(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI nabírá stálý kurz a míří do hamburské čtvrti Hafen City: Stěžejní projekt Moringa sází na vybavení koupelen z recyklovatelné smaltované oceli – první obytný dům v Německu na principu Cradle to Cradle

KALDEWEI, Ahlen, srpen 2022 – KALDEWEI je oficiálním partnerem Moringa Hamburg. Moringa GmbH se sídlem ve městě Monheim am Rhein plánuje vybudovat ve čtvrti Elbbrückenquartier v městské části Hafen City první obytný dům v Německu na principu Cradle to Cradle (C2C). Aby také koupelny byly v souladu s tímto principem udržitelnosti, rozhodl se strůjce projektu pro sanitární výrobky od KALDEWEI a tím důsledně pro recyklovatelný materiál smaltovanou ocel. Příslušné smlouvy strategického partnerství byly podepsány na konci června. Stavební záměr v Hamburku je pilotním projektem developerské společnosti ze Severního Porýní-Vestfálska náležející ke skupině podniků Landmarken AG. 

Projekt Moringa Hamburg bude realizován v největší možné míře z recyklovatelných materiálů neobsahujících škodlivé látky a nabízí více ozeleněných ploch, než má zastavěný pozemek čtverečních metrů. A i když bude jednou budova demolována a rozebrána, je zajištěno, že se výrobky vrátí zpět do koloběhu materiálů. Díky tomu by mělo jít o „nejzelenější dům“ v hanzovním městě. Dokončení stavby v městské části Haven City na severním břehu kanálu Baakenhafen čtvrti Elbbrückenquartier je plánováno na jaro roku 2025. Další místa by měla následovat. Projekt již získal německou cenu pro udržitelné projekty.

Jako zelené plíce bude Moringa v přístavu vyrábět kyslík a snižovat množství škodlivých látek. Projekt, který vznikne přímo u vody, nabízí lidem žijícím o samotě v „hlavním městě všech single“ colivingový koncept rezidenčního bydlení, zahrnující komunitní bydlení, společné prostory a další nabídky jako komunitní aplikaci, možností coworkingu, školku a gastronomii. 

Moringa GmbH chápe své projekty jako cenná úložiště surovin: Téměř všechny materiály, konstrukční díly a celé budovy by měly být koncipovány tak, aby mohly být recyklovány v biologickém nebo technickém koloběhu a aby velkou část stavebních hmot bylo možné nedestruktivně rozebrat. Mimo jiné díky vědomé volbě materiálů a jejich zpracování a montáži splňuje princip C2C vysoké požadavky na kvalitu, která se pozitivně odráží v kulturní a biologické rozmanitosti.

Spolupráce je pro KALDEWEI potvrzením správnosti firemní filozofie, podle níž se v každém jednotlivém produktu propojuje špičkový design s funkčností, udržitelností a kvalitou. „Smlouvy jsou podepsány a my jsme hrdí na to, že se můžeme podílet na tomto průkopnickém a udržitelném stavebním projektu,“ říká Frank Jentsch, vedoucí projektového managementu pro Německo u KALDEWEI. Instalovány budou extra ploché sprchové vaničky, umyvadla a koupací vany ze smaltované oceli od KALDEWEI. Tento materiál se vyznačuje dlouhou životností a 100procentní recyklovatelností, pokud jde o kvalitu i kvantitu, což znamená: smaltovaná ocel je stále v koloběhu a lze ji znovu a znovu používat a tím splnit požadavky budoucího stavitelství. 

Co je dobré vědět:
Koncept Cradle to Cradle® vyvinutý německým chemikem Prof. Dr. Michaelem Braungartem a americkým architektem Williamem McDonoughem objasňuje princip dvou kontinuálních koloběhů: Látky organického původu jsou biologicky odbouratelné v přirozeném koloběhu živin. Syntetické látky se po použití rozeberou na jednodruhové výchozí suroviny a přivedou se do technického koloběhu. Látková podstat zůstane zachována a díky tomu nedojde k snižování hodnoty materiálů, nebo-li k takzvanému downcyclingu. Nebude existovat odpad, nýbrž jen využitelné, chemicky neškodné látky.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Všechny obrázky
zip  |  14 MB
Text
docx  |  4 MB

7 MB

Zdroj: MORINGA GmbH by Landmarken / design kadawittfeldarchitektur

01_KALDEWEI_Moringa_Project_Hamburg.jpg


8 MB

Zdroj: MORINGA GmbH by Landmarken / design kadawittfeldarchitektur

02_KALDEWEI_Moringa_Project_Hamburg.jpg