(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Snadno a rychle: Smaltované extra ploché sprchové vaničky změní v několika málo krocích dlážděné sprchy v dokonalé místo pro sprchování.

Stále více uživatelů koupelen, ale také instalatérů a obkladačů, zná následující situaci: Již za krátkou dobu nevypadají spáry a dlaždice v nových sprchách pěkně. Díky usazeninám vodního kamene, černým místům či dokonce plísni vypadají původně nádherné sprchové kouty odpudivě a nehygienicky. Škody
z provlhnutí jako následek drobných prasklin ve spárách také nejsou žádnou vzácností. Rychlá pomoc odborníka je zde nezbytná. Po trpkých zkušenostech s dlážděnými sprchami nyní stavebníci a investoři žádají řešení, které přesvědčí nejenom svým vzhledem, ale které je především hygienické, nenáročné na údržbu a dlouhodobé.

Smaltované extra ploché sprchové vaničky a vyladěná instalační technika od firmy KALDEWEI podporují návrháře koupelen ve snaze o jednoduchou a rychlou změnu sprchového prostoru a dosažení dlouhodobého řešení. Jakým způsobem mohou instalatéři sanitární techniky nahradit nevzhledný dlážděný sprchový prostor sprchou v úrovni podlahy ze smaltované oceli KALDEWEI, ukazuje výrobce krok za krokem na ukázce instalace smaltované extra ploché sprchové vaničky Conoflat, která se instaluje s vhodným montážním systémem ESR II.

Nejprve se určí rozměr smaltované extra ploché sprchové vaničky, velikost potřebného vybrání v podlaze a dále montážní výška sprchové vaničky, montážního systému a sifonu. Maximální montážní výšku lze rychle zjistit jednoduchým vrtem až na beton. Jestliže jsou tyto parametry stanoveny, může instalatér starou dlažbu sprchového prostoru odstranit a odkrytou mazaninu vysekat až na beton.

V takto vzniklém vybrání v podlaze umístí odborník montážní systém KALDEWEI ESR II. Nožičkami izolujícími zvuk lze plynule nastavit celkovou montážní výšku ESR II v rozmezí 67 mm až 164 mm. S montážním rámem ESR II lze však realizovat i minimální montážní výšku pouhých 49 mm. V případě montážní výšky menší než 107 mm je nutné vybrání v betonu pro sifon nebo použití svislého odpadu. Procházejícím trubkám se lze vyhnout horizontálním posunem jednotlivých nožiček systému ESR II. Následuje přesné vyrovnání rámu s nožičkami za použití vodováhy. Dva podlahové úchyty nožiček upevní ESR II v konečné poloze.

Po umístění montážního rámu se provede připojení odpadu tak, že se příslušný speciální sifon umístí a spojí se stávající odpadovou trubkou. Přípojka na prosakující vodu mezi montážním rámem a sifonem, která rovněž patří k systému ESR II, zaručuje další bezpečnost, protože v případě netěsnosti silikonové spáry odvádí pronikající vodu z profilu rámu přímo do sifonu.Pro utěsnění přechodu mezi smaltovanou extra plochou sprchovou vaničkou a stěnou resp. podlahou se na montážní rám nalepí butylové těsnicí pásky s rounem z těsnicího systému pro sprchové vaničky a pomocí izolačního nátěru se integrují do zbývající izolace koupelny. Systém ESR II je vybaven čtyřmi pomůckami pro obkládání, které se vkládají v rozích do rámu, a které simulují pozdější vnější obrys smaltované sprchové vaničky. Pomůcky pro obkládání umožňují precizní pokládku obkladaček a dlaždic, díky níž lze pak s nejvyšší přesností usadit extra plochou sprchovou vaničku.

Po odborné pokládce obkladů a dlažby se na montážní rám nasadí zvukově izolační dosedací profily a uloží se smaltovaná extra plochá sprchová vanička. Poté instalatér připojí sifon a po obvodu utěsní sprchovou vaničku silikonovou spárovací hmotou. Při tom je potřeba sprchovou vaničku zatížit minimálně 50 kg.

Právě dokončená instalace smaltované extra ploché sprchové vaničky je díky montážnímu systému KALDEWEI ESR II také kdykoliv vratná, protože demontáž je proveditelná stejně snadno jako montáž.

Na přání může být provedena instalace se zvukovou izolační sadou DWS pro sprchové vaničky, která splňuje požadavky norem DIN 4109 (zvuková izolace v pozemních stavbách), VDI 4100 SST 3, SIA 181 a ÖNORM B 8115-2 (zvuková izolace a prostorová akustika v pozemních stavbách. Sprchová vanička Conoflat s montážním rámem ESR II nabízí kročejovou neprůzvučnost na úrovni velmi kvalitní mazaniny.

Na smaltovanou extra plochou sprchovou vaničku ze smaltované oceli KALDEWEI poskytuje výrobce 30letou záruku. Jednotlivé montážní kroky ukazuje také video „KALDEWEI – Montážní rám ESR II“ na YouTube kanálu KALDEWEI (http://tinyurl.com/KALDEWEI-Conoflat-Installation).

Závěr: Smaltované extra ploché sprchové vaničky firmy KALDEWEI dokáží snadno a rychle změnit dlážděné sprchy v atraktivní místo pro sprchování, které splňuje všechny požadavky na estetiku, hygienu a bezpečnost. Instalatéři, obkladači a architekti tak zůstanou po dlouhou dobu ušetřeni nežádoucích stížností a reklamací a stavebník si může bez starostí užívat svou novou sprchu.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

KALDEWEI Installation Report Conoflat CZ
doc  |  750 KB
KALDEWEI Installation Report Conoflat cmyk
zip  |  24 MB
< DIN A4
2 MB

Obrázky 1 a 2: Situace před a po – smaltovaná extra plochá sprchová vanička KALDEWEI Conoflat změní dlážděnou sprchu v dokonalé místo pro sprchování

Source: © KALDEWEI  |  press_Installation_Report_Conoflat_02.jpg

< DIN A4
3 MB

Obrázky 1 a 2: Situace před a po – smaltovaná extra plochá sprchová vanička KALDEWEI Conoflat změní dlážděnou sprchu v dokonalé místo pro sprchování

Source: © KALDEWEI  |  press_Installation_Report_Conoflat_01.jpg

> DIN A4
5 MB

Instalace sprchové vaničky KALDEWEI Conoflat – odstranění dlažby a vysekání mazaniny až na beton

Source: © KALDEWEI  |  press_Installation_Report_Conoflat_03.jpg

< DIN A4
4 MB

Instalace sprchové vaničky KALDEWEI Conoflat – umístění a vyrovnání montážního rámu ESR II

Source: © KALDEWEI  |  press_Installation_Report_Conoflat_04.jpg

< DIN A4
1 MB

Sprchová vanička KALDEWEI Conoflat – lávová černá matná

Source: © KALDEWEI  |  press_Installation_Report_Conoflat_07.jpg