(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI podporuje architekty a projektanty poskytováním dat informačního modelu budovy

Ahlen, prosinec 2016. – Informační model budov (BIM) se brzy stane standardem při projektování a koordinaci staveb i kontrole nákladů ve stavebnictví. O tom jsou přesvědčeni odborníci, svazy i ministerstva po celém světě. Tohoto tématu budoucnosti se jako první mezi dodavateli sanitárního vybavení chopil špičkový výrobce KALDEWEI, a podpořil tak projektanty a architekty rozsáhlými digitálními daty pro nejdůležitější softwarové aplikace. Od 27. listopadu 2016 jsou tato data BIM k dispozici ke stažení na nových webových stránkách KALDEWEI pod odkazem www.kaldewei.com/service/architects-planners/2d-3d-and-bim-files.

Systém BIM (informační model budov) umožňuje počítačové plánování staveb napříč řemesly, do něhož jsou zahrnuty všechny oblasti stavebního projektu. Vícesměrný informační tok zaručuje bezpečnější plánování a vyšší efektivitu nákladů, protože dokáže včas zohlednit vzájemný vliv architektury, technického vybavení budovy a případných změn procesů. Základem BIM je digitální 3D model se všemi důležitými daty k projektu a výrobkům, doplněný o informace k nákladům a termínům, které mohou společně využívat všechny zúčastněné subjekty.

KALDEWEI aktivně podporuje tuto moderní technologii a znovu dokazuje své úzké partnerství s projektanty a architekty. Pro nejdůležitější softwarová řešení BIM jsou k dispozici data KALDEWEI ve všech běžných formátech: rfa (Revit) a gsm (ArchiCAD), dále 3D data ve formátech 3ds a max (3ds Max), skp (Sketch’up), vwx (Vectorworks), dxf (Autodesk) a alto (Atlantis). KALDEWEI nabízí modelace základního produktu i s viditelnými díly jako odtok a přepad. Architektům umožňují tyto modulace snadnější práci s daty při běžné projektantské činnosti.

Rostoucí digitalizace ve stavebnictví

BIM si získává mezinárodní popularitu. V zemích jako je Velká Británie, Norsko, USA či Nizozemsko, je informační model budov již velmi rozšířen a je dokonce povinnou součástí mnoha veřejných soutěží. Odborníci jsou přesvědčeni o tom, že se tato projektová metoda v následujících letech prosadí také v německy mluvících zemích (Německu, Rakousku, Švýcarsku). Komplexní používání BIM nabývá na důležitosti také na pozadí ekologického konceptu „Green Building“ a požadavků na udržitelnost, protože tato metoda poskytuje důležité informace o celkovém životním cyklu budovy.

KALDEWEI: ideální partner pro projekty

KALDEWEI je spolehlivým partnerem pro realizaci projektů hotelové a bytové výstavby, které kladou vysoké nároky na design a kvalitu: Produkty špičkového výrobce přesvědčují exkluzivním designem, který neztrácí ani po mnoha letech nic ze své nadčasové elegance, i vynikajícími materiálovými vlastnostmi smaltované oceli KALDEWEI. Značka KALDEWEI nabízí stavebníkům a investorům estetická a bezpečná produktová řešení se zárukou kvality na 30 let.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

KALDEWEI_PR_BIM_CZ.doc
doc  |  757 KB
All_Images_BIM.zip
zip  |  6 MB

2 MB

Od plánu až po realizaci projektu: Jako jeden z prvních výrobců sanitárního vybavení poskytuje KALDEWEI od 27. listopadu 2016 data BMI v běžných formátech pro všechny nabízené koupací vany, sprchy a umyvadla. Základem BIM je digitální 3D model se všemi důležitými daty k projektu a výrobkům doplněný informacemi o nákladech a termínech, který je přístupný všem zúčastněným subjektům.

Source: braendle-media  |  1_KALDEWEI_Architekten-Planer_BIM-Dateien_rgb.jpg

< DIN A4
337 KB