(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Revoluční projekt v koupelnách: Werner Aisslinger propůjčil svůj um fimě KALDEWEI

Ahlen, březen 2017. – Dlouhodobá spolupráce s proslulými designérskými studii jako Sottsass Associati a velikány designu jako Arik Levy a Anke Salomon se u KALDEWEI stala neoddělitelnou součástí vývoje nových výrobků. Nové impulsy přináší do inovačního procesu aktuálně také čerstvá spolupráce s Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit. Jejich „designstory“ nově interpretuje vanu a umyvadlo jako skulpturální, ale přesto funkcionální prostorové prvky. V podobě revolučních konceptů „GRID“ a „TRICOLORE“ prezentuje KALDEWEI mistrovské ztvárnění filigránských a lehkých koupelnových objektů ze smaltované oceli.

 

Spolupráce s KALDEWEI je pro Wernera Aisslingera vlastně začátek nové cesty. Čisté, jemně zpracované koupací vany a umyvadla jsou v prostoru interpretovány novým způsobem: ušlechtile, funkcionálně a plné fantazie. Ve svých tvůrčích konceptech sází Werner Aisslinger a Tina Bunyaprasit vědomě na hru s vícebarevností a výraznými prostorovými strukturami. Pojetí a funkcionalita výrobků také ukazují, že sanitární objekty a nábytek se k sobě vzájemně přibližují.

Koncept GRID: otevřená rámová struktura nechává koupelnové objekty vznášet
Koncept GRID navržený Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit je možné charakterizovat jako rozpuštění ploch a objemu ve prospěch otevřené rámové struktury. Jednostěnné provedení působící dojmem lehkosti přispívá k tomu, že koupelnové objekty vypadají, jakoby se vznášely v prostoru. Mřížovou strukturu přitom nenese jen vana a umyvadlo – v podobě koláže se mohou přidávat také koše k praktickému odkládání doplňků a zkrášlovacích prostředků, ale i dekorativní mísy na rostliny, které jsou inspirovány stylem „urban jungle“ .

Koncept TRICOLORE: revoluční hra barev lemovaná pásem oceli
TRICOLORE si pohrává hned se dvěma tématy. Prvním je revoluční vpád napínavé vícebarevnosti do povětšinou monochromaticky bílého světa sanity. Druhým je přenesení konceptu historického archetypu volně stojící vany se lvími tlapami do kompletně nového, moderního designového pojetí. Motem je koláž. Koupací vana je vyrobena z dvoubarevného smaltu, třetí barvu přináší nosný podstavec, jehož obvodový ocelový pás vypadá, jako by byl vyříznutý ze zcela jiné vany.

Proč koupelna?
Werner Aisslinger takto vysvětluje svou novou lásku ke koupelnovým objektům: „Koupelny zůstanou do budoucna jedinými místy v našich obydlích, kde budou každodenní rituály důležitější než všudypřítomný digitální svět. Pro designéry to znamená vytvořit příjemné místo, které bude současně barevnější, orientovanější na materiál a stále nekonvenčnější a nápaditější.“ S oběma designovými projekty GRID a TRICOLORE chce Aisslinger společně s KALDEWEI udělat další krok vpřed a dodat tak odvětví sanitárního vybavení nové, kreativní, a možná snad i revoluční impulzy.

O Werneru Aisslingerovi
Werner Aisslinger je světově proslulý a opakovaně oceňovaný produktový designér, jehož studia sídlí v Berlíně a Singapuru. Jeho slavná židle „Juli Chair“ zdobí od roku 1996 stálou sbírku newyorského muzea Museum of Modern Art. Aktuálně jsou práce Aisslingerova designérského studia s tématem bydlení budoucnosti k vidění v Pinakotéce moderny v Mnichově pod názvem „House of Wonders“. Mezi vystavovanými objekty je také jedna vana KALDEWEI. Werner Aisslinger spolupracoval s předním výrobcem KALDEWEI již v roce 2014 na projektu hotelu 25hours Bikini Berlin, jejichž koupelny jako vedoucí interiérový designér vybavil inovativními produktovými řešeními ze smaltované oceli KALDEWEI.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
doc  |  688 KB
Všechny obrázky
zip  |  6 MB
10_1_Kaldewei_Spolupráce_Aisslinger_Bunyaprasit
< DIN A4
905 KB

Dlouhodobá spolupráce s proslulými designérskými studii jako Sottsass Associati a velikány designu jako Arik Levy a Anke Salomon se u KALDEWEI stala neoddělitelnou součástí vývoje nových výrobků. Nové impulsy přináší do inovačního procesu aktuálně také čerstvá spolupráce s Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit. Jejich „designstory“ nově interpretuje vanu a umyvadlo jako skulpturální, ale přesto funkcionální prostorové prvky. V podobě revolučních konceptů „GRID“ a „TRICOLORE“ prezentuje KALDEWEI mistrovské ztvárnění filigránských a lehkých koupelnových objektů ze smaltované oceli.

Source: © Studio Aisslinger  |  10_1_KALDEWEI_Spolupráce_Aisslinger_Bunyaprasit

10_2_Kaldewei_Aisslinger_GRID
< DIN A4
289 KB

Koncept GRID navržený Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit je možné charakterizovat jako rozpuštění ploch a objemu ve prospěch otevřené rámové struktury. Jednostěnné provedení působící dojmem lehkosti přispívá k tomu, že koupelnové objekty vypadají, jakoby se vznášely v prostoru. Mřížovou strukturu přitom nenese jen vana a umyvadlo – v podobě koláže se mohou přidávat také koše k praktickému odkládání doplňků a zkrášlovacích prostředků, ale i dekorativní mísy na rostliny, které jsou inspirovány stylem „urban jungle“.

Source: © Studio Aisslinger  |  10_2_KALDEWEI_Aisslinger_GRID

10_3_Kaldewei_Aisslinger_GRID
< DIN A4
303 KB
10_4_Kaldewei_Aisslinger_GRID
< DIN A4
348 KB
10_5_Kaldewei_Aisslinger_TRICOLORE
< DIN A4
176 KB

TRICOLORE si pohrává hned se dvěma tématy. Prvním je revoluční vpád napínavé vícebarevnosti do povětšinou monochromaticky bílého světa sanity. Druhým je přenesení konceptu historického archetypu volně stojící vany se lvími tlapami do kompletně nového, moderního designového pojetí. Motem je koláž. Koupací vana je vyrobena z dvoubarevného smaltu, třetí barvu přináší nosný podstavec, jehož obvodový ocelový pás vypadá, jako by byl vyříznutý ze zcela jiné vany.

Source: © Studio Aisslinger  |  10_5_KALDEWEI_Aisslinger_TRICOLORE

10_6_Kaldewei_Aisslinger_TRICOLORE
< DIN A4
184 KB
10_7_Kaldewei_Aisslinger_TRICOLORE
< DIN A4
173 KB
10_8_Kaldewei_Aisslinger_TRICOLORE
< DIN A4
240 KB