(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI v pohybu: Evoluce sprchy

Ahlen, březen 2014. – Stoupající nároky a měnící se potřeby lidí v koupelnách se neustále odrážejí v nových výrobcích a kreativních řešeních. Estetika, komfort a funkčnost jdou ruku v ruce s architektonickými trendy i právě platnými normami a předpisy. Zejména v oboru sprch můžeme při poohlédnutí za uplynulými desetiletími rozeznat zajímavou evoluci. S průkopnickým duchem a citem pro styl firma KALDEWEI významně ovlivňuje tento vývoj. Na veletrhu SHK 2014 unáší top výrobce své návštěvníky na ranveji do téměř 60leté historie svých sprch: Na cestě od hluboké sprchové vaničky až k smaltované extra ploché sprchové vaničce v úrovni podlahy s integrovaným odtokem ve stěně.

V roce 1956 začala firma KALDEWEI vedle koupacích van poprvé vyrábět sprchové vaničky ze smaltované oceli s hloubkou 28 cm. Výrobce špičkových produktů staví působivě milníky svého vývoje od padesátých let dvacátého století na své ranveji na veletrhu SHK. Evoluční kroky zastupují KALDEWEI Sanidusch s hloubkou 14 cm, KALDEWEI Duschplan s hloubkou 6,5 cm, KALDEWEI Superplan Plus již s hloubkou pouhých 2,5 cm a nakonec smaltované extra ploché sprchové vaničky v úrovni podlahy Conoflat a Xetis. Z prezentace je zřejmé: Během uplynulých desetiletí se sprchy neustále zplošťovaly a zvětšovaly. Poptávka po sprchách s nižšími vstupními prahy a individuálnějším prostorem pro plánování, stejně jako požadavek bezbariérovosti, komfortu a estetiky v koupelnách pohání vývoj u firmy KALDEWEI neustále vpřed.

Větší rozměry pro větší volnost pohybu

Zpočátku měly sprchy čistě funkční charakter. V průběhu let pak vzrůstaly nároky na komfort a design. 90 x 90 cm byl po dlouhou dobu největší rozměr sprchových vaniček KALDEWEI. Ještě do osmdesátých let se prodávaly jen čtyři různé rozměry ve dvou odlišných hloubkách 28 cm a 15 cm: 80 x 75 cm, 80 x 80 cm, 90 x 75 cm a 90 x 90 cm. Postupně se nabídka rozšiřovala o další velikosti, aby splnila požadavek větší volnosti pohybu. To je trend, který trvá dodnes. Firma KALDEWEI proto rozšířila svoji úspěšnou řadu Conoflat právě o čtyři další rozměry – až po velikost XXL - 100 x 180 cm. Od čtvrtkruhu po pětiúhelník: Vedle neustálého rozšiřování nabídky velikostí vsadil podnik také na kontinuálně narůstající tvarovou rozmanitost a umožnil tak návrhářům větší flexibilitu při utváření koupelen.

Zplošťování sprchových vaniček doprovázelo také přizpůsobení průměru odtoku
z 52 mm na 90 mm, aby tím byl zaručen dostatečný průtok odtékající vody.   Superplan a Superplan Plus pak byly první sprchové vaničky značky KALDEWEI, které mohly být s maximální hloubkou 2,5 cm vestavěny absolutně v úrovni podlahy. Oba modely představují další evoluční krok na cestě k smaltovaným plochým sprchovým vaničkám.

Conoflat, první extra plochá sprchová vanička v úrovni podlahy od firmy KALDEWEI

První absolutně plochou sprchovou vaničku Conoflat představila firma KALDEWEI
v roce 2009. Velký úspěch: Tento milník v utváření koupelen totiž obdržel mnoho renomovaných cen za design, mezi nimi například interior innovation award – Best of Best a Design Plus Award. Spolu se sprchovou vaničkou Conoflat představila firma KALDEWEI poprvé svou kolekci barev Coordinated Colours. Vybrané matné barvy umožňují harmonicky přizpůsobit smaltované extra ploché sprchové vaničky přírodním materiálům stěn a podlah jako jsou kámen či dřevo. Dosavadní vrchol
v evoluci sprch představuje nejaktuálnější vývojový počin designového centra KALDEWEI - Xetis. Jde o celosvětově první smaltovanou extra plochou sprchovou vaničku s integrovaným odtokem ve stěně, jejíž minimalistický design otevírá nové možnosti utváření moderních koupelen.

