(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI zlepšuje udržitelnost v luxusním koupelnovém designu s novou ocelí bluemint® od thyssenkrupp

KALDEWEI, Ahlen, listopad 2021 – Začátkem října zahájil KALDEWEI s použitím oceli bluemint® od thyssenkrupp novou éru výroby sanitárního vybavení. Nyní již první prémiové výrobky z oceli šetrné ke klimatu přicházejí na trh. Společnost thyssenkrupp dokázala při výrobě oceli snížit emise CO2 o 100 %. Započítáme-li emise z činností předcházejících vlastní výrobě, jako je těžba a přeprava surovin, má konečný produkt podle mezinárodně uznávaného protokolu Green House Gas (GHG) o 70 % nižší uhlíkovou stopu. U vybraných prodejců lze nyní v limitované edici pořídit umyvadlovou mísu Miena, koupací vanu Puro a Puro Duo a také novou extra plochou sprchovou vaničku Superplan Zero se značkou nové produktové řady KALDEWEI nature protect. 

Touto novou ocelí se sníženými emisemi CO2 dává KALDEWEI svým zákazníkům možnost vybavit udržitelně plánované stavební projekty koupelnovými řešeními ze smaltované oceli šetrné ke klimatu, které se vyznačují dlouhou životností výrobků a obzvláště dobrou bilancí CO2. Všechny výrobky jsou navíc 100% recyklovatelné. „S limitovanou edicí KALDEWEI nature protect můžeme našim zákazníkům nabídnout koupelnové objekty s výjimečně nízkou uhlíkovou stopou. Prémiové produkty, ve kterých se snoubí moderní luxus v podobě ušlechtilých materiálů a působivého designu s udržitelným myšlením a jednáním. Nazýváme to „luxstainability®“,“ vysvětluje generální ředitel Franz KALDEWEI. „Luxstainability®“ neznamená nic jiného než spojení našich stěžejních trendů - luxusu a udržitelnosti. Pro KALDEWEI je toto slovo synonymem strategie orientované na budoucnost v rámci celého procesu výroby sanitárního vybavení. Oba aspekty, luxus a udržitelnost, jsou z pohledu výrobce rozhodujícími faktory pro nadčasový koupelnový design. 

Všechny produkty limitované edice KALDEWEI nature protect jsou označeny laserovým logem. Již jsme obdrželi první objednávky z maloobchodu i z oblasti projektových dodávek. KALDEWEI bude společně se svými partnery i v budoucnu pokračovat v prosazování tématu udržitelnosti. A již dnes existují v podobě konceptu „nature protect“ klimaticky šetrná řešení směřující k nulovým emisím. Tyto snahy lze chápat také jako příspěvek naší společnosti k dosažení cíle 1,5 stupně, který podepsalo 195 států na pařížské konferenci OSN o klimatu, a který je v platnosti od roku 2019. 

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  507 KB
Všechny obrázky
zip  |  18 MB

162 KB

Projekt KALDEWEI nature protect z oceli bluemint® byl rovněž jedním z témat na veletržním stánku thyssenkrupp na Blechexpo ve Stuttgartu.

1_KALDEWEI_nature_protect.jpg

Blechexpo
9 MB

Produkty limitované edice KALDEWEI nature protect byly na Blechexpo poprvé představeny veřejnému publiku.

Source: thyssenkrupp Steel  |  2_KALDEWEI_nature_protect.jpg

Blechexpo
9 MB

Všechny produkty limitované edice KALDEWEI nature protect mají speciální označení.

Source: thyssenkrupp Steel  |  3_KALDEWEI_nature_protect.jpg