(CZ)
Tisk
Aktuálně
Detail

Televizní hvězda Matteo Viviani: KALDEWEI zkrášlil koupelny jeho penthousu v atraktivní milánské čtvrti MIND

KALDEWEI, Ahlen, červen 2024 – Italská televizní hvězda Matteo Viviani spolu se svou čtyřčlennou rodinou vytvořili v milánském penthousu wellness oázu, v níž použili unikátní koupelnová řešení ze smaltované oceli KALDEWEI a dokázali umně spojit výjimečný design, udržitelnost a moderní funkčnost.

Matteo Viviani je v Itálii nejenom populárním žurnalistou. Tento televizní moderátor je od Alp až po Etnu známý také jako propagátor ekologického životního stylu. Mateo Viviani se intenzivně zasazuje za to, aby zvýšil povědomí lidí o udržitelnosti. Nedávno například vytvořil ve spolupráci s lifestylovou platformou GreenMe nový formát „Andiamo a vedere se è vero" („Pojďme se podívat, jestli je to pravda“). Také jeho exkluzivní milánský domov – penthouse ve čtvrti Milano Innovation District (MIND) – od začátku odráží ekologickou odpovědnost a přitom splňuje nejvyšší požadavky na design a funkčnost. Domov Mattea Vivianiho je vzorovým příkladem udržitelné pohostinnosti. Realizaci předcházela pečlivá analýza materiálů a povrchů, jejímž výsledkem byl koncept, který musel do puntíku splňovat moderátorovu filozofii. Televizní hvězda, jeho žena Ludmilla Radchenko i obě jejich děti Eva a Nikita se proto bez váhání rozhodli pro koupelnová řešení od KALDEWEI.

Nejlepší příklad konceptu Luxstainability®

Design a orientace na ekologii tradičního německého výrobce perfektně zapadají do Vivianiho konceptu, který byl základem stavebního projektu bytu: „Moje rodina a já jsme chtěli vytvořit jakýsi udržitelný mikrokosmos, který umožní každému, kdo v něm bude žít nebo sem přijde na návštěvu, strávit čas kvalitněji.“ Penthouse se nachází v jednom z nejvyšších pater MIND. Progresivní projekt této městské části se zaměřuje na moderní architekturu, v jejímž popředí stojí harmonie a pohodlí. Projektu se ujal architekt Aldo Simoncelli, který dokázal vizi Mattea a jeho rodiny převést do reality a začlenit do atraktivního prostředí s futuristickou atmosférou. Design a materiály vybraných produktů odpovídají modernímu konceptu funkčnosti a komfortu, který jde ruku v ruce s dlouhou životností a ohleduplným přístupem k životnímu prostředí. p>

Individuální charakter každé koupelny

Vzhled koupelny pro hosty určuje extra plochá sprchová vanička SUPERPLAN ZERO v ušlechtilé černé matné barvě, kterou navrhl berlínský designér Werner Aisslinger. Ludmilla si pro svou koupelnu vybrala jemnostěnné umyvadlo MIENA navržené designérkou Anke Salomon, které je dokonalou kombinací minimalistického designu a nejvyšší kvality. Zlatým hřebem koupelny je volně stojící koupací vana MEISTERSTÜCK OYO DUO v barevném provedení Cool Grey. Díky plynulému oválnému tvaru podle návrhu věhlasného designéra Stefana Dieze je vana bezesporu centrálním prvkem této koupelny. Do dětské koupelny se rodina rozhodla umístit umyvadlovou mísu MING v alpské bílé a do Matteovy koupelny vybrala matně černé umyvadlo CONO. Všechny produkty z recyklovatelné smaltované oceli nabízejí nejenom nejvyšší komfort, ale také dlouhou životnost a vysokou odolnost. Jsou spojením individuálního luxusu a exkluzivního designu s komfortem a udržitelností – to vše z úcty k přírodě a životnímu prostředí. Tyto aspekty hned na začátku přesvědčily Vivianiho i jeho rodinu. V souladu s filozofií tohoto projektu jsou všechny stěny koupelen provedeny v dekorativní omítce marmorino, tedy v ručně nanášené speciální vápenné omítce, kterou zhotovil Giorgio Graesan. Podlahy jsou ze dřeva Fiemme Tremila, takže při jejich instalaci není třeba použít lepidlo. Exkluzivní osvětlení pochází z dílny italského výrobce Lumina. „Nikdy jsem si nemyslel, že tak krásná koupací vana může nabízet takový komfort, který Ludmilla jednoduše popsala jako ‚úžasný‘, a současně může být tak odolná a snadno udržovatelná,“ nadšeně popisuje Matteo Viviani.

 

 

 

Všechny obrázky
zip  |  112 MB
Text
docx  |  4 MB

15 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

01_KALDEWEI_MING_Alpin_White


17 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

02_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Cool_Grey


10 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

03_Apartment_Matteo_Viviani_Milan


15 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

04_KALDEWEI_MING_Alpin_White


10 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

05_Apartment_Matteo_Viviani_Milan


16 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

06_KALDEWEI_MEISTERSTÜCK_OYO_DUO_Cool_Grey


12 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

07_ KALDEWEI_CONO_Matt_Black


17 MB

Obrazový materiál: KALDEWEI

08_ KALDEWEI_CONO_Matt_Black