(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Meisterstücke: KALDEWEI rozšiřuje segment luxusních výrobků

Ahlen, březen 2015. – Rok po úspěšném uvedení van KALDEWEI Meisterstücke na trh se již vícekrát oceněná řada výrobků rozšiřuje o dvě exkluzivní koupací vany. Při jejich vývoji vsadil KALDEWEI na kreativní spolupráci s proslulým hvězdným designérem Arikem Levym a s kariérně stoupající designérkou Anke Salomon. Výsledkem jsou zcela nová pojetí designu, která navazují na úspěšnou historii van KALDEWEI Meisterstücke. Větší flexibilitu a mnohotvárnost zpracování nabízí KALDEWEI díky dvoustranným a třístranným variantám van Meisterstücke pro montáž na stěnu nebo do rohu. 

KALDEWEI Meisterstücke jsou synonymem nové generace vysoce kvalitních designových koupacích van a umyvadel ze smaltované oceli KALDEWEI. Smaltované panely ze stejného materiálu a beze spár povyšují Meisterstücke na jedinečné objekty moderní koupelnové kultury. Lze je harmonicky integrovat do architektonického pojetí koupelny nebo efektně uvést na scénu jako tvarově dokonalé sólisty. 

Nevšední designová ztvárnění od slavných designérů

V podobě nové vany KALDEWEI Meisterstück Emerso vytvořil mezinárodně uznávaný designér Arik Levy svébytné tvarové pojetí. Tato volně stojící koupací vana vytváří zvláštní napětí, které je dáno jedinečnou kompozicí ploch, tvarů a úhlů. Zvláštností této koupací vany pro jednu osobu je do sebe zahnutý okraj vany, který nechává pohled zdánlivě donekonečna putovat jako na hedvábné stuze stočené do sebe. Tento Meisterstück je z uměleckého i technického hlediska skutečně mistrovským dílem. KALDEWEI podtrhuje tuto důslednou realizaci nové designové koncepce Emerso designově sladěným umyvadlem, navrženým rovněž Arikem Levym ze smaltované oceli KALDEWEI. Umyvadlo Meisterstück Emerso vytváří se svým jemně dovnitř nakloněným okrajem mistrovský protějšek ke stejnojmenné koupací vaně. Stejně suverénně, avšak se zcela jiným designovým pojetím se prezentuje Meisterstück Incava. Designérka Anke Salomon při ztvárnění této koupací vany vycházela z tvarového pojetí, které definují přirozené, plynulé obrysy. Kónický smaltovaný panel ve spojení s velkoryse zaoblenými poloměry rohů dodává zvláštní pocit lehkosti. 

Mnohostranné možnosti umístění van KALDEWEI Meisterstücke

Odborní návrháři a stavebníci kladou velký důraz na individualitu a flexibilitu. Jestliže již volně stojící KALDEWEI Meisterstücke nabízejí nejlepší předpoklady k tomu, aby rozhodujícím způsobem ovlivnily atmosféru koupelny, pak lze nyní Meisterstück Conoduo a Meisterstück Centro Duo díky dvoustrannému nebo třístrannému panelu dokonale použít také pro montáž na zeď nebo do rohu. Tyto další možnosti realizace koupelen již přesvědčily exkluzivní 5hvězdičkový hotel Schloss Elmau, ve kterém byly kromě jiného použity vany Meisterstücke Centro Duo s dvoustranným panelem. 

Všechny KALDEWEI Meisterstücke spojují preciznost nejmodernějších výrobních technologií a přednosti materiálu smaltovaná ocel KALDEWEI v průběžném, bezespárovém tvarovém pojetí. Během velmi krátké doby překonaly nové koupací vany KALDEWEI Meisterstücke všechny rekordy: Již během několika málo měsíců od uvedení na trh se volně stojící koupací vany se smaltovaným panelem staly nejoceňovanějšími modely koupacích van od KALDEWEI. Aktuálními oceněními jsou „Interior Innovation Award 2015 – Best of Best“ udělovaná německou radou pro design a „iF Design award 2015“ pro Meisterstück KALDEWEI Conoduo.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

8 KALDEWEI PR Meisterstuecke CZ
doc  |  2 MB
8 KALDEWEI PR Meisterstuecke
zip  |  13 MB
< DIN A4
2 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
3 MB
< DIN A4
1 MB
< DIN A4
3 MB
< DIN A4
2 MB