(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Obrazová reportáž KALDEWEI: Správné provedení izolace v souladu s normou

Izolační sada pro MONTÁŽ V ÚROVNI PODLAHY od KALDEWEI je izolační systém určený k napojení extra plochých sprchových vaniček v úrovni podlahy na plošnou izolaci. Izolační sada sestává z následujících součástí:
• vanová těsnicí páska, 6,2 metrů
• dva stěnové rohy
• čtyři multifunkční rohy
• montážní návod

Krok 1

Příprava podkladu: Řádně odstraňte z plochy prach a mastnotu, aby rohové těsnění a těsnicí páska později dobře držely. Nejlépe se k tomuto účelu hodí čisticí prostředky obsahující alkohol resp. etanol.

Krok 2

Jednoduše odstraňte ochrannou pásku z prvního stěnového rohu a tento – se zohledněním tloušťky dlaždic – připevněte na vnější stranu sprchové vaničky a dobře jej přitiskněte. „Rád k tomu používám prázdný malířský váleček, aby se roh bezpečně a trvale přilepil na smaltovaný povrch. Alternativně lze použít také čistý, měkký hadřík. Výhodou je zde to, že při tření vzniká teplo a těsnicí páska bude lépe držet.“ – Tak zní praktický tip Martina Schäpermeiera. Stejně je třeba postupovat u všech čtyřech rohových těsnění.

Krok 3

Po upevnění rohového těsnění se nastříhá těsnicí páska. Důležité je, aby se těsnicí páska a rohová těsnění vždy přibližně o pět centimetrů překrývaly.

Krok 4

Pomocí nastříhaných těsnicích pásek proveďte utěsnění na všech stranách a pásky dobře přilepte k sprchové vaničce. Poté se bezpečně umístí montážní rám a odtok, extra plochá sprchová vanička se nasadí do rámu a namontuje se odtok.

Krok 5

Proveďte izolační stěrku ve formě širokého izolačního nátěru na podlaze a stěnách vždy pod těsnicími páskami. Přitiskněte k ní rohové těsnění a těsnicí pásku. Poté se rohové těsnění a těsnicí pásky navzájem spojí pomocí izolačního nátěru nebo stěrky. „Na těchto rozhraních si dávejte obzvláště velký pozor,“ doporučuje Martin Schäpermeier.

Krok 6

Jestliže jsou všechny těsnicí pásky a rohy navzájem dobře spojené, provede se bezpečná integrace izolačního systému KALDEWEI do zbývající izolace koupelny. Stěna a podlaha se až k okraji smaltované extra ploché sprchové vaničky, tedy také přes pásky, jednoduše opatří utěsněním. Extra plochá sprchová vanička, stěna a podlaha jsou tím spolehlivě utěsněny. Poté, co obkladač dokončí položení dlažby, se okolo smaltované sprchové vaničky udělá už jen spára a vše je hotovo.


Podrobné montážní a instalační pokyny jsou přiloženy ke všem systémům KALDEWEI a jsou velmi rychle dostupné jako online  verze. Ja KALDEWEI na své webové stránce navíc pro profesionály na sanitu nabízí mnoho montážních videí ke stažení, které jsou dobře srozumitelné a které vám v několika málo krocích zaručí jednoduchou, rychlou a bezpečnou instalaci.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  5 MB
Všechny obrázky
zip  |  30 MB
< DIN A4
5 MB
< DIN A4
4 MB

Krok 1

Source: © KALDEWEI/Christian Blanke Fotografie  |  Krok 1

< DIN A4
4 MB

Krok 2

Source: © KALDEWEI/Christian Blanke Fotografie  |  Krok 2

< DIN A4
4 MB

Krok 3

Source: © KALDEWEI/Christian Blanke Fotografie  |  Krok 3

< DIN A4
4 MB

Krok 3

Source: © KALDEWEI/Christian Blanke Fotografie  |  Krok 3

< DIN A4
1 MB

Krok 4

Source: © KALDEWEI/Christian Blanke Fotografie  |  Krok 4

< DIN A4
4 MB

Krok 5

Source: © KALDEWEI/Christian Blanke Fotografie  |  Krok 5

DIN A4
3 MB

Krok 6

Source: © KALDEWEI  |  Krok 6