(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI dvakrát vyznamenána cenou Red Dot Award

Ahlen, březen 2015. – KALDEWEI přesvědčila porotu vyhlášené designérské soutěže „Red Dot Award: Product Design 2015“ hned dvěma novinkami: Meisterstück Emerso a Meisterstück Incava byly vyznamenány cenou Red Dot za svůj vysoce kvalitní design. Volně stojící koupací vany se smaltovaným panelem vznikly ve spolupráci s designéry Arikem Levym a Anke Salomon a teprve před několika týdny oslavily svou premiéru na nejvýznamnějším světovém veletrhu ISH.

„Red Dot je celosvětově uznávaná pečeť kvality určená výjimečným designovým počinům,“ říká Arndt Papenfuß, vedoucí oddělení marketingu společnosti KALDEWEI, a dodává: „Jsme velice hrdí na to, že tuto cenu obdržely hned obě nové koupací vany KALDEWEI, neboť jedinečný design hrál u KALDEWEI vždy ústřední roli.“

Meisterstücke: dokonalý design ze smaltované oceli KALDEWEI
Návrh vany Meisterstück Emerso vyšel z pera hvězdného designéra Arika Levyho, který spolu s KALDEWEI navrhl svou první kolekci koupelnového vybavení. Zvláštností této volně stojící, kompletně smaltované koupací vany je mírně se zvedající okraj, který nechává pohled zdánlivě donekonečna putovat jako na hedvábné stuze stočené do sebe. Toto tvarové pojetí povznáší KALDEWEI Meisterstück Emerso jak po technické stránce, tak i z uměleckého hlediska na úroveň skutečného mistrovského díla.

Design vany KALDEWEI Meisterstück Incava, navržené Anke Salomon, určují přirozené, plynulé linie. Obzvláště úzký okraj vany, stejně jako jedinečný, kónický obrys smaltovaného panelu propůjčují volně stojící koupací vaně mimořádnou lehkost.

V podobě Meisterstück Emerso a Incava prezentuje KALDEWEI jedinečné designové objekty pro koupelny a tímto dvojím oceněním pokračuje v rámci tohoto segmentu v bezpříkladně úspěšné historii: Již krátce po uvedení na trh patří Meisterstücke s nyní již celkem sedmi cenami za design k nejoceňovanějším koupacím vanám v portfoliu KALDEWEI.

Red Dot: cena s tradicí a dobrým jménem
Design Zentrum Nordrhein Westfalen je jednou z nejstarších a nejuznávanějších designérských institucí v Evropě, která již přibližně 60 let uděluje výrobkům ceny za kvalitu designu. Již počet žádostí o udělení ceny podtrhuje prestiž soutěže: Jenom v roce 2015 bylo podáno více než 4900 žádostí z 56 zemí. Kromě stupně inovace bere mezinárodní porota při svém rozhodování v potaz kritéria jako je životnost, funkčnost a ekologická snášenlivost.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

KALDEWEI PR Red Dot 2015 Meisterstuecke CZ
doc  |  2 MB
KALDEWEI Red Dot 2015 fuer Meisterstuecke
zip  |  11 MB
< DIN A4
1 MB

Charakteristickým znakem vany Meisterstück Emerso, navržené Arikem Levym, je do sebe zahnutý okraj vany, který nechává pohled zdánlivě donekonečna putovat po svých konturách.

Source: © KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Meisterstueck_Emerso.jpg

DIN A4
874 KB

Ve spolupráci s designérkou Anke Salomon vznikla vana KALDEWEI Meisterstück Incava. Volně stojící koupací vana se vyznačuje harmonicky plynulým vnitřním tvarem, obzvláště úzkým okrajem a jedinečnými, kónickými konturami smaltovaného panelu.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Meisterstueck_Emerso.jpg

< DIN A4
1 MB

Porota „Red Dot Award: Product Design 2015“ vyznamenala hned dvě novinky od KALDEWEI: volně stojící koupací vany KALDEWEI Meisterstück Emerso a KALDEWEI Meisterstück Incava.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Meisterstueck_Incava.jpg

< DIN A4
828 KB
< DIN A4
94 KB