(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI podporuje vizi „Svět bez odpadu“. Madaster – databáze materiálů, budov a infrastruktury

KALDEWEI, Ahlen, srpen 2021 – Špičkový výrobce koupelnových řešení KALDEWEI se řadí mezi prvních 17 „Kennedyů“ – průkopníků ekologického systému Madaster. Madaster je globální katastr materiálů, budov a infrastruktury, který umožňuje využívat a plánovat budovy jako (data)banky materiálů. KALDEWEI je tak jedním z průkopníků prosazujících cirkulární ekonomiku v oblasti stavebnictví a nemovitostí. 

V databázi Madaster jsou uloženy informace o výrobcích týkající se jejich vlivu na životní prostředí, potenciálu opětovného použití a účinků na zdraví, které jsou automaticky propojené s informacemi z digitálních dat objektů (Industry Foundation Classes). V oblasti evidence stavebních produktů navíc Madaster spolupracuje s výrobci stavebních materiálů a výrobků. Díky rozšíření pro oblast šedé energie mohou nyní uživatelé získat informace také o množství CO2 spojeném s konkrétní stavební částí budovy nebo skupinou materiálů i ve spojení s výrobou jednotlivých produktů a materiálů. Stavitelům a projektantům obsažené informace umožňují přesnější prognózy, pokud jde o finanční hodnoty a potenciál pro cirkularitu.

Udržitelné stavění bylo pro předního německého výrobce koupelnových řešení KALDEWEI vždy ústředním tématem a vedení podniku je v tomto ohledu zajedno: Madaster Germany podporuje udržitelnější výstavbu nemovitostí. „Nové zprůhlednění umožňuje metody plánování a stavění, které jsou šetrné k přírodním zdrojům,” uvádí Roberto Martinez, CSO u KALDEWEI. „Tímto způsobem se každá budova stává databankou materiálů a surovin,“ dále vysvětluje a dodává, že i stavební obor je tím o krůček blíž vizi „Světa bez odpadu“.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  729 KB
Všechny obrázky
zip  |  4 MB

828 KB

Koupelnová řešení od KALDEWEI z ušlechtilé smaltované oceli se vyznačují obzvláště dlouhou životností a jsou 100% recyklovatelná.

Source: KALDEWEI  |  1_KALDEWEI_Stahl_Emaille.png


4 MB

KALDEWEI s velkou láskou přeměňuje přírodní suroviny na recyklovatelné sanitární výrobky s dlouhodobou životností z udržitelné smaltované oceli.

Source: KALDEWEI  |  2_KALDEWEI_Stahl_Emaille.jpg