(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Řešení od KALDEWEI pro koupelny projektu Hometel „room2“ realizovaného v londýnské čtvrti Chiswick. Udržitelnost a energetická účinnost ústředním bodem konceptu

KALDEWEI, Ahlen, srpen 2022 – KALDEWEI spolupracuje s britskou skupinou Lamington Group. Německý výrobce koupelnového vybavení podporuje progresivního specialistu hotelové branže v udržitelně koncipovaném projektu Hometel „room2“ ve čtvrti Chiswick v Londýně. Nová budova Hometel se může pochlubit až o 89 procent nižší spotřebou energie, než má většina ostatních hotelů ve Spojeném království. Byl zde totiž optimalizován podíl obnovitelných zdrojů energie na provozu hotelu. Použity byly solární panely a tepelná čerpadla, které dodávají 100 procent energie potřebné pro vytápění, vaření a ohřev vody. Dalšími zdroji energie jsou pak větrné, solární a vodní elektrárny, provozované mimo hotelový areál. Projekt room2 Chiswick se tak stal prvním hotelem na světě, který takto zveřejnil vlastní bilanci CO2 a usiluje o nulovou bilanci emisí v rámci celé doby životnosti.

„Hometel“ je nový výraz, který vznikl spojením slov „hotel“ a „home“ (domov). Tento termín má vyjadřovat skutečnost, že projekt room2 spojuje komfort hotelu s pohodlím domova. Jádrem konceptu je udržitelnost a energetická efektivita, tvůrci designu se inspirovali nekonformním hnutím Arts & Crafts. room2 Chiswick chce svým hostům nabídnout něco, co působí opravdově a autenticky. Vzniklo prostředí, které místo na plasty sází na přírodní materiály a recyklovatelnost, jako je „stonewashed“ sepraný len, recyklované dřevo a výrobky od místních výrobců. Nábytek, osvětlení i armatury, vše bylo pečlivě vybráno s ohledem na ekologické aspekty, udržitelnost a bilanci CO2. V koupelně pak padla volba na materiál smaltovaná ocel.

Průkopnický projekt sází na recyklovatelná koupelnová řešení od KALDEWEI

Zařízení pokojů pro hosty je výstřední a stylové zároveň: zaujme spojení dokonalého řemeslného zpracování a moderních prvků pro úsporu energie. Všech 86 pokojů je vybaveno extra plochou sprchovou vaničkou Cayonoplan s krytem odtoku a odtokovým systémem KALDEWEI. Povrch zařizovacích předmětů v odstínu alpská bílá se dokonale hodí k elegantnímu pojetí koupelen. Navíc je extrémně odolný, takže jej lze poškrábat pouze diamantem. Díky snadno udržovatelnému smaltovanému povrchu lze bez velké námahy odstranit skvrny od vody i usazeniny vodního kamene.

KALDEWEI je pro tento pokrokový projekt tím pravým partnerem, protože se v oblasti ochrany životního prostředí angažuje již po několik generací. Všechny výrobky značky KALDEWEI jsou vyrobeny ze 100procentně recyklovatelné smaltované oceli. V loňském roce společnost KALDEWEI učinila další krok ke klimatické neutralitě: Část svých koupelnových řešení začala vyrábět z oceli bluemint® s emisemi CO2 sníženými až o 70 procent. Kromě toho se KALDEWEI dlouhodobě angažuje také v programu WWF na ochranu moří a ve Vietnamu podporuje projekt, který má zabránit tomu, aby rok co rok unikala obrovská množství plastu do moře prostřednictvím řek a kanálů delty Mekongu.

Zvyšování energetické účinnosti a ochrana zdrojů

Také projekt room2 Chiswick byl koncipován v podobném smyslu a v duchu udržitelnosti. Staví na technologiích slučitelných se životním prostředím, které vývojový tým zčásti sám vyvinul, aby dosáhl příkladné energetické účinnosti. Hometel má dvě laboratoře, které shromažďují data o spotřebě vody a energie a také o kvalitě ovzduší. Tato data jsou porovnávána s údaji z běžného provozu a tím pomáhají týmu room2 Chiswick energetickou účinnost dále zlepšovat.

V objektech jsou v nejvyšší míře využívány obnovitelné zdroje energie. Například sprchy s velmi nízkým průtokem spotřebují méně vody díky provzdušňovacím armaturám. Osvětlení a další zařízení jsou v celé budově opatřeny pohybovými čidly, což umožňuje ještě efektivnější využití energie. „Modrá střecha“ snižuje lokální záplavy tím, že v případě potřeby dokáže pomalu odvést až 50 000 litrů dešťové vody. Zelená střecha je pokryta 200 tunami zeminy a osazena divoce rostoucími květinami pro zvýšení rozmanitosti druhů a absorbování CO2 a nabízí také místo pro úly nebo hmyzí hotely.

KALDEWEI je pro tento projekt dokonalým partnerem, protože jeho portfolio zahrnující více než 600 koupelnových řešení, z nichž některá získala prestižní ocenění, nabízí díky všestrannosti a flexibilitě smaltované oceli optimální volbu, pokud jde o materiál pro jakýkoli koupelnový design. Všechny koupací vany, extra ploché sprchové vaničky a umyvadla ze smaltované oceli:jsou vyrobeny z přírodních surovin, mají mimořádně dlouhou životnost a na konci svého životního cyklu je lze vrátit zpět do koloběhu materiálů. V kombinaci s nasazením v oblasti udržitelnosti se výrobky KALDEWEI staly ideálním řešením pro koupelny realizované skupinou Lamington Group v projektu room2 Chiswick.
 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  6 MB
Všechny obrázky
zip  |  24 MB

2 MB

Obrazový materiál: room2

01_room2_Bathroom_Green_Tiles.jpg


1 MB

Obrazový materiál: room2

02_room2__Bathroom_Green_Tiles.jpg


3 MB

Obrazový materiál: room2

03_room2__Bathroom_Wallpaper_With_Marble_Effect.jpg


1,014 KB

Obrazový materiál: room2

04__room2__Bathroom_Wallpaper_With_Marble_Effect.jpg


1 MB

Obrazový materiál: room2

05_room2_Hotel_Room.jpg


4 MB

Obrazový materiál: room2

06_room2_Bar.jpg


1 MB

Obrazový materiál: room2

Source: @Andrei Botnari  |  07_room2_Hotel_Courtyard_Garden.jpg