(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Půvab mezi designem a smyslností – KALDEWEI x VOGUE Germany slaví na Fuorisalone 2022 s instalací od Cristiny Celestino koupelnovou kulturu

KALDEWEI, Ahlen, červen 2022 – KALDEWEI slaví na letošním Fuorisalone v Milánu krásu koupelnové kultury, která je stejně luxusní jako intimní. Pro mimořádnou prezentaci od 7. do 12. června se spojil KALDEWEI s VOGUE Germany. Společně prezentují výrobce prémiových koupelen a legendární módní magazín instalaci „Bathscape“, navrženou milánskou hvězdnou designérkou Cristinou Celestino. Spolupráce je považována již teď za jeden z Highlights letošní speciální edice veletrh nábytku – #mustsee2022.

Soukromé lázně, okouzlující relaxační prostor a intimní místo pro zcela osobní momenty jen pro sebe – naše koupelna má dnes nekonečně mnoho podob. Na tom staví Cristina Celestino svou instalaci: Titul „Bathscape“ si pohrává s anglickým slovesem „escape“ (uniknout). Tak se stává práce Cristiny Celestino pro diváka jistým způsobem estetického úniku do oslnivého lesku moderní koupelnové kultury. Pro milánskou designérku je projekt navíc skulpturální rešerší kolem množství aspektů koupelny. Její rozsah témat sahá od estetických otázek přes smyslové vnímání a luxus pozastavení se při Daily Beauty až po aspekty udržitelnosti a ochrany zdrojů.

Názorné koncepty materiálů kromě toho zdůrazňují, jakou roli hraje volba materiálů u doteku. S odborníkem na módu a krásu, jakým je VOGUE Germany, se tak překlenuje i cesta k návrhu a vybavení dokonalého prostoru pro péči o sebe. Jaké místo je optimální pro naše noční sérum, na kterém místě by měl být umístěn nový kosmetický přístroj? Bathscape ukazuje, jak mohou všechna tato rozhodnutí proměnit naši koupelnu na zcela osobní domácí lázně.

Co dělá z moderní koupelny oázu, ve které lze načerpat energii a naleznout uvolnění? Jak důležité jsou při tom ekologické a sociální aspekty? Na pozadí těchto komplexních otázek vytváří „Bathscape" základ pro vysoce aktuální dialog a současně odhaluje vzrušující přístupy k současnému, luxusnímu koupelnovému designu. Také proto lze instalaci shlédnout v pulzující čtvrti Brera (via Maroncelli 2), známé mnoha designérskými studii a galeriemi, po celou dobu milánského veletrhu nábytku.
 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  864 KB
Všechny obrázky
zip  |  19 MB

3 MB

3 MB

4 MB

2 MB

3 MB

2 MB

1 MB

887 KB

824 KB