(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Ocenění pro MEISTERSTÜCK od KALDEWEI – OYO DUO obdržela cenu German Design Award 2023

KALDEWEI, Ahlen, leden 2023 – KALDEWEI získal cenu German Design Award 2023 za svou volně stojící koupací vanu OYO DUO. Návrh mnichovského designérského studia Diez Office byl poprvé prezentován veřejnosti na jaře 2022 na mezinárodním veletrhu nábytku Salone del Mobile. Koupací vana ze světa LUXSTAINABILITY® ahlenského výrobce koupelnového vybavení KALDEWEI je názorným příkladem toho, že luxus a udržitelnost se mohou vzájemně dokonale doplňovat.

OYO DUO propojuje organický design s nekompromisně dlouhou životností materiálu. Dvoustěnná, volně stojící koupací vana, jejíž tvar vychází z estetiky japonského porcelánu je ze 100 procent zhotovena ze smaltované oceli. Koncept Meisterstücku orientovaný na recyklovatelnost a udržitelnost přesvědčil také odbornou porotu Rady pro design, která již od roku 2012 každoročně uděluje ceny German Design Award. Díky celosvětovému spektru a svému mezinárodnímu dosahu patří tato cena mezi nejprestižnější ocenění napříč obory. KALDEWEI obdržel cenu za OYO DUO v kategorii „Excellent Product Design“.

Designér Stefan Diez vytvořil efektní designovou skulpturu, která se harmonicky začlení do každé koupelny. „Design MEISTERSTÜCK OYO DUO je moderní a nadčasový zároveň. Koupací vana OYO DUO není módní výstřelek, ale výsledek procesu. Působí, jako kdyby zprvu plynoucí, tekutá forma „zmrzla“ dříve než se dotkne země,“ vysvětluje Stefan Diez.

Rada pro design vyznamenala cenou German Design Award průkopnické a inovativní projekty ve třech disciplínách – „Excellent Product Design“, „Excellent Communications Design“ a „Excellent Architecture“. Z více než 4200 přihlášených výrobků z 57 zemí bylo v 68 kategoriích kromě cen „Winner“ a „Special Mention“ uděleno také 98 cen „Gold“, které představují nejvyšší ocenění v rámci jmenované soutěže. „Ocenění German Design Award je pro nás krásným potvrzením toho, jak stojí zato realizovat vizi designérů. Kromě ocenění skvělého designu studia Diez Office jde o uznání odvahy a práce týmu KALDEWEI,“ shrnuje Christian Büttner, ředitel vývoje inovací a portfolia u KALDEWEI.

Novinkou je, že oceněný MEISTERSTÜCK OYO DUO je ponejprv dostupný ve vybraných barvách kolekce Coordinated Colours od KALDEWEI. Objednat jej lze od teď ve dvou velikostech.

 

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Text
docx  |  5 MB
Všechny obrázky
zip  |  16 MB

1 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

01_KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO_DUO_Alpin_White


1 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

02_KALDEWEI MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Alpin_White


1 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

03_KALDEWEI MEISTERSTÜCK OYO DUO Grey


1 MB

Obrazový materiál: German Design Award

04_German Design Awards 2023 Label