+++    15 - 21 April 2024    +++    KALDEWEI „Bath[o]philia“ at Fuorisalone    +++    Milan, Via Durini 24, Casa Flash Art    +++

(CZ)
scroll

KALDEWEI FLOW

Návrh designu: Studio Aisslinger

Exkluzivní designové sprchové profily jako nepřehlédnutelný prvek v koupelně.

KALDEWEI FLOW – Produktová řada moderních sprchových profilů

Flowline Zero

Velmi snadné použití: Kryt KALDEWEI FlowLine ZERO s mechanismem Click’n Clean přihlášeným k patentování lze otevřít a zavřít pouze jednou rukou. Pro bleskurychlé, hygienické čištění – dokonalé spojení designu a funkčnosti.

 

Zjistit více

Flowline Heatrecovery

Převratná změna pro pragmatické spotřebitele: Sprchový žlab KALDEWEI FlowLine HEATRECOVERY využívá tepla vody odtékající při sprchování k předehřátí čerstvé studené vody při její cestě do sprchové armatury. Udržitelná výhra pro životní prostředí.

Zjistit více

Flowline Crystal

Klenotem kolekce KALDEWEI FlowLine je CRYSTAL. Jako ušlechtile vybroušený křišťál dodává KALDEWEI FlowLine CRYSTAL podlaze působivý třpyt. Tato přitažlivá součást koupelny ukazuje, co lze s láskou vytvořit z materiálu, jakým je sklo. Dívat se dolů je vysloveně žádoucí.

Zjistit více

KALDEWEI Click’n Clean®

Inovace v oblasti čistoty v koupelně.

Click’n Clean je průkopnický otevírací mechanismus vyvinutý konstruktéry KALDEWEI. Lze jej otevřít bez jakýchkoli dalších pomůcek jen jedním pohybem ruky. Čištění je díky tomu snadné, rychlé a uživatelsky přívětivé jako nikdy před tím u žádného jiného sprchového žlabu.

Revoluční sprchový profil je navržen tak, aby splňoval nejvyšší nároky a požadavky. KALDEWEI FLOW tak propůjčuje všem extra plochým sprchovým vaničkám zvláštní exkluzivitu. Ovládací mechanismus KALDEWEI Click’n Clean přihlášený do patentového řízení umožňuje otevřít kryt jednoduše jednou rukou a čištění se tak stává hračkou.

KALDEWEI Click’n Clean®. Tak snadné to může být.

 

Flowline Zero

Nadčasová elegance

 • Nadčasový design z vysoce kvalitní nerezové oceli
 • Rychlé a snadné čištění díky otevíracímu mechanismu KALDEWEI Click’n Clean
 • Individuální montáž díky plynulému přizpůsobení standardních délek 900 mm, 1 200 mm a 1 500 mm
 • Celková výška podlahové dlažby (dlažba, lepidlo na dlažby, utěsnění) od 11 mm do 28 mm, vhodné také pro bezespárové podlahy
 • Umístění je možné před stěnu nebo přímo ke stěně při celkové tloušťce vestavby (silikon, obklad, lepidlo na obklady, utěsnění) od 14 mm do 20 mm
 • Včetně dílů pro výškové vyrovnání pro flexibilní přizpůsobení vestavby výšce podlahy
 • Dokonale sladěné se všemi kompletními sadami odtokových souprav FlowDrain HORIZONTAL

 

FLOWDRAIN HORIZONTAL

pro FLOWLINE ZERO

FlowDrain HORIZONTAL REGULAR

 • Rychlá a snadná montáž, utěsnění a zvuková izolace díky použití all-in-one sady
 • Snadno odnímatelný sifon pro bezproblémové čištění
 • Malá konstrukční výška: DN 50 s montážní výškou od 78 do 179 mm
 • Umístění je možné před stěnu nebo přímo ke stěně při celkové tloušťce vestavby (silikon, obklad, lepidlo na obklady, utěsnění) od 14 mm do 20 mm
 • Odtokový výkon v souladu s normou DIN EN 1253 (> 0,8 l/s)
 • Dokonale sladěné se všemi sprchovými profily FlowLine ZERO

