(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Rádce: Sprchová vanička namísto vany – na co je dobré si dát pozor?

Martin Schäpermeier, technický školitel v KALDEWEI Iconic World, prozrazuje, co je nejdůležitější při výběru a plánování sprchové vaničky v úrovni podlahy

Která sprchová vanička je pro mne nejlepší?
Nabídka extra plochých sprchových vaniček v úrovni podlahy je velká. Jen KALDEWEI má ve svém programu více než 100 000 možností pro realizaci sprchy vhodné pro starší generaci. Vybrat si z takového množství tu nejlepší, nemusí být vůbec snadné. Máme pro vás však pomocníka. Na webových stránkách KALDEWEI se mohou ti, kdo plánují zařizovat koupelnu, inspirovat na stránkách trendů v koupelnách a servisu, kde si mohou dokonce udělat test pro určení typu koupelny, která jim bude nejlépe vyhovovat. Test pomůže uživateli rychle určit, na jaký styl koupelny se má zaměřit. Po výběru modelu lze pomocí produktového konfigurátoru krok za krokem naplánovat požadovanou sprchovou vaničku. Praktická je také funkce vyhledání koupelnového studia, kde najdete svůj vysněný model koupelnového vybavení vystavený.

Jaké příslušenství bych si měla(a) vybrat?
Pro smaltované sprchové vaničky od KALDEWEI jsou k dispozici různé druhy úprav povrchu, které zajistí bezpečné sprchování v celém prostoru sprchové vaničky. Vedle antislipu a celoplošného antislipu se nabízí také téměř neviditelná povrchová úprava Secure Pus. Ta vytváří rovnoměrnou povrchovou vrstvu, která trvale a po celé ploše zajišťuje bezpečný pohyb a stabilní stání. Při realizaci moderní bezbariérové koupelny se však nepřihlíží pouze k čistě funkčním aspektům. Koupelna by, jednoduše řečeno, měla být místem, kde se budeme dobře cítit. Barevné smaltované extra ploché sprchové vaničky v rozličných tónech kolekce Coordinated Colours od KALDEWEI lze skvěle kombinovat s dřevěnými i kamennými podlahami, se kterými pak tvoří harmonický celek.

Jak zjistím, že mohu do své koupelny instalovat sprchovou vaničku v úrovni podlahy?
Moderní odtokové systémy ve spojení se smaltovanými extra plochými vaničkami dnes umožňují vestavbu sprchové plochy v úrovni podlahy téměř ve všech koupelnách. A pokud to stavební podmínky přeci jen nedovolí, jsou k dispozici řešení se zcela minimální výškou. Informujte se u svého specialisty! Specializovaný řemeslník zjistí, zda se sprchová vanička v úrovni podlahy bude hodit pro vaši stavební situaci. Nejprve se určí rozměry smaltované extra ploché sprchové vaničky, velikost potřebného vybrání v podlaze a dále montážní výška sprchové vaničky, montážního systému a sifonu. Montážní výšku lze rychle zjistit jednoduchým vrtem až na beton. Vhodného odborníka ve svém okolí lze rychle najít pomocí komfortního vyhledávače instalatérů na webových stránkách KALDEWEI.

Jak poznám dobrého instalatéra?
Na to nelze jednoznačně odpovědět. Je dobré zvolit odborníka z profesního či cechovního spolku. Odborníci na sanitu znají sanitární výrobky dokonale a mohou se opřít o dlouholeté zkušenosti v oboru. Mnoho odborných provozoven bylo vyškoleno k tématu sprchových vaniček v úrovni podlahy a mají certifikát od KALDEWEI „Odborník na instalaci v úrovni podlahy“. Domluvte si osobní setkání a ptejte se.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  215 KB
Všechny obrázky
zip  |  3 MB
2_1_Kaldewei_Martin_Schaepermeier
< DIN A4
3 MB

Martin Schäpermeier, technický školitel v KALDEWEI Iconic World: „Rekonstrukce koupelny dnes může být snadná a dokonce i zábavná. Máme řešení pro každé přání i každý rozpočet!“

Source: © KALDEWEI  |  2_1_KALDEWEI_Martin_Schaepermeier