Průkopnický duch: Vývojové novinky a trvalý proces optimalizace

Aby byla instalace smaltovaných extra plochých sprchových vaniček pro instalatéry pokud možno rychlá a jednoduchá, vyvinula firma KALDEWEI kompletní systémová řešení, sestávající ze sprchové vaničky, instalačního rámu, odtokového a těsnicího systému. Všechny komponenty pocházejí od jednoho výrobce a jsou tak navzájem optimálně sladěny. Dalším důležitým faktorem při instalaci je přesnost lícování sprchy. Dalšími optimalizacemi ve výrobě bude klást firma KALDEWEI do budoucna důraz na poloměr rohů u svých čtyřúhelníkových sprchových vaniček a smaltovaných extra plochých sprchových vaniček. To zajistí dokonalé začlenění sprch do dlaždicového okolí. Marcus Möllers, PR manažer v KALDEWEI, vysvětluje: „Mít ducha průkopníka neznamená pro firmu KALDEWEI jen vyvíjet nové výrobky, ale také kontinuálně zdokonalovat již existující výrobky a systémy. KALDEWEI ukazuje na ranveji veletrhu SHK milníky v evoluci od hluboké sprchové vaničky až k bezespárové smaltované extra ploché sprchové vaničce.“

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

zip Press Release Evolution all languages
zip  |  11 MB
zip Evolution pics only
zip  |  15 MB
< DIN A4
861 KB

Na veletrhu SHK 2014 ukazuje top výrobce téměř šedesátiletou historii svých sprch na ranveji: Na cestě od hluboké sprchové vaničky až k smaltované extra ploché sprchové vaničce v úrovni podlahy s integrovaným odtokem ve stěně. První zastávka: sprchová vanička Sanidusch s hloubkou 14 cm.

Source: © KALDEWEI  |  press_01_Evolution.jpg

< DIN A4
942 KB

Firma KALDEWEI tvaruje odjakživa své sprchy z jednoho kusu oceli bez svárů. Zušlechtěna vysoce kvalitním smaltem a vypálena při teplotě 850°C se ocel se smaltem spojí v téměř neoddělitelnou jednotu. S hloubkou 6,5 cm je Duschplan dalším krokem v evoluci sprchy.

Source: © KALDEWEI  |  press_02_Evolution.jpg

> DIN A4
2 MB

S hloubkou 6,5 cm je Duschplan dalším krokem v evoluci sprchy.

Source: © KALDEWEI  |  press_03_Evolution.jpg

DIN A4
5 MB

Evoluce sprchy se neodráží jen v utváření výrobků, ale také v jejich názvu: od sprchové vaničky až po smaltovanou extra plochou sprchovou vaničku. S hloubkou 2,5 cm představuje KALDEWEI Superplan Plus další evoluční stupeň na cestě k smaltované extra ploché sprchové vaničce.

Source: © KALDEWEI  |  press_04_Evolution.jpg

> DIN A4
3 MB

Smaltované extra ploché sprchové vaničky od firmy KALDEWEI nabízejí mnohostranné možnosti využití: od moderní domácnosti přes hotely až po nemocnice a pečovatelské ústavy. Bezespárový povrch má velmi dlouhou životnost, je hygienický a snadno se čistí. Na obrázku: Conoflat. První absolutně plochá sprchová vanička od firmy KALDEWEI, která je nabízena také v exkluzivních barvách kolekce Coordinated Colours.

Source: © KALDEWEI  |  press_05_Evolution.jpg