(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Černá je krásná

KALDEWEI, Ahlen, říjen 2019. – Černá je trendová barva, nadčasová, čistá, elegantní a lze ji téměř vždy použít. A to nejenom v módě, nýbrž také v koupelně. To dokazují mimo jiné i koupelnová řešení od KALDEWEI, ve kterých nejprostší z barev vstupuje do symbiózy s puristickým designem: ve vzájemně sladěných extra plochých sprchových vaničkách, koupacích vanách a umyvadlech špičkového výrobce. Duet stylu a tajuplnosti – koupelnová řešení v černé barvě jsou v každém případě jasným výrazem dobrého vkusu. Což je o důvod víc, proč prozkoumat výhody černé podrobněji.

Černá vytváří pocit elegantní, nadčasové a stylové „obývací koupelny“. Z hloubi duše proudí příjemný, hřejivý pocit návratu domů a uvědomění si domova, když je místo, kde člověk relaxuje a kde se zkrášluje, něčím víc, než čím se může stát obývací pokoj. A to výrazem osobnosti a stylu v místnosti, která je nejosobnější ze všech prostor bytu či domu. Je to něco, co nikdy neztrácí svou hodnotu, bez ohledu na to, jak rychle čas utíká. Něco, co stále přetrvává, i když se okolo všechno mění. Proč tomu tak je:

1. Černá je vždy namístě
V řešeních pro koupelny od KALDEWEI se spojuje robustní a odolná smaltovaná ocel KALDEWEI s barvou s největší krycí schopností ve věčné duo. Toto spojení dává jasně najevo: Klasika je určena pro věčnost. Hodnotná smaltovaná ocel KALDEWEI má v koupelně životnost, jakou nemůže nabídnout žádný jiný materiál. Proto každou sprchovou vaničku, každé umyvadlo a každou koupací vanu dodáváme se zárukou 30 let. Stejně tak je černá stále oblíbená – bez ohledu na dobu – a lze ji neomezeně kombinovat. A to i s ostatními trendy. Jako například se stylem glamour, který do koupelny přináší okouzlující kovové akcenty, například stříbrné nebo zlaté, a velkosvětský lesk.

V souladu s tímto trendem je sprchová vanička v úrovni podlahy KALDEWEI Nexsys v odstínu lávová černá matná z exkluzivní kolekce barev KALDEWEI Coordinated Colours jasným výrazem vytříbeného vkusu, s jednoznačnou strukturou a výpovědí – a s jistotou nejde o pomíjivou záležitost. V kombinaci s designovou krytkou v provedení lesklá zlatá přináší tato sprchová vanička se žlabovým odtokem do koupelny nádech luxusu a vrací se ke stylu glamour, který jako trend existuje již od šedesátých let a právě nyní prožívá svůj boom v podobě stylu modern glamour.

2. Černá barva propůjčuje prostoru silný designový charakter
Černá barva je sama o sobě nesmírně silná. Avšak spolu s ostatními barvami a materiály, a to zejména se svým protihráčem – bílou – se děje ještě víc. Vzniká magie protikladů. Podstata všeho: mužského a ženského, hlasitého a tichého, tmavého a světlého. Výrazná kombinace černé a bílé symbolizuje skutečnost, že každá vlastnost má svou světlou i tmavou stránku. Záleží pouze na rovnováze. A právě tuto vnitřní rovnováhu nacházíme v koupelně. Třeba když se v jednom prostoru sejdou Anke Salomon navržené umyvadlové mísy KALDEWEI Miena v alpské bílé a černé. Kontury jsou intenzivnější, linie čistší a černá na pozadí bílé ve spojení se znamenitou smaltovanou ocelí KALDEWEI ještě umocňuje speciální charakter filigránního designového kousku.

3. Černá v interiéru pozitivně ovlivňuje naši náladu
Černou barvu vnímáme jako klidnou, čistou, strukturovanou a uspořádanou. Kromě toho jako hlubokou, tajuplnou, ale i důstojnou a slavnostní. Všechny tyto vlastnosti zanechávají stopy na naší náladě, pokud se nejtmavší ze všech barev obklopíme. A abychom nezapomněli: černá dodává i špetku revoluce, vzdoru a touhy po dokonalosti. Černá je však i barva smutku. Naštěstí na tento rys na pozadí designu a interiéru rychle zapomeneme. Protože právě v koupelně má černá posilující, až téměř magické účinky. A to zejména v případě, že se spojí s takovými krásně tvarovanými designovými objekty, jako je umyvadlová mísa KALDEWEI Miena, se kterými může plně rozvinout svůj emocionální náboj a kterou lze harmonicky kombinovat s vhodnou extra plochou sprchovou vaničkou či koupací vanou ve stejné barvě.

