(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Psychedelické umělecké dílo v designové koupelně: KALDEWEI a Bethan Laura Wood

KALDEWEI Ahlen/Londýn, září 2023. – Bethan Laura Wood není jen pozoruhodnou osobností mezinárodní designové a interiérové scény. Její exploze barev a tvarů vyvolávají pravidelně zvláštní druh pozornosti, a to kdesi mezi uznáním, rozčilením a naprostým nadšením. O podobný ohlas se postarala také její spolupráce s KALDEWEI, při které Bethan Laura Wood s hravou lehkostí skloubila filozofii Luxstainability® značky KALDEWEI se svým jedinečným designovým pojetím.

Bethan Laura Wood propůjčila ikonickým vlajkovým lodím KALDEWEI svůj zcela jedinečný vzhled. Kolekce nese název „Avocado Dreams“ a zahrnuje tři varianty barevného provedení: „Avocado Swirl“ v zelených tónech, fialovo-modrý „Avocado Sea“ a explozivní mix barev „Avocado Disco“.

Cirkularita ve spojení s designem

Objekty, jež zdobí téměř psychedelicky působící vzory podle návrhu Bethan Laury Wood, jsou skutečné umělecké kousky – na první pohled jako by byly vytvořeny spíše pro muzeum nebo uměleckou galerii než pro soukromou koupelnu. Avšak právě tento dvojznačný charakter podtrhuje zvláštní fascinaci a kouzlo jedinečné spolupráce.

KALDEWEI spolu s Bethan Laurou Wood nově definují hranice designu v koupelně a ukazují, jak může být kreativní spolupráce inspirativní pro svět udržitelnosti a estetiky. Oslnivé barvy a nejrozmanitější tvary a vzory jako by byly plodem až nadpozemské fantazie, přesto se tyto 100procentně recyklovatelné produkty po dlouhé době životnosti vrátí ke svému prvopočátku v souladu s principem Cradle to Cradle (od kolébky ke kolébce). Výsledkem je óda na tvůrčí sílu a komplexní kreativitu a důkaz toho, že luxusní design a udržitelnost, výroba s využitím nejnovějších technologií a řemeslné umění spolu s bezmeznou fantazií se mohou vzájemně dokonale doplňovat.

KALDEWEI a Bethan Laura Wood

BethanLaura Wood je známá svou multidisciplinární praxí, která se vyznačuje zkoumáním materiálů, zapojením různých řemeslných oborů a charakteristickým inovátorstvím v oblasti barev a vzorů. Její tvorbu lze přirovnat k pronikavě pestrému uměleckému dílu, v němž se stírají hranice mezi designem a uměním. Její poutavá kreativita vnáší do designu poezii a běžné předměty denní potřeby tak proměňuje v něco výjimečného.

Její designový rukopis dokonale doplňuje technické schopnosti KALDEWEI. Kolekce je působivou prezentací vývoje koupelnového designu směrem k organickým tvarům, čistým liniím a geometrickým prvkům, které navzájem splývají v jeden celek. Spolupráci předcházela pečlivá analýza použitého materiálu smaltované oceli, ze které vznikla elegantní kompozice textur a povrchů. Každý kousek z této edice je uměleckým výrazem rafinovanosti a extravagance.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Všechny obrázky
zip  |  250 MB
Text
docx  |  3 MB

2 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

01_KALDEWEI_BLWood


571 KB

Meisterstück Oyo Duo in Avocado Swirl. Obrazový materiál: KALDEWEI

02_KALDEWEI_BLW_OyoDuo


926 KB

Meisterstück Oyo Duo in Avocado Swirl. Obrazový materiál: KALDEWEI

03_KALDEWEI_BLW_OyoDuo


757 KB

Superplan Zero in Avocado Sea. Obrazový materiál: KALDEWEI

04_KALDEWEI_BLW_SuperplanZero


582 KB

Superplan Zero in Avocado Sea. Obrazový materiál: KALDEWEI

05_KALDEWEI_BLW_SuperplanZero


431 KB

Miena in Avocado Disco. Obrazový materiál: KALDEWEI

06_KALDEWEI_BLW_Miena


421 KB

Miena in Avocado Sea. Obrazový materiál: KALDEWEI

07_KALDEWEI_BLW_Miena


975 KB

Miena in Avocado Disco. Obrazový materiál: KALDEWEI

08_KALDEWEI_BLW_Miena