(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Extravagantní architektonický design v městském státě Singapur - Hotel Marina Bay Sands nabízí v srdci města odpočinek na vysoké úrovni

Vířivé vany KALDEWEI Mega Duo Oval vybavené systémem Vivo Turbo zvyšují faktor uvolnění ve VIP apartmánech luxusního hotelu v Singapuru

Ahlen, září 2011. – Hotel Marina Bay Sands v Singapuru nastavuje nová měřítka v oblasti architektury, designu a luxusu. Hotelová budova otevřená v roce 2010 se skládá ze tří věží vzájemně spojených rozlehlou střešní terasou ve výšce 191 metrů. Pohyby věží způsobené prouděním větru vyrovnávají čtyři až 500 mm široké spáry zapuštěné mezi tři vzájemně spojené bazény střešní terasy. Kromě hotelu jsou součástí komplexu početné restaurace, butiky, kasino a dvě divadla. To vše přímo v srdci Singapuru. Gigantický stavební projekt vznikal pod taktovkou mezinárodně proslulého architekta Moshe Safdieho. Stejně jako vnější vzhled hotelu je i interiér pokojů a apartmánů tvořen sladěnou kompozicí nejvybranějších materiálů, jež mají v hostech navozovat pocit pohody. Koupelny VIP apartmánů byly proto vybaveny vířivými vanami KALDEWEI Mega Duo Oval se systémem Vivo Turbo. Dopřávají hostům individuální uvolňující vířivou koupel a zároveň dokonale splňují hygienické požadavky hotelového provozu.

Urbanistický designérský koncept s výjimečnými nápady

Obrovský stavební projekt za 5 miliard dolarů byl zadán korporací Las Vegas Sands a byl realizován renomovaným architektem Moshe Safdiem, který se podepsal mimo jiné na budově knihovny v americkém Salt Lake City a museu holocaustu Yad Vashem v Izraeli. Hotelový komplex je tvořen třemi 55 patrovými věžemi s celkem 2560 pokoji. Safdie se v souvislosti s tímto stavebním projektem nechal inspirovat antickými městy a vytvořil urbanistickou strukturu, v níž hotelový komplex nabízí rozmanité možnosti v oblasti bydlení, nakupování, gastronomie a zábavy, přičemž vše je uspořádáno podél dvou silničních os, díky čemuž se hosté mohou snadno orientovat.
Střešní terasa, takzvaný SkyPark, se rozkládá na všech třech věžích a vzájemně je propojuje. Vyhlídková plošina se nachází na 65 metrů dlouhém visutém rameni s kapacitou 900 osob. Celková délka terasy činí 340 metrů. Návštěvníkovi se nabízí dech beroucí panoramatický výhled na Singapur a oslňující siluetu finančního centra města. Infinity-Pool, který je na terase tvořen třemi vzájemně propojenými bazény, je dlouhý 151 metrů a dává Vám pocit, že můžete doplavat až na obzor. Díky zahradě s 250 stromy a 650 květinami zahrnuje SkyPark do svého urbanisticky založeného designu i zelený element.

