 25 cm stala skutečnou klasikou mezi sprchovými vaničkami.

1_Kaldewei_Sanidusch

2_Kaldewei_Duschplan

1,003 KB

Firma Kaldewei své sprchy odjakživa tvaruje z jednoho kusu oceli bez svárů. S hloubkou 6,5 cm je model Duschplan dalším krokem v evoluci sprchy.

2_Kaldewei_Duschplan

3_Kaldewei_Superplan
DIN A4
1 MB

S hloubkou 2,5 cm představuje Kaldewei Superplan další evoluční stupeň na cestě k smaltované extra ploché sprchové vaničce.

Source: © Kaldewei  |  3_Kaldewei_Superplan

4_Kaldewei_Superplan
DIN A4
3 MB

Evoluce sprchy se neodráží jen v tvaru výrobků, ale také v jejich názvu: od sprchové vaničky až po smaltovanou extra plochou sprchovou vaničku.

Source: © Kaldewei  |  4_Kaldewei_Superplan

5_Kaldewei_Conoflat
DIN A4
913 KB

V roce 2009 představil Kaldewei první absolutně plochou sprchovou vaničku bez vnitřních kontur: Conoflat.

Source: © Kaldewei  |  5_Kaldewei_Conoflat

6_Kaldewei_Conoflat

2 MB

Smaltované extra ploché sprchové vaničky od Kaldewei nabízejí rozmanité možnosti využití: od moderní domácnosti, přes hotely, až po nemocnice a pečovatelské ústavy. Bezespárový povrch má velmi dlouhou životnost, je hygienický a snadno se čistí.

Source: braendle-media  |  6_Kaldewei_Conoflat

7_Kaldewei_Xetis

362 KB

Extra plochá sprchová vanička Xetis představuje jeden z vrcholů evoluce sprchy.

7_Kaldewei_Xetis

8_Kaldewei_Xetis
> DIN A4
1,009 KB

Bezespárová extra plochá sprchová vanička s odtokem integrovaným ve stěně a exkluzivní barevné odstíny z kolekce Coordinated Colours dělají z tohoto systémového řešení – sestávajícího ze sprchové vaničky, instalačního rámu, odtokového a těsnicího systému – estetický zázrak v koupelně.

Source: © Kaldewei  |  8_Kaldewei_Xetis

9_Kaldewei_Scona
DIN A4
331 KB

Kaldewei Scona přesvědčuje svým moderním designem, vynikající kvalitou materiálu a mimořádně atraktivním poměrem ceny a výkonu.

Source: © Kaldewei  |  9_Kaldewei_Scona

10_Kaldewei_Scona
< DIN A4
3 MB

Sprchy v úrovni podlahy patří již dávno k standardnímu vybavení koupelen. Dodávají potřebný komfort, přesvědčují moderní estetikou a jsou – zcela v souladu s myšlenkou univerzálního designu – vhodné také pro uživatele s omezenou schopností pohybu.

Source: © Kaldewei  |  10_Kaldewei_Scona