(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Jako skulptura ze smaltované oceli – KALDEWEI představuje OYO DUO od Stefana Dieza 
na „Design Forever“ od Elle Décor na Fuorisalone v Miláně

KALDEWEI, Ahlen, červen 2022 – KALDEWEI je hostem výstavy „Design Forever“ od Elle Décor Italia na letošním Fuorisalone od 7. do 12. června v Miláně. Výrobce prémiových koupelen ukazuje v historické budově Palazzo Bovara svou novou volně stojící koupací vanu OYO DUO z pera designéra Stefana Dieza a prezentuje tak model poprvé světové veřejnosti. Oficiální spuštění je naplánováno na podzim.

OYO DUO je zcela nový klíčový výrobek ze světa LUXSTAINABILITY® od KALDEWEI. Koncept spojuje tvar a design s udržitelností a šetřením zdrojů. S ohledem na tento aspekt vytvořil Stefan Diez s OYO DUO designovou skulpturu z recyklovatelné smaltované oceli, která se harmonicky, splývavě a téměř vznášejíc integruje do místnosti koupelny.

Diez se nechal při návrhu inspirovat japonskou porcelánovou tvorbou. Vnitřní tvar je výsledkem dlouholetých zkušeností KALDEWEI, která dbá především na vynikající komfort sezení a odpovědné využívání vody jako zdroje. Naproti tomu vnější, skulpturální tvar sleduje výhradně myšlenku elegance a lehkosti. Kontury OYO DUO se zdají být snímkem volně plynoucího tvaru, který se právě dotkl země, téměř jako by se vznášel, a přesto je zcela pod napětím. Je výrazem ocenění za použité materiály, náročný výrobní proces a v neposlední řadě pro její obsah, vodu.

To se výborně hodí také ke konceptu výstavy od Elle Décor, která chce spojovat avantgardu minulých ikon a krásu ikon budoucnosti a věnuje se významu nadčasového designu.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  864 KB
Všechny obrázky
docx  |  864 KB

8 KB

247 KB

199 KB

289 KB