(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Z lásky k životnímu prostředí: bez plastů také v koupelně

KALDEWEI, Ahlen, listopad 2020 – Naše planeta bojuje s plastovým odpadem: Podle informací spolku na ochranu přírody vyprodukovalo lidstvo v 50letech minulého století přibližně 1,5 milionu tuny plastu za rok. Dodnes je to tedy neuvěřitelných 400 milionů tun. Jen Německo „vyrobí“ 15 milionů tun plastového odpadu za rok, přičemž pouze 16 procent se znovu použije na nové výrobky. Velkou část plastových výrobků, které každý den v koupelně používáme, tvoří tuby na zubní pastu a láhve na šampon. Kupříkladu v Německu se každý rok vyrobí a vyhodí 2075 milionů takových plastových lahví. V koupelnách však dlí ušetřena naší pozornosti další velká množství plastových materiálů – ve formě koupacích van, sprch a umyvadel. Přitom smaltovaná ocel nabízí jedinečnou alternativu, která je navíc šetrná k životnímu prostředí. Smaltovaná ocel je totiž glazurovaná ocel vyrobená z přírodních materiálů a 100% recyklovatelná.

Podle průzkumu trhu společnosti Heinze v oblasti sanitárních výrobků bylo jen v Německu v roce 2019 v novostavbách, při rekonstrukcích nebo při výměnách koupelnového vybavení instalováno více než 300 000 sprchových vaniček z akrylátu. To je okolo 12 000 tun plastu, které jsou každoročně v koupelnách instalovány. Jen pro představu: Toto množství přibližně odpovídá hmotnosti téměř 600 milionů běžných plastových láhví. Aby se při zařizování koupelen nedostávaly v koupacích vanách, sprchách a umyvadlech do koupelen vůbec žádné umělé materiály, vsadila firma KALDEWEI při výrobě svých kvalitních sanitárních výrobků na ekologický a 100% recyklovatelný materiál: smaltovanou ocel KALDEWEI. Jedinečné spojení oceli a skla se vyrábí z přírodních materiálů, takže jej lze později zcela vrátit zpět do koloběhu surovin. Třeba jen použitá ocel je z 20 procent tvořena recyklovanou ocelí – možná ze staré koupací vany. To pomáhá šetřit cenné zdroje a chránit životní prostředí. 

Smaltovaná ocel KALDEWEI: udržitelná a s ušlechtilou glazurou
Smaltovaná ocel je nejenom mimořádně udržitelná, ale zaujme také ušlechtilým vzhledem a vynikající funkčností. V materiálu smaltovaná ocel se snoubí odpovídající přednosti komponent oceli a skla v ideální symbióze. Ocel symbolizuje robustnost, zatížitelnost a tvarovou stálost. Sklo skvěle vypadá a je příjemné na omak, je odolné, snadno se udržuje a je hygienické. 30letá záruka výrobce navíc podtrhuje dlouhou životnost výrobků a vysokou stálost jejich hodnoty. 

Dobré pro mě i pro životní prostředí
Ještě nikdy nebylo povědomí o ekologickém stavění a renovování tak široké jako dnes. A zejména v koupelně, která je možná nejintimnější místností domova, chtějí lidé přicházet do styku raději s přírodními materiály než s plasty nebo jinými umělými hmotami škodlivými pro životní prostředí. Sklo, dřevo, přírodní kámen – to jsou materiály dominující v moderních udržitelných koupelnách. S nimi lze dokonale nakombinovat koupací vany, extra ploché sprchové vaničky a umyvadla od KALDEWEI opatřené ušlechtilou smaltovanou glazurou. 

Ekologické myšlení jako součást DNA KALDEWEI
U KALDEWEI je ekologické povědomí pevně zakotveno v DNA společnosti. „Náš podnik existuje již více než 100 let. Naším přáním je, aby i následující generace mohly žít na čisté planetě,“ říká generální ředitel Franz KALDEWEI. KALDEWEI proto spoléhá nejenom na použití udržitelných materiálů, ale spolupracuje také se Světovým fondem na ochranu přírody (World Wide Fund For Nature - WWF) a jako sponzor podporuje program WWF na ochranu moří za účelem snížení vnosu plastů do světových moří.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  2 MB
Všechny obrázky
zip  |  23 MB
1_Grafika_plast_v_koupelně
3d
3 MB

Podle průzkumu trhu společnosti Heinze v oblasti sanitárních výrobků bylo jen v Německu v roce 2019 v novostavbách, při rekonstrukcích nebo při výměnách koupelnového vybavení instalováno více než 300 000 sprchových vaniček z akrylátu. To je okolo 12 000 tun plastu, které jsou každoročně v koupelnách instalovány.

1_Grafika_plast_v_koupelně

2_Kaldewei_udržitelné_výrobky_smaltovaná ocel
< DIN A4
1 MB

Ještě nikdy nebylo povědomí o ekologickém stavění a renovování tak široké jako dnes. Smaltovaná ocel KALDEWEI z přírodních surovin je 100% recyklovatelná. Hodnotný materiál se vyrábí nejmodernějšími výrobními procesy a je šetrný k životnímu prostředí. Zobrazené produkty: koupací vana KALDEWEI Meisterstück Emerso, umyvadlo Emerso, extra ploché sprchové vaničky Conoflat.

Source: © KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_udržitelné_výrobky_smaltovaná ocel

3_Kaldewei_smalt_suroviny
< DIN A4
4 MB

KALDEWEI zpracovává přírodní materiály na cenný smalt.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  3_KALDEWEI_smalt_suroviny

4_Kaldewei_tavírna
< DIN A4
5 MB

Jako jediný výrobce koupelnového vybavení vyrábí KALDEWEI udržitelný smalt ve vlastní tavírně.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  4_KALDEWEI_tavírna

5_Kaldewei_příslib kvality
< DIN A4
4 MB

Řešení pro koupelny od KALDEWEI se vyrábí nejen udržitelným způsobem, ale splňují také nejvyšší standardy kvality. Během výroby se opakovaně kontroluje kvalita každého jednotlivého výrobku KALDEWEI.

Source: © KALDEWEI/Evelyn Dragan  |  5_KALDEWEI_příslib kvality

6_Kaldewei_smalt_povrch
< DIN A4
3 MB

Smaltovaná ocel je nejenom mimořádně udržitelná, ale zaujme také ušlechtilým vzhledem a vynikající funkčností. A zejména v koupelně, která je možná nejintimnější místností domova, chtějí lidé přicházet do styku raději s přírodními materiály než s plasty nebo jinými umělými hmotami škodlivými pro životní prostředí.

Source: @ KALDEWEI  |  6_KALDEWEI_smalt_povrch