(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI pomáhá při realizaci bezbariérové koupelny

KALDEWEI, Ahlen, březen 2021 – Funkčnost a styl si nemusí protiřečit ani při plánování bezbariérové koupelny. Ba právě naopak: Komfort a estetika mohou jít perfektně ruku v ruce. KALDEWEI vám ukáže, jak vše funguje, pomůže při plánování, poradí s dotacemi a na závěr nabídne vhodné, certifikované a finančně podporované špičkové výrobky. Ať již extra ploché sprchové vaničky, umyvadla nebo koupací vany – s KALDEWEI se i bezbariérová koupelna bez problému změní ve stylovou a bezpečnou oázu. 

Cayonoplan Multispace – certifikovaná TÜV Rheinland dle DIN Certco
KALDEWEI přichází s novou Cayonoplan Multispace, inovací vyvinutou speciálně pro bezbariérové koupelny. Sprcha v úrovni podlahy z udržitelné smaltované oceli je první extra plochou sprchovou vaničkou certifikovanou TÜV Rheinland dle DIN Certco, která umožňuje bezbariérové stavění v souladu s normou DIN 18040-2 a kterou lze až ze 60 procent započíst do plochy určené v koupelně pro pohyb. Díky Cayonoplan Multispace lze i malé koupelny o velikosti čtyř metrů čtverečních změnit v bezbariérovou oázu pohody. 

Bezbariérovost není otázkou věku
Bezbariérové koupelny již dávno nejsou záležitostí výhradně starší generace s tělesnými omezeními. Individuální požadavky na využití koupelny dnes představují hlavní hledisko pro volbu sanitárního vybavení. Bezbariérová koupelna by při tom měla poskytovat dostatečně velký prostor pro pohyb a současně vyhovovat také budoucím požadavkům. Konec konců se mohou potřeby uživatelů během života měnit. 

Právě v koupelně se každá životní fáze vyznačuje určitými zvyky, pokud jde o její používání. Zcela rozhodující roli hraje u všech osob a věkových skupin požadavek na samostatnost a nezávislost v koupelně. Vedle toho však vystupuje stále více do popředí také estetika. Nové funkce zvyšující komfort a moderní vzhled považují i mladší ročníky za výrazné plus. Z většího komfortu mohou mít užitek všichni uživatelé. Díky inovacím umyvadel, koupacích van a extra plochých sprchových vaniček od KALDEWEI nemusí nikdo dělat kompromisy, pokud jde o design, barvu a kvalitu bezbariérové koupelny. 

Extra ploché sprchové vaničky v souladu s normou DIN s možností dotace 
K danému tématu poskytuje KALDEWEI rozsáhlé poradenství na své webové stránce a prostřednictvím online plánovače pomáhá při plánování, koncepci a realizaci koupelen. O dotace a další možnosti financování, jako je například program banky KfW, lze žádat ve své vlastní bance. Banka KfW dotuje opatření při výstavbě koupelny pro osoby s omezeními a při přestavbě koupelny, která redukuje bariéry, až do výše 6250 euro. Příslušná studnice dotací pro rok 2021 je aktuálně opět naplněná. Mnoho instalatérů zařizuje finanční prostředky pro své zákazníky: důležité je, aby žádost byla podána hned na začátku stavění.

Obecně jsou podporovány přestavby za účelem vzniku bezbariérových prostor podle DIN 18040-2. Pečeť „DIN bezbariérové“ od DIN Certco poskytuje orientaci a bezpečí, pokud jde o otázku, které produkty lze vybrat pro modernizaci v souladu s DIN a které jsou tudíž finančně podporované. KALDEWEI nabízí celkem osm smaltovaných extra plochých sprchových vaniček s certifikátem „DIN bezbariérové“. Stávající sprchu lze například vyměnit za bezbariérovou Cayonoplan Multispace.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  2 MB
Všechny obrázky
zip  |  18 MB
1_Kaldewei_Milieu

5 MB

Funkčnost a styl si nemusí protiřečit ani při plánování bezbariérové koupelny. Ba právě naopak: Komfort a estetika mohou jít ruku v ruce.

1_KALDEWEI_Milieu

2_Kaldewei_Accessibility

11 MB

KALDEWEI přichází s Cayonoplan Multispace, inovací vyvinutou speciálně pro bezbariérové koupelny. Sprchu v úrovni podlahy lze až ze 60 procent započíst do plochy určené v koupelně pro pohyb.

2_KALDEWEI_Accessibility

3_Kaldewei_Milieu_Close Up

2 MB

Nové funkce zvyšující komfort a moderní vzhled považují i mladší ročníky za výrazné plus. Z většího komfortu mohou mít užitek všichni uživatelé.

3_KALDEWEI_Milieu_Close Up

4_Kaldewei_Din Certco

304 KB

Pečeť „DIN bezbariérové“ od DIN Certco poskytuje orientaci a bezpečí, pokud jde o otázku, které produkty lze vybrat pro modernizaci v souladu s DIN a které jsou tudíž finančně podporované. KALDEWEI nabízí celkem osm smaltovaných extra plochých sprchových vaniček s certifikátem „DIN bezbariérové“.

Source: © DIN CERTCO / KALDEWEI  |  4_KALDEWEI_Din Certco