FlowDrain HORIZONTAL FLAT

 • Rychlá a snadná montáž, utěsnění a zvuková izolace díky použití all-in-one sady
 • Snadno odnímatelný sifon pro bezproblémové čištění
 • Malá konstrukční výška: DN 40 s montážní výškou od 58 mm do 78 mm
 • Umístění je možné před stěnu nebo přímo ke stěně při celkové tloušťce vestavby (silikon, obklad, lepidlo na obklady, utěsnění) od 14 mm do 20 mm
 • Dokonale sladěné se všemi sprchovými profily FlowLine ZERO

Flowline Heatrecovery

Sprchování s úsporou energie – snadné a účinné

CHCETE...

…mít čisté svědomí?
…vyšší efektivitu?
…příjemné sprchování?

Ať už jste klimatičtí aktivisté, nebo si jen rádi užíváte teplou sprchu – s novými sprchovými žlaby KALDEWEI s rekuperací tepla vyhrává každý! Namísto toho, aby cenné teplo vody ze sprchování unikalo pryč do odpadu, získává KALDEWEI FlowLine HEATRECOVERY tuto energii zpět a zaručuje tak udržitelné sprchování se zachováním plného komfortu.

Výměník tepla integrovaný do žlabu slouží jako efektivní rekuperační jednotka. Zcela ve smyslu udržitelnosti je tedy k ohřátí vody na teplotu příjemnou pro sprchování potřeba přimíchat mnohem méně horké vody. Výsledkem je úspora energie, která znatelně snižuje náklady i uhlíkovou stopu. Vzorový výpočet hospodárnosti naleznete níže.

 

VARIANTY

3P – výměník tepla s 3 měděnými trubkami
5P – výměník tepla s 5 měděnými trubkami

Náklady spojené s pořízením např. KALDEWEI FlowLine HEATRECOVERY 5P se vám díky úspoře energie mohou během 3 let vrátit.

ÚSPORA…

…odpovídá 131 100 provozním hodinám úsporné žárovky,
…10 488 kilometrům ujetým elektroautem
…nebo 3,3 cestám z Frankfurtu na Severní mys.

Při výpočtu jsme vycházeli z příkladu 4členné domácnosti s lokálním ohřevem vody v elektrickém průtokovém ohřívači vody a při použití KALDEWEI FlowLine HEATRECOVERY 5P. Započítána byla průměrná doba sprchování 8,7 minuty na osobu, 326 sprchovacích cyklů za rok a náklady na elektrickou energii 0,40 eur za 1 kWh při průtoku 9,2 litru vody za minutu. Pořizovací náklady jsou včetně nákladů na montáž.

 

[Translate to Tschechisch:]

Flowline Crystal

Tento skleněný profil připomíná opulentní, nápadný krystal. Podobá se klenotu z rukou zlatníka.


Luxusním zlatým hřebem nových sprchových žlabů KALDEWEI je model FlowLine CRYSTAL vyrobený ze skla. Díky výbrusu na spodní straně, v němž se lomí světelné paprsky, působí jako blyštivý briliant.

Horní strana je vyrobena z hladkého bezpečnostního skla, takže lze sprchový žlab snadno udržovat hygienicky čistý. Také čištění vloženého sítka na zachytávání vlasů je díky otevíracímu mechanismu rychlé a snadné.

FlowLine CRYSTAL je dostupný v průhledném, čirém provedení z jednovrstvého bezpečnostního skla.

„Důležité pro nás bylo, aby návrhy designu odrážely vysoce kvalitní a současně nadčasový charakter výrobků KALDEWEI. Sprchové žlaby KALDEWEI FLOW jsou výrazné designové ikony, které překvapují svou elegancí a vlastnostmi – znamená to zcela nový zážitek ze sprchování.“

Werner Aisslinger

 

STUDIO AISSLINGER, Berlín