(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

I malé koupelny se mohou změnit ve velké

Ahlen, červen 2016. – Německá asociace průmyslového odvětví sanitárního vybavení „Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft e.V.“ zjistila, že průměrná koupelna v německých domácnostech měří přibližně osm metrů čtverečních. A někteří obyvatelé městských bytů si musí vystačit dokonce s ještě menší velikostí. Jak je snadné přeměnit malou koupelnu v komfortní oázu plnou pohody, ukazuje špičkový výrobce KALDEWEI ve svých třech chytrých řešeních. Kombinování, optimalizování, určování priorit – koupelny lze zařídit zcela individuálně podle osobních preferencí, a dokonale je tak sladit s vlastními požadavky.

1. Kombinování: Když se nechci ničeho vzdát

Mnozí si myslí, že se při zařizování malé koupelny musí rozhodnout: buď vana, nebo sprcha. Přitom, při chytrém plánování a s flexibilními modely extra plochých sprchových vaniček, van a umyvadel, je všechno možné. 

Koupací vana Meisterstück Centro Duo od KALDEWEI s dvoustranným panelem šetří místo díky zaobleným rohům a lze ji flexibilně použít jako levou nebo pravou variantu. Místo pro mytí získává díky instalaci umyvadla Centro pod desku průběžnou a velmi komfortní odkládací plochu, která dodává designu umyvadla KALDEWEI harmonické akcenty. Díky volnému prostoru pod umyvadlem vypadá podlahová plocha malé koupelny opticky větší. Celý efekt ještě zesiluje extra plochá sprchová vanička Superplan, která plynule přechází v podlahu koupelny. Další předností vaniček Superplan je, že se dodávají v mnoha rozměrech, a tak je lze přizpůsobit každé prostorové dispozici.

Měkké, plynulé kontury a teplé, přírodní barvy dodávají koupelně skvělý vzhled, čímž je zaručena příjemná atmosféra. K ní přispívá také vysoce kvalitní material - smaltovaná ocel KALDEWEI. Z tohoto materiálu je vyrobena extra plochá sprchová vanička, vana i umyvadlo.

2. Optimalizování: Když potřebuji více místa
Vana Puro Star umožňuje koupání a sprchování v jednom prostoru. Kombinace dvou funkcí v jednom výrobku poskytuje větší prostor pro pohyb, a navíc zůstává více prostoru pro mycí stanici a WC.

Prostor završují sladěná umyvadla ze smaltované oceli KALDEWEI. Díky klasickému designu a funkčně utvářenému vnitřnímu prostoru koupacích van a umyvadel vzniká komfortní místo odpočinku s elegantní atmosférou.

3. Určování priorit: Když je pro mne sprchování obzvlášť důležité

Sprchoví nadšenci by měli své zálibě poskytnout dostatek místa. Zde jsou smaltované extra ploché sprchové vaničky v úrovni podlahy jako KALDEWEI Conoflat nejlepší volbou, neboť jejich velké formáty nabízejí obzvláště velký prostor pro pohyb a umožňují komfortní zážitek ze sprchování.

Extrémně plochý a puristický design sprchové vaničky Conoflat také otevírá opticky prosvětlený prostor. Dvojité umyvadlo Cono sladěné s přímočarým designem extra ploché sprchové vaničky má rovněž pravoúhlý, smaltovaný kryt odtoku, poskytuje dostatek místa dvěma lidem při mytí a a prezentuje se jednotným, moderním a elegantním designem. Posuvné dveře poskytují v tomto řešení další prostor pro pohyb v koupelně.

Malý koupelnový rádce s velkými zkušenostmi: Takto si vytvoříte koupelnu snů

 1. Nejprve sestavte seznam Vašich přání
  Na začátku zařizování koupelny si musíte ujasnit: Potřebuji koupací vanu, nebo bych chtěl/a raději sprchu? Anebo se nedokáži vzdát ani jednoho? Kolik míst k mytí potřebuji? 
 2. Efektivní využití prostoru s individuálním řešením
  Díky koupacím vanám a extra plochým sprchovým vaničkám, které dokáží správně šetřit místo, lze prostor využít optimálním způsobem. Nejlepší je hledat flexibilní řešení, která se dokonale integrují do prostoru. Navíc můžeme doporučit využití výklenků – například pro přihrádky, skříňky nebo sprchu. A položte si další otázku – dokázaly by posuvné dveře ušetřit další místo?
 3. Optické zvětšení prostoru
  Extra plochá sprchová vanička dokáže vytvořit větší prostor pro pohyb. Navíc doporučujeme použít decentní barvy, jako jsou odstíny z kolekce Coordinated Colours od KALDEWEI – jsou nekontrastní, a lze je vhodně kombinovat se zbývající podlahovou plochou koupelny. To je u malých koupelen velmi výhodné, protože se tím jejich prostor opticky zvětší. 
 4. Opatrné používání barev
  Kontrastní barevné kombinace jako například černá a bílá dodávají koupelně skvělé akcenty. Zde můžeme kromě větší intenzity denního světla doporučit také sladěný koncept světel. Ale pozor: Příliš intenzivní nebo tmavé barvy mohou koupelnu snadno opticky zúžit. 
 5. Vsadit na kvalitní vzhled
  Také v malých koupelnách lze dosáhnout působivého pocitu z prostoru. Lesklé povrchy, například ze smaltované oceli, dodávají prostoru ušlechtilý vzhled a současně jej také otevírají. 

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  2 MB
echny obrázky
zip  |  7 MB
1_0_Kaldewei_Kombinování
DIN A4
3 MB

1. Kombinování: Když se nechci ničeho vzdát

Source: © KALDEWEI  |  1_0_KALDEWEI_Kombinování

1_1_Kaldewei_Centro
DIN A4
4 MB

Výrobky na obrázku: koupací vana Meisterstück Centro Duo, umyvadlo Centro a extra plochá sprchová vanička Superplan

Source: © KALDEWEI  |  1_1_KALDEWEI_Centro

1_2_Kaldewei_Centro
DIN A4
3 MB
1_3_Kaldewei_Meisterstueck_Centro_Duo
DIN A4
3 MB
1_4_Kaldewei_Superplan
DIN A4
3 MB
< DIN A4
1 MB

2. Optimalizování: Když potřebuji více místa

Source: © KALDEWEI  |  2_0_KALDEWEI_Optimieren.jpg

> DIN A4
2 MB

Výrobky na obrázku: koupací vana Puro Star, umyvadla Puro

Source: © KALDEWEI  |  2_1_KALDEWEI_Puro.jpg

> DIN A4
2 MB
< DIN A4
2 MB
3_0_Kaldewei_Určování_priorit
DIN A4
3 MB

3. Určování priorit: Když je pro mne sprchování obzvlášť důležité

Source: © KALDEWEI  |  3_0_KALDEWEI_Určování_priorit

3_1_Kaldewei_Cono
DIN A4
3 MB

Výrobky na obrázku: extra plochá sprchová vanička Conoflat a dvojité umyvadlo Cono

Source: © KALDEWEI  |  3_1_KALDEWEI_Cono

3_2_Kaldewei_Cono
DIN A4
3 MB
3_3_Kaldewei_Conoflat
DIN A4
3 MB