Vybraný interiérový design zajišťuje vysoký komfort

Apartmány okouzlují luxusním designem a úžasným výhledem na město a překrásný park hotelu Marina Bay. Design interiéru byl vytvořen společností Hirsch Bedner Associates (HBA) v úzké spolupráci s architektem Moshe Safdiem. Na základě zakřivené formy věží vytvořil tým designérů společnosti HBA více než 100 různých typů pokojů. Důraz byl přitom kladen na vlastní prostorovou harmonii, kterou je možné nalézt v každém pokoji, přičemž hotelový host je dalším elementem integrovaným do tohoto konceptu. Všechny pokoje vynikají vysokým standardem v oblasti komfortu, což se projevuje použitím místních materiálů, elementů a detailů. Jedna stěna každého pokoje je prosklená, což prostoru v noci propůjčuje zcela jinou atmosféru než ve dne. Designéři studia HBA kladli velký důraz na integraci asijských prvků do prostorového řešení. Použité prvky designu představují homogenní směs čínského, malajského, indického a západního vlivu, a odrážejí tak rovněž multikulturní charakter společnosti malého městského státu Singapur. Do tohoto pojetí designu jako směsi asijských a západních akcentů dokonale zapadá vířivá vana KALDEWEI Mega Duo Oval se svým měkkým ergonomickým tvarem, která podtrhuje luxusní ztvárnění koupelen ve VIP apartmánech. Vana je vyrobena ze smaltované oceli. Díky povrchové úpravě Perl-Effekt se na hladkém a tvrdém povrchu neusazují žádné bakterie ani nečistota, udržovat vířivou vanu čistou je tak velmi snadné. Protiskluzová funkce antislip zajišťuje bezpečnou oporu při vstupu i výstupu. Trysky Vivo Turbo, jimiž je vířivá vana vybavena, dále stupňují pocit pohody díky jedinečné technice víření nabízené v této podobě pouze společností KALDEWEI. Každá ze šesti svisle umístěných trysek nasaje až 108 litrů vody za minutu a v podobě vířivého masážního proudu ji opět vypouští zpět do vany. Trysky je možné plynule nastavit. Vířivý systém Vivo Turbo poskytuje wellness na míru počínaje mírným hlazením přes stimulaci chloupků až po silnou a velkoplošnou masáž pokožky, podkožního vaziva a svalstva nebo cílenou masáž jednotlivých částí těla. Tryskový systém navíc neobsahuje trubková spojení. Nedochází tedy ke kumulaci zbytkové vody, v níž se může tvořit nečistota a bakterie. Trysky se po koupeli automaticky vyprázdní. Všechny součásti vířivé vany, které přicházejí do styku s vodou, se velmi snadno očistí ruční sprchou; chemické čištění není nutné. Zejména v hotelových provozech je tak vysoký standard v oblasti hygieny velkou výhodou. Ve srovnání s tradičními vířivými systémy je zde možné ušetřit mnoho času a značné náklady. Vybraný design se tak úspěšně spojuje s optimální funkčností, stejně jako v případě celkového konceptu hotelu Marina Bay Sands.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

doc cz PM Marina Bay
doc  |  6 MB
Singapur 1 Badezimmer VIP-Suite Marina Bay Sands Hotel
zip  |  573 KB
Singapur 2 Aussenansicht des Marina Bay Sands Hotels in Singapur
zip  |  540 KB
Singapur 3 KALDEWEI Mega Duo Oval
zip  |  115 KB
> DIN A4
4 MB

Koupelny VIP apartmánů hotelu Marina Bay Sands jsou vybaveny vířivými vanami Mega Duo Oval se systémem Vivo Turbo. Vana a vířivý systém jsou provedeny v exkluzivním designu a splňují nejvyšší standardy v oblasti hygieny.

Source: ©2010 Scott Frances  |  press_O_singapur_Badezimmer_VIP_Suite_Marina_Bay_Sands_Hotel.jpg

< DIN A4
4 MB

Hotel Marina Bay Sands je tvořen třemi 55 patrovými věžemi s celkem 2560 pokoji. Ve výšce 191 metrů se na 340 metrů dlouhé střešní terase mimo jiné nachází bazén Infinity-Pool a vyhlídková plošina na visutém rameni s výhledem na finanční centrum Singapuru.

Source: © Marina Bay Sands  |  press_O_singapur_Aussenansicht_des_Marina_Bay_Sands_Hotels_in_Singapur.jpg

< DIN A4
1 MB

Vana Mega Duo Oval je vyrobena ze smaltované oceli KALDEWEI a je navíc opatřena povrchovou úpravou Perl-Effekt zamezující usazování nečistot. Široké loketní opěrky po obou stranách vany zajišťují při relaxaci maximální komfort. Každá ze šesti svisle umístěných trysek vířivého systému Vivo Turbo nasává vodu a v podobě vířivého masážního proudu ji opět vypouští zpět do vany. Systém tedy neobsahuje žádná trubková spojení. Proto není nutné provádět chemickou desinfekci vířivého systému.

Source: © KALDEWEI  |  press_O_singapur_Mega_Duo_Oval.jpg