(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Studie KALDEWEI Jak vypadá dokonalá koupelna?

KALDEWEI, Ahlen, září 2018. – Představy o tom, jak má vypadat koupelna snů, jsou velmi rozmanité – většinu z nich však spojuje touha po změně prostorového řešení, koupelnového vybavení a komfortu. To ukázal aktuální reprezentativní průzkum institutu Forsa provedený v pověření firmy KALDEWEI. Jaká přání se dostala na první příčky seznamu? Tři čtvrtiny dotázaných by si přály mít sprchu v úrovni podlahy. V oblibě je kromě toho také světlá, přátelská atmosféra, místo pro koupací vanu i sprchu a v neposlední řadě také navzájem sladěná řešení koupelnového vybavení pokud možno z kvalitního materiálu.

Prostorová situace: vše začíná a končí chytrým plánováním
Nastávají dobré časy pro flexibilní plánování koupelen: Více než dvě třetiny dotázaných by si přály mít v koupelně světlou, přátelskou atmosféru (68 procent) a současně dostatek místa pro sprchu a vanu (60 procent). Zejména na pozadí skutečnosti, že každý druhý účastník průzkumu se musí spokojit s malou koupelnou, je to skutečná výzva. 43 procent účastníků ankety mělo výhrady zejména k velikosti své současné koupelny. Pomoci zde mohou nejlépe flexibilní řešení, která díky rozmanitým rozměrům a tvarům dokáží splnit individuální představy o umístění koupelnového vybavení a optimálně využít stávajícího prostoru. Vhodné jsou také modely, které chytře plní obě funkce – lze se v nich současně koupat i sprchovat.

Přání číslo jedna, pokud jde o řešení koupelen: sprchy v úrovni podlahy
Podle studie KALDEWEI jsou sprchy v úrovni podlahy se svými 75 procenty nesporně na první pozici mezi favority pro koupelny snů. Smaltované extra ploché sprchové vaničky jako KALDEWEI Conoflat svými plynulými přechody s podlahou opticky otevírají prostor a nabízejí tak další možnosti ztvárnění koupelen. Světlé a teplé barevné tóny a současně měkké kontury extra plochých sprchových vaniček, van a umyvadel dodávají navíc útulnou atmosféru – a to i v malých koupelnách.

Vysoce poptávané: dokonale sladěná řešení koupelen z kvalitních materiálů
Jak ukazuje průzkum firmy KALDEWEI, chce mít více než polovina dotázaných v koupelnách dobře sladěná koupelnová řešení (57 procent) a navíc z kvalitních materiálů (55 procent). Nejvíce poptávané jsou esteticky se doplňující modely extra plochých sprchových vaniček, koupacích van a umyvadel ve vysoké kvalitě, které vytvářejí dokonale tvarově sladěné trio z jednotného materiálu, firmou KALDEWEI nazývané též „dokonalá shoda“. Jedna zajímavost k tomu: Mnoho dotazovaných uvedlo, že se musí potýkat s usazeninami vodního kamene (33 procent) nebo s tvorbou plísní (15 procent). Jak ukázaly průzkumy v oblasti hygieny, mohou zde pomoci kvalitní koupelnová řešení ze smaltované oceli KALDEWEI, která se vyznačují uzavřeným povrchem s tvrdostí skla: Ta jsou prokazatelně výrazně hygieničtější a dají se mnohem snadněji čistit, než běžné akrylátové výrobky nebo dlážděné sprchy.

Individuální komfort: větší odkládací plocha a protiskluzová opatření
Anketa zkoumající přání a skutečnost v oblasti koupelen ukazuje rovněž, jak důležitou roli v koupelně hraje individuální komfort, jako například větší odkládací plocha (30 procent) nebo menší nebezpečí uklouznutí (19 procent). S velkorysými okraji, které nabízejí například modely umyvadel Cono a Centro, a s protiskluzovou úpravou povrchu Secure Plus od KALDEWEI jsou tato přání bez obtíží splněna. „Při vývoji nových výrobků nás vždy zajímalo, jak lidé bydlí a jaká jsou v této souvislosti jejich přání,“ říká Arndt Papenfuß, marketingový ředitel u KALDEWEI. „Nabízíme velmi široké portfolio individuálních rozměrově sladěných řešení pro koupelny z hodnotné smaltované oceli, díky kterému se nám daří inspirovat nejenom stavebníky, ale také architekty a odborníky na sanitu k tomu, aby ze všech nabízených možností vždy vybrali dokonalé řešení, které budou uživatelé stále znovu oceňovat.“

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  2 MB
Všechny obrázky
zip  |  52 MB
DIN A4
7 MB

Jaká přání by si lidé, pokud jde o koupelny, chtěli splnit, to ukazuje aktuální reprezentativní průzkum institutu Forsa zadaný firmou KALDEWEI. Tři čtvrtiny dotázaných by si přály mít sprchu v úrovni podlahy. V oblibě je kromě toho také světlá, přátelská atmosféra, místo pro koupací vanu i sprchu a v neposlední řadě také navzájem sladěná řešení koupelnového vybavení pokud možno z kvalitního materiálu.

Source: © KALDEWEI  |  KALDEWEI_Survey_Dream_Bathroom

DIN A4
5 MB

Anketa KALDEWEI zkoumající přání a skutečnost v oblasti koupelen ukazuje, jak důležitou roli hraje v koupelně individuální komfort, jako například větší odkládací plocha (30 procent) nebo méně bariér (28 procent). Mnoho dotazovaných uvedlo, že se musí potýkat s usazeninami vodního kamene (33 procent) a další si stěžují na příliš náročnou péči o koupelnu (22 procent).

Source: © KALDEWEI  |  KALDEWEI_Survey_Disturbing_Factor

> DIN A4
5 MB

Podle studie KALDEWEI jsou sprchy v úrovni podlahy se svými 75 procenty nesporně na první pozici mezi atributy koupelny snů. Smaltované extra ploché sprchové vaničky jako KALDEWEI Conoflat svými plynulými přechody s podlahou opticky otevírají prostor a nabízejí tak další možnosti ztvárnění koupelen.

Source: © KALDEWEI  |  3_KALDEWEI_Conoflat.jpg

DIN A4
4 MB

62 procent dotázaných by chtělo mít v koupelně dostatek místa pro sprchu i vanu. Zejména na pozadí skutečnosti, že se mnoho lidí musí spokojit s malými koupelnami, je to skutečná výzva. Flexibilní koupelnová řešení dokáží díky rozmanitým rozměrům a tvarům optimálně využít stávající prostor a tak splnit touhu po individuálním rozmístění koupelnového vybavení. Koupací vana Meisterstück Centro Duo a ladící zápustné umyvadlo Centro od KALDEWEI se zaoblenými rohy jsou prostorově úsporné a nabízejí mnoho odkládacích ploch. Výrobky na obrázku: koupací vana Meisterstück Centro Duo, extra plochá sprchová vanička Superplan, umyvadlo Centro

Source: © KALDEWEI  |  4_KALDEWEI_Meisterstueck_Centro_Duo_Superplan_Centro.jpg

> DIN A4
5 MB

30 procent dotázaných si přeje mít v koupelně více odkládacích ploch. Toto přání může být lusknutím prstů splněno, a to např. umyvadlem Centro s jeho velkorysými okraji.

Source: © KALDEWEI  |  5_KALDEWEI_Centro.jpg