4. Černá jako společník ve hře s napínavými kontrasty
S černou lze navíc hrát napínavou hru kontrastů. Oblíbená je zejména nadčasová kombinace syté černé, zářivé bílé a ohnivé červené, které koupelně dodají zvláštní šarm. Koncové barvy spektra černá a bílá se doplňují přesně v momentě, kdy se setkávají s ohnivým elementem – červenou. Stálý rozpor jednotlivých barev černé a bílé a překonávání protikladů existujících mezi nimi okouzluje ve spojení s nejsmyslnější ze všech barev všechny znalce krásy a designu. Tuto extravaganci dokáží umocnit snad jen lesklé efekty hodnotné smaltované oceli KALDEWEI, které vyzařuje fascinující barva pro sanitu – černá.

5. Nadčasová černá uvádí spektakulárně do popředí oblíbené barvy
Dnes je módní fialová a zítra přijde na řadu oranžová – s černou lze kombinovat všechny barvy. Černá se v prostoru prezentuje prostě a zdrženlivě, takže vytváří perfektní kulisu pro akcentovaný výstup stále se měnících aktuálních trendových barev. Čím nápadnější, tím lepší: Pokud se například setká oranžová s černou, je výsledek výrazný – skutečný poutač pozornosti. V černě řešené koupelně tak mohou přitahovat pozornost doplňky jako ručníky, dávkovače na mýdlo nebo obrazy v oblíbené barvě. Tyto doplňky lze také vždy po určité době vyměnit, což koupelně dodá nové akcenty a zažene případnou nudu – zařizování obytné místnosti tak nemůže být jednodušší a flexibilnější. Oblíbené barvy podtrhují osobnost paní či pána domu a vyvolávají pozitivní pocity. Ty mohou být nezapomenutelným smyslovým zážitkem, a to podle toho, co si s oblíbenými barvami podvědomě spojujeme.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  1 MB
Všechny obrázky
zip  |  18 MB
7_1_Kaldewei_Black_always_works
DIN A4
4 MB

Černá je stále žádaná – bez ohledu na dobu – a lze ji neomezeně kombinovat. A to i s ostatními trendy. Jako například se stylem glamour, který do koupelny přináší okouzlující kovové akcenty, například stříbrné nebo zlaté, a velkosvětský lesk. Zobrazený produkt: sprchová vanička KALDEWEI Nexsys v lávové černé matné s designovou krytkou v lesklé zlaté.

Source: © KALDEWEI  |  7_1_KALDEWEI_Black_always_works

7_2_Kaldewei_Colour_combination_black_white
DIN A4
3 MB

Výrazná kombinace černé a bílé symbolizuje skutečnost, že každá vlastnost má svou světlou i tmavou stránku. Každá mince má dvě strany. A to je také dobře. Záleží pouze na rovnováze. A právě tuto vnitřní rovnováhu nacházíme v koupelně. Třeba když se v jednom prostoru sejdou Anke Salomon navržené umyvadlové mísy KALDEWEI Miena v alpské bílé a černé. Zobrazené produkty: umyvadlové mísy KALDEWEI Miena v alpské bílé a černé.

Source: © KALDEWEI  |  7_2_KALDEWEI_Colour_combination_black_white

7_3_Kaldewei_Mood_Colour_black
DIN A4
4 MB

Černá má v koupelně posilující, až téměř magické účinky. A to zejména v případě, že se spojí s takovými krásně tvarovanými designovými objekty, jako je umyvadlová mísa KALDEWEI Miena, se kterými může plně rozvinout svůj emocionální náboj a kterou lze harmonicky kombinovat s vhodnou extra plochou sprchovou vaničkou či koupací vanou ve stejné barvě. Zobrazené produkty: umyvadlová mísa KALDEWEI Miena a extra plochá sprchová vanička KALDEWEI Conoflat v city antracit matné.

Source: © KALDEWEI  |  7_3_KALDEWEI_Mood_Colour_black

7_4_Kaldewei_Contrasts_with_colours

5 MB

Vytvořit koupelnu v černé, bílé a červené, znamená hrát hru kontrastů. Oblíbená je zejména nadčasová kombinace syté černé, zářivé bílé a ohnivé červené, které koupelně dodají zvláštní šarm. Koncové barvy spektra černá a bílá se doplňují přesně v momentě, kdy se setkávají s ohnivým elementem – červenou. Zobrazený produkt: koupací vana KALDEWEI Meisterstück Ellipso Duo Oval v černé barvě.

Source: © KALDEWEI  |  7_4_KALDEWEI_Contrasts_with_colours

7_5_Kaldewei_Colour_accents
> DIN A4
3 MB

Čím nápadnější, tím lepší: Pokud se například setká oranžová s černou, je výsledek výrazný – skutečný poutač pozornosti. V černě řešené koupelně tak mohou přitahovat pozornost doplňky jako ručníky, dávkovače na mýdlo nebo obrazy v oblíbené barvě. Tyto doplňky lze také vždy po určité době vyměnit, což koupelně dodá nové akcenty a zažene případnou nudu – zařizování obytné místnosti nemůže být jednodušší a flexibilnější. Zobrazené produkty: extra plochá sprchová vanička KALDEWEI Superplan Plus v lávové černé matné, umyvadlo Centro a koupací vana Centro Duo 2.

Source: © KALDEWEI  |  7_5_KALDEWEI_Colour_accents