(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Trvale udržitelné stavění s koupelnovými řešeními KALDEWEI ze smaltované oceli

KALDEWEI, Ahlen, srpen 2020 – V rakouském Winzendorfu-Muthmannsdorfu se trvalá udržitelnost setkává s designem: Umístěn ve svahu a obklopen vinohrady je rodinný dům na pozemku o velikosti přibližně 1600 čtverečních metrů zcela v souladu s okolní přírodou. Nevšední přírodní architektura je patrná již z fasády, která je obložená karbonizovaným modřínovým dřevem. Princip trvale udržitelného stavění je vidět v každé části světlem prostoupeného domu s charakteristickou otevřenou prostorovou koncepcí. Stejnými atributy se pyšní i koupelna: Architekt Oliver Steinbauer, majitel kanceláře STEINBAUER architektur+design z Vídeňského Nového Města, v ní v souladu s celkovým přírodním konceptem vsadil na koupací vanu Conoduo od KALDEWEI z udržitelné smaltované oceli. Tento materiál je díky svým čistě přírodním surovinám ze 100 procent recyklovatelný a má velmi dlouhou životnost.

Bytový objekt jako příklad trvale udržitelného stavění ve stylovém designu 
V interiéru dolních úrovní novostavby rodinného domu hrají prim stropy z pískovaného betonu, ocel, pohledová mazanina a velkorysé prosklené plochy. V soukromých prostorách pak najdeme bílý Corian, dub napuštěný přírodními oleji a ve směru na východ decentní žaluzie. Veškerý vestavěný nábytek je proveden v kartáčovaném divokém dubu v kombinaci s jednotlivými kusy engelsbergského mramoru z blízkého kamenolomu. Další atrakcí je vinný sklep zapuštěný hluboko do země, zaručující optimální temperování.

„Pozemek je již po generace součástí rodinného vinohradu. Hlavním požadavkem proto od začátku bylo postavit nadčasový objekt, který bude v souladu s okolní přírodou,“ vysvětluje architekt Oliver Steinbauer.

Investor vsadil i v koupelně na eleganci a ekologii 
V mezipatře se nachází koupelna. Srdcem tohoto prostoru je do podlahy zapuštěná koupací vana Conoduo od KALDEWEI se zarámovaným pohledem směrem k Engelsbergu na severozápadu. I zde je z materiálu vany patrné zaměření na ekologické stavění. Conoduo je vyrobena ze smaltované oceli KALDEWEI, ušlechtilé symbiózy oceli a skla. Smaltovaná ocel se u KALDEWEI vyrábí z přírodních surovin a na konci své životnosti ji lze kompletně recyklovat. Povrch vany podobný sklu je velmi odolný, hygienický a lze jej snadno udržovat. Mimořádné dlouhou dobu životnosti dokládá KALDEWEI jedinečnou 30letou záruční dobou. „Koupací vana ze smaltované oceli se dokonale hodí do otevřeného, ale přesto různorodého prostorového konceptu i k minimalistickým přírodním materiálům objektu,“ říká Oliver Steinbauer.

Rovněž design koupací vany se zcela přirozeně začleňuje do interiéru. Conoduo se vyznačuje puristickými tvary a nadčasovou elegancí, završenou odtokem vany v rovině povrchu a decentním přepadem, obojí provedeno se smaltováním v barvě vany. Vana tak jako jedinečný koupelnový objekt splňuje nejvyšší nároky na design a estetiku. Nic tak již nestojí v cestě k relaxační koupeli, při níž se člověk cítí jako uprostřed vinohradu. V takové atmosféře si pak lze jistě dokonale vychutnat i ušlechtilé víno z vlastní vinné révy.
 Projekt: AVOS

Stavebník: soukromý
Místo: 2722 Winzendorf-Muthmannsdorf, Rakousko
Plocha pozemku: 1 600 m²
Obytná plocha: 150 m²
Užitná plocha: 35 m²
Zastavěná plocha: 98 m²
Plánovací období: 2012– 2017
Doba výstavby: 2017– 2018
Konstrukce: cihla, ocelový skelet
Fasáda: karbonizovaný modřín
Střecha: plochá střecha s černým štěrkováním
Výška prostoru: 2,50 m až 4,20 m díky víceúrovňové koncepci
Stropy: pískovaný zavěšený betonový strop
Podlaha: pohledová mazanina, kartáčovaný divoký dub
Topení: vzduchové tepelné čerpadlo
Koupací vana: KALDEWEI Conoduo ze smaltované oceli
 Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.
 

Text
docx  |  1 MB
Všechny obrázky
zip  |  31 MB
01_AVOS_Exterior_View

11 MB

Přírodní způsob stavby a volba materiálu umožňují dokonalé začlenění domu do okolního prostředí vinic.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  01_AVOS_Exterior_View

02_AVOS_Interior_View

5 MB

Díky vhodnému osvětlení se otevřený prostorový koncept rodinného domu projevuje i v noci.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  02_AVOS_Interior_View

03_Kaldewei_Conoduo

6 MB

Koupací vana Conoduo od KALDEWEI perfektně zapadá do udržitelného konceptu stavebních projektů. Je zhotovena ze smaltované oceli vysoké životnosti a lze ji ze 100 procent recyklovat.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  03_KALDEWEI_Conoduo

04_Kaldewei_Conoduo

5 MB

Vana Conoduo jako jedinečný koupelnový objekt splňuje nejvyšší nároky na design a estetiku. Vyznačuje se puristickými tvary a nadčasovou elegancí, završenou odtokem vany v rovině povrchu a decentním přepadem, obojí provedeno se smaltováním v barvě vany.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  04_KALDEWEI_Conoduo

05_Kaldewei_Conoduo

4 MB

Relaxační koupel uprostřed vinic: V takové atmosféře si lze jistě dokonale vychutnat i ušlechtilé víno z vlastní vinné révy.

Source: © STEINBAUER architektur+design  |  05_KALDEWEI_Conoduo