(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI zařizuje vilu Johanna a Leny Königových

KALDEWEI, Ahlen, august 2021 – Populární manželský pár berlínských galeristů se rozhodl – v obvyklém stylu – pro umyvadla a koupací vanu z kvalitní smaltované oceli.

Berlín je metropole moderní architektury. Restaurované vily z období industrializace 19. století stojí vedle konceptů ve stylu Bauhaus, jako například v „Bílém městě“, navržených a naplánovaných Ottem Rudolfem Salvisbergem. Švýcarský architekt působil v letech 1905 až 1930 v Německu a vytvořil v Berlíně směrodatné stavby ve stylu Bauhaus. Při tom vzniklo také malé sídliště v městské části Wilmersdorf. Jeden ze dvou ředitelských domů si nedávno zvolili za své nové soukromé sídlo v hlavním městě galerista Johann König a jeho žena, historička umění Lena Königová. Při renovaci byly koupelny vybaveny smaltovanými řešeními koupelen od společnosti KALDEWEI. Použity byly při tom dvě umyvadla a jedna koupací vana série Puro, jakož i ušlechtilá sprchová vanička v úrovni podlahy Conoflat.

Již od roku 2017 byla wilmersdorfská vila přebudovávaná pro dnešní použití jako rodinný dům. V průběhu desetiletí provedené úpravy byly s láskou vráceny do původního stavu a přízemí bylo přizpůsobeno. V koupelně se Königové s výrobky společnosti KALDEWEI rozhodli zcela vědomě pro moderní výbavu. „Kromě aspektu trvalé udržitelnosti a životnosti materiálu smaltované oceli, se nám jasný styl tvarů výrobků a jejich funkčnost zdá být mimořádně vzrušující“, vysvětluje Lena Königová.

Tak byly v koupelnách použity prémiové výrobky z recyklovatelné a trvalé udržitelné smaltované oceli. Ruce se budou v budoucnosti mýt ve vile Königů v umyvadlech série Puro, navržených designérkou Anke Salomonovou. „Na mně dělá dojem nadčasový tvar, který vytvořila Anke Salomonová. Jasný profil se svými redukovanými okraji se potkává s velkoryse dimenzovaným vnitřním prostorem – tím se funkčnost neztrácí za konceptem designu, ale jej smysluplně zesiluje“, vysvětluje Johann König, který je mnohými považován za nejmódnějšího galeristu současnosti a za popovou hvězdu berlínské umělecké scény. 

Kromě umyvadel je vila vybavena také koupacími vanami série KALDEWEI Puro. Kromě toho byl velkoryse navržený sanitární prostor opatřen sprchovou vaničkou v úrovni podlahy Conoflat – navržené italskými specialisty na design Sottsass Associati. Conoflat okouzluje plochým puristickým designem – pro volnost pohybu bez hranic a optimálně pohodlné stání. „Sprchy v úrovni podlahy jsou dnes považovány již za standard. Ale skutečně nás nadchla obzvlášť elegantní estetika glazovaných povrchů“, zdůrazňují Johann a Lena Königové. 

„Celkový koncept koupelny doplňuje velmi harmonicky celkový obraz vily. Pro nás byla velmi důležitá co nejcitlivější renovace a modernizace. Smaltovaná ocel byla se svým elegantním a estetickým povrchem optimální volbou pro sanitární výrobky“, komentuje zodpovědná architektka a sestřenice galeristu Johanna Königa, Anne Königová, práci na berlínské vile.  

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  4 MB
Všechny obrázky
zip  |  46 MB

14 MB

Vnější pohled na vilu

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_012.jpg


9 MB

Vstupní prostor vily

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_040.jpg


5 MB

Dvojité umyvadlo Puro a smaltovaná sprchová vanička v úrovni podlahy Conoflat

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_075.jpg


4 MB

Dvojité umyvadlo Puro a smaltovaná sprchová vanička v úrovni podlahy Conoflat

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_101.jpg


3 MB

Umyvadlo Puro

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_111.jpg


5 MB

Koupací vana Puro

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_118.jpg


6 MB

Umyvadlo na ruce Puro

Source: KALDEWEI / @i_shoot_buildings  |  KALDEWEI_148.jpg