(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Udržitelná renovace s KALDEWEI: ZWEI Design vsadil ve své vlastní koupelně na smaltovanou ocel

KALDEWEI, Ahlen, srpen 2021 – Zprvu to nebyla láska na první pohled. Zajiskřilo to, až když Talitha a Michael Bainbridge svůj budoucí dům snů podrobněji prozkoumali. Bungalov ze 70. let s půdorysem tvaru L se mezitím stal novým domovem designérského páru, který jej společnými silami proměnil ve stylovou oázu. Ústřední roli hrála při rekonstrukci koupelna.

Talitha a Michael Bainbridge žijí a pracují společně. Svou kreativní kancelář ZWEI Design si založili proto, aby se mohli ještě intenzivněji věnovat své vášni, a to kvalitnímu a nevšednímu interiérovému designu. Ruku v ruce vytvářejí pro své klienty jedinečná prostorová řešení.

Udržitelnost a ekologie pro ně není jen slovo, nýbrž hraje u těchto odborníků na bytový design rozhodující roli v profesním i soukromém životě. „V případě našeho rodinného domu jsme se zcela vědomě rozhodli pro rekonstrukci původního bungalovu, a ne pro novostavbu. Naší zásadou je, vytvářet méně odpadu, což pro nás představuje smysluplnou a praktickou cestu udržitelnosti. Dbali jsme na to, aby pokud možno všechny výrobky, které jsme v našem domě instalovali, byly co nejvyšší kvality a díky tomu dlouhověké, a aby se při pozdější výměně daly snadno zlikvidovat nebo dokonce recyklovat,“ vysvětluje Talitha Bainbridge.

Vedle dřevěné podlahy s nulovým podílem plastů, kamenných dlaždic, dřeva a keramiky v kuchyni se manželé v případě koupelny rozhodli pro 100% recyklovatelný materiál smaltovanou ocel. Především rodinná koupelna již potřebovala radikální změnu. A tak nezbylo než říci sbohem hnědo-béžovým kachličkám nebo starému sprchovému koutu s hnědými tvrdoplastovými dveřmi. Namísto toho vznikla velkorysá, luxusní rodinná koupelna, která není jen účelná, ale čas v ní strávený se stává vrcholem dne. „Chtěli jsme vytvořit teplý, nadčasový design použitím jemně strukturovaných velkoplošných dlaždic a oživit jej zlatými a béžovými akcenty, dřevěným dubovým stolem a vysoce kvalitními koupelnovými objekty. Silně v popředí přitom stála udržitelnost materiálů, které používáme. Z tohoto důvodu jsme sáhli po koupelnových objektech od KALDEWEI,“ vysvětluje Talitha Bainbridge.

Design výrobků, kvalita materiálu smaltovaná ocel a v neposlední řadě i vlastní výroba velmi záhy designérský pár přesvědčily. Talitha a Michael Bainbridge se pro svou rodinnou koupelnu rozhodli použít dvě umyvadlové mísy MIENA a jednu extra plochou sprchovou vaničku NEXSYS. V případě malé koupelny pro hosty se nadchli ušlechtilou zelenou barvou a sáhli po prostorově úsporném umývátku CONO.

„Důležitá pro nás byla sprchová vanička zcela v úrovni podlahy. Z hygienických důvodů jsme také v žádném případě nechtěli dlážděnou sprchu, ale zvolili jsme kvalitní, bezespárovový povrch se snadnou údržbou. Vždy nám bylo jasné, že chceme vytvořit koupelnu, která bude nadčasově krásná,“ přiznává Michael Bainbridge.

Vyplatila se vlastně všechna ta práce a námaha při výběru materiálů? „Všechny tyto faktory přispěly k tomu, že do naší koupelny den co den vstupujeme s velkou radostí a čistým svědomím. A po roce tvrdé práce jsme také trochu hrdí na to, co jsme vytvořili, a rádi necháváme svou rodinu i své přátele do koupelny nahlédnout - a příležitostně ji také použít,“ směje se Talitha Bainbridge.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  14 MB
Všechny obrázky
zip  |  65 MB

2 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

Talitha_und_Michael_Bainbridge_ZWEI_Design.jpg


2 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

ZWEI_Design_Masterbad_Miena.jpg


5 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

ZWEI_Design_Masterbad_NEXSYS.jpg


3 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

ZWEI_Design_Masterbadd_Miena_Detail.jpg


15 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

ZWEI_Design_Masterbad_NEXSYS_Detail.jpg


13 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

ZWEI_Design_Ga__stebad_Detail_Cono.jpg


5 MB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

ZWEiDesign_Ga__stebad.JPG


644 KB

Obrazový materiál: Talitha a Michael Bainbridge

3D_Ansicht_Bainbridge.jpg