(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

KALDEWEI a e15 zinscenovali velkolepou show na Fuorisalone

KALDEWEI, Ahlen/ Miláno, duben 2024 – stejně jako minulý rok láká KALDEWEI prostřednictvím velkolepé inscenace svým kouzlem návštěvníky milánského Flourisalone 2024 z celého světa. Společně s frankfurtským studiem interiérového designu e15 a uznávanou britskou designérkou Bethan Laurou Wood zve výrobce koupelnového vybavení do Casa Flash Art v Palazzo Durini uprostřed živoucí metropole designu. Italský časopis o umění Flash Art se svou top lokací je adekvátní místem pro prezentaci pokrokových koupelnových objektů. KALDEWEI a e15 zde představují novou kolekci nábytku a doplňků určených pro moderní koupelny. Za jedinečným designovým rukopisem se skrývá Stefan Diez, který spolupracuje s oběma předními značkami. Stejně tak velkolepá je i řada designů od Bethan Laury Wood, která glazované koupelnové objekty proměnila ve skutečné umělecké skvosty.

Pro svou prezentaci na milánském veletrhu nábytku si KALDEWEI zvolila spojení vizionářského designu, udržitelnosti a meditativních aspektů. Inscenace jako celek je označena výrazem „Bath[o]philia“, jejímž autorem je KALDEWEI, a jejím základem je pozitivistický koncept„Biophilie“ německého filozofa Ericha Fromma. Tento výraz vznikl kombinací starořeckého slova „Bios“ označujícího život, a slova „Philia“, který znamená lásku. Z Frommova postoje „vášnivé lásky k životu a všemu živému“ vznikl u KALDEWEI novotvar „Bathophilia“ - tedy pohled na koupelnu jako na místo určené pro živoucí momenty plné harmonie, odevzdanosti a estetického zážitku. KALDEWEI vytvořil na Flourisalone v duchu „Bath[o]philia“ intimní útočiště, oázu klidu uprostřed pulzujícího centra Milána.

Casa Flash Art jako dokonalé místo pro prezentaci

V Palazzo Durini, též známém jako Palazzo Caproni di Taledo, objevil KALDEWEI skutečný skvost, převyšující ostatní top lokace Milána. Působivá je již cesta do tohoto vícepatrového paláce, protože vede atriem, okolo jezírka s kapry koi a tajuplného altánku. Odtud přicházejí návštěvníci do Casa Flash Art, ve kterém studio e15 a KALDEWEI hned na několika úrovních prezentují své kreace. Oba přední výrobce spojuje nejenom velká vášeň pro udržitelné materiály a výrobky, ale také spolupráce s jedním z nejvyhlášenějších designérů Německa, Stefanem Diezem. Právě tento umělec stojí za kreativní prezentací vystaveného nábytku a doplňků od e15 a koupelnových výrobků od KALDEWEI. Spolupráce těchto dvou rodinných podniků je založena na společných hodnotách a představuje spojení progresivního designu a luxusních materiálů.

Nový nábytek od e15 pro kolekci KALDEWEI podle návrhu Stefana Dieze

Nábytek nové kolekce je vyroben z masivního dřeva dubu evropského. Stolička a lavice, podnožka, držák na ručníky a vanová polička z olejovaného dubového dřeva plní různé funkce. K nim se přidávají doplňky z měkké, vodoodpudivé kůže. Chytře praktická je možnost připevnění odkládací kapsy a pásky na ručník na okraji vany pomocí magnetu. Teplé přírodní povrchy kolekce e15 pro KALDEWEI harmonicky doplňují ikonické výrobky KALDEWEI ze smaltované titanové oceli, které jsou nabízeny v jedinečné škále barev.

Bethan Laura Wood završila koncept Bath[o]philia

Hosté Casa Flash Art se mohou těšit na další lákadlo: pod názvem „Avocado Dreams“ pro KALDEWEI navrhla britská designérka Bethan Laura Wood ucelenou edici koupelnového vybavení sestávající z koupací vany, sprchové vaničky a umyvadla. Tyto objekty ze smaltované oceli, jež zdobí téměř psychedelicky působící vzory podle návrhu Bethan Laury Wood, jsou skutečné umělecké kousky – na první pohled jako by byly vytvořeny spíše pro uměleckou galerii než pro soukromou koupelnu. Oslnivé barvy a divoké vzory podtrhují vášeň a lásku k životu a díky tomu výborně zapadají do konceptu KALDEWEI Bath[o]philia.

Zdroj: Franz KALDEWEI GmbH & Co. KG. Žádáme o zaslání kopie výtisku.

Všechny obrázky
zip  |  159 MB
Text
docx  |  308 KB

1 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

1_IMG_0651.JPEG


4 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

1_IMG_4807.jpeg


2 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

1_IMG_4861.jpeg


2 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

2_IMG_4834.jpeg


2 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

3_IMG_4813.jpeg


2 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

4_IMG_4818.jpeg


3 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

4_kalewei-e15-fuorisalone2024-03.png