(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Meisterstücke z rukou mistra: Arik Levy jako tvůrce designu pro KALDEWEI

Ahlen, březen 2015. – Ve spolupráci s hvězdným designérem Arikem Levym rozšířil KALDEWEI prémiovou kolekci Meisterstücke a současně doplnil nový model koupací vany o umyvadlo ladící s tímto modelem. Celek tvořený koupací vanou Meisterstück Emerso a umyvadlem Meisterstück Emerso upoutá nevšedními stylovými prvky: Volně stojící, plně smaltovaná vana má mírně se zvedající okraj, který nechává pohled zdánlivě donekonečna putovat jako na hedvábné stuze stočené do sebe. S vanou sladěné umyvadlo vytváří inverzní protějšek s okrajem nořícím se dovnitř do základního tvaru.

Při utváření nových Meisterstücků KALDEWEI mnohokrát oceněný designér Arik Levy umně spojuje přísnou geometrii s hravými tvary. „Pohled putuje přes okraj vany, který se zdá být v plynulém pohybu od jednoho tvaru ke druhému,“ vysvětluje pan Levy. „Následuje-li člověk tento tvar rukou nebo očima, vzniká pocit noření se, stejně jako je tomu při koupeli ve vaně.“ Arik Levy nemá na svém účtě jen nevšední ztvárnění výrobků, ale také působivé umělecké instalace. Spolupráce s KALDEWEI je pro něj mezníkem: „Meisterstücke KALDEWEI Emerso jsou zcela mimořádným projektem, protože byla dodržena umělecká i technická stránka snahy o dokonalost.“

Koupací vana KALDEWEI Meisterstück Emerso
Koupací vana Meisterstück Emerso, navržená Arikem Levym, byla zhotovena jako jednomístná. S vysokou opěrkou zad a dlouhým dnem nabízí ergonomickou, moderní interpretaci historických tvarů van. Do sebe zahnutý okraj vany mění model ve zdánlivě do nekonečna se vyvíjející, tekoucí sochu, která v rovině smyslů spojuje diagonální a horizontální tvary. Vana je zhotovena se zcela bezespárovým, kónickým panelem, krytem odtoku v úrovni dna a s decentním přepadem ze smaltované oceli. Nevšední design mění model v tvarově dokonalý, volně stojící solitér v koupelně.

Umyvadlo KALDEWEI Meisterstück Emerso
Umyvadlo Meisterstück Emerso vytváří inverzně ztvárněný protějšek ke koupací vaně. Okraj umyvadla se naklání dovnitř, takže se opticky noří do základního tvaru umyvadla. Celek koupací vany a umyvadla tak vytváří harmonickou, v sobě spočívající jednotu. Díky svému kompletně smaltovanému vzhledu lze umyvadlo Meisterstück Emerso instalovat ze dvou stran, buď s klesající stranou směrem do prostoru, nebo s touto stranou v odvrácené poloze. K dostání je jako volně stojící nebo jako vestavěná varianta.

„Neobyčejně nás těší, že jsme Arika Levyho získali pro tvorbu našich nových Meisterstücků KALDEWEI,“ říká Franz KALDEWEI, jednatel firmy. „Jeho rukopis určuje styl a zároveň je nadčasový – díky tomu je pan Levy ideálním partnerem pro tvorbu designu výrobků KALDEWEI.“

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG.

4 KALDEWEI PR Emerso CZ
doc  |  5 MB
4 KALDEWEI PR Emerso
zip  |  24 MB
< DIN A4
4 MB

Ve spolupráci s hvězdným designérem Arikem Levym rozšířil KALDEWEI prémiovou kolekci Meisterstücke a současně doplnil nový model koupací vany o umyvadlo ladící s tímto modelem. Celek tvořený koupací vanou Meisterstück Emerso a umyvadlem Meisterstück Emerso upoutá nevšedními stylovými prvky: Volně stojící, plně smaltovaná vana má mírně se zvedající okraj, který nechává pohled zdánlivě donekonečna putovat jako na hedvábné stuze stočené do sebe. S vanou sladěné umyvadlo vytváří inverzní protějšek s okrajem nořícím se dovnitř do základního tvaru.

Source: © KALDEWEI  |  4_1_KAL_Meisterstuecke_Emerso.jpg

< DIN A4
2 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
964 KB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
3 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
1,023 KB
< DIN A4
